Rozhovory
ne 25.8.2013 | Martin Matuška

Na střílení gólů musíme hodně zapracovat, ví Jakub Suja

Suma sumárum, Hradečtí se za své výkony v severském dvojboji rozhodně nemusí stydět. Proti Kärpätu jim ale výrazně utekla první třetina a za zbývajících čtyřicet minut nestačili skóre dorovnat. Hokejisté z finského severu vyhráli po zásluze, ovšem Mountfield i tak mohl dosáhnout na body – kdyby ovšem vstřelil víc než dva góly. „Musíme se ještě více tlačit do brány a být v prostoru okolo ní důraznější,“ hledá recept na zvýšení produktivity mladý forvard Jakub Suja.

Jak byste zhodnotil zápas proti silnému Kärpätu?
Finové byli hodně dobří bruslařsky a technicky. Mají samé kvalitní hráče, ale i přes prohru si nemyslím, že jsme podali úplně špatný výkon.

V čem si myslíte, že jste byli horší?
Jednoznačně v proměňování šancí, byli jsme málo důrazní na brankovišti. Malinko jsme zaostávali také bruslařsky.

Co je potřeba na hře změnit, aby tam padaly i ty branky?
Musíme se ještě více tlačit do brány a být v prostoru okolo ní důraznější. Prostě nemůžeme teď chtít dávat nějaké krásné góly do prázdné brány, ale tvrdě bojovat a být silní v předbrankovém prostoru.

Za tři domácí duely máte na kontě pouze čtyři vstřelené góly...
Ano je to opravdu málo. Defenzíva nám celkem funguje, ale jak říkám, musíme ještě hodně zapracovat na střílení gólů. Na jednu nebo dvě vstřelené branky se zápasy vyhrávají málokdy.

Po vašem snížení ve druhé třetině jste měli několik šancí na vyrovnání, jednu z nich i vy sám. Co chybělo?
Snažil jsem se na to být koncentrovaný, ale prostě to tam nespadlo. Možná jsem měl být ještě více důraznější. Je to škoda, protože to mohlo být 2:2 a bylo by to o něčem jiném.

Když porovnáte Luleu a Kärpät, byl jejich systém hry nějak zásadně odlišný?
Myslím že ne. Oba týmy jsou na tom hodně dobře bruslařsky a snaží se hrát pohledný hokej. Je příjemná změna zahrát si proti jiným týmům než jen českým.

Proti stejným týmům jste ale hráli v rámci European Trophy již minulý rok. Věděli jste tak, co od nich čekat?
Nemáte šanci zapamatovat si jednotlivce, ale celkově by se dalo říci, že víme, co jednotlivé týmy chtějí hrát.

Nyní vás čekají dva zápasy v Německu, nejprve v Berlíně a poté v Hamburku. Jak se na německé soupeře těšíte?
Sám za sebe musím říci, že se poměrně těším, je to zase takové zpestření. Budeme se snažit venku uspět a napravit tím alespoň částečně nezdary z domácího prostředí.