Zápasy mládeže
pá 13.1.2023 | Jan Brůna

Dorost přetlačil Dynamo 4:3 a vyhrál první derby ve dvou dnech

Když vedli domácí už 3:1 a hru měli pod kontrolou, vypadalo to na jasnou záležitost, jenže Pardubice zápas dvakrát zdramatizovaly a dotáhly se na rozdíl jediného gólu. I přes snahu v šesti hráčích Hradec vedení 4:3 ubránil a ovládl první ze dvou derby v řadě. Odveta ho čeká v sobotu na ledě soupeře.

Domácí v závěru otočili stav

Ve východočeském derby si jako první přesilovou hru zahrál Mountfield a aktivní v ní byl zejména Jakub Jón, který se dvakrát dostal ke střele. Hradec byl lepším celkem a Samuel Meišner si úvodní zákrok připsal až během početní výhody hostí. Ve velké šanci se ocitl Adam Novotný, ale Petra Antoše v nepřehledné situaci nepřekonal. A závar před bránou měli i Pardubičtí, jenže puk mezi tři tyče neprocpali.

Krásné sólo předvedl Ondřej Páleník, ale jeho spoluhráči na něj nenavázali. Místo toho na druhé straně vypálil Tadeáš Kantor a trefil se přesně mezi Meišnerovy betony – 0:1. Dynamo se po gólu herně zlepšilo, ovšem nebylo mu to nic platné, jelikož Dominik Pavlík vyhrál buly přímo před sebe a našel najíždějícího Jakuba Jóna. Ten neměl problém se zakončením zblízka – 1:1. A Lvi stihli v závěru ještě stav zvrátit na svoji stranu, když Dominik Pavlík dorazil kotouč z brankoviště a otočil na 2:1 pro domácí.

Pardubice zareagovaly snížením skóre

Hradečtí, povzbuzeni vedením z první části hry, si v úvodních okamžicích prostředního dějství možná moc věřili a ztratili puk na obranné modré čáře, čímž se soupeř dostal zadarmo k úniku. Meišner byl však pozorný. Jón pálil kousek vedle a na obou stranách byla k vidění řada nepřesností. Těch se ovšem vyvarovala kombinace domácích před třetím gólem, když Matěj Voděracký skvělým pasem našel Tobiáše Vítka a ten doklepl do odkryté kasy – 3:1.

Hokejisté Dynama ale využili občasné nepozornosti Lvů a přihrávku zpoza branky zužitkoval Tadeáš Pražan, jenž z mezikruží přesnou ranou k tyči snížil na 2:3 z pohledu hostí. Pěkným sólem se předvedl Samuel Šmerda, ovšem na domácího gólmana si nepřišel. Mountfield strávil závěr periody v útočném pásmu, jenže další branku už nepřidal, a tak šel do kabin s těsným náskokem.

Hradec si v závěru pohlídal těsné vedení

Začátek poslední třetiny nepřinesl nejzajímavější hokej, ale po šancích Hradce gól postupně visel ve vzduchu. Dočkal se ho Adam Novotný, a to dokonce ve vlastním oslabení, když mu Filip Samek v přečíslení posunul puk a první jmenovaný si před zakončením položil Antoše na led – 4:2. Následná Šmerdova pumelice se neujala a neuspěl ani Voděracký, který z mezikruží trefil jen gólmanův beton.

Těžké chvíle zažil Samek, jemuž se v oslabení nešťastně odrazil touš od brusle a naštěstí pro něj skončil jen na tyči. A když se Pardubicím naskytla možnost přesilovky 5 na 3, byl by hřích ji nevyužít. Tadeáš Kantor obdržel puk v kruhu, najel si před Meišnera a prostřelil jej pod ramenem. Připsal si tak druhý zásah v utkání – 4:3. Hosté to v samotném závěru zkusili v šesti, ale Lvi už si těsný náskok pohlídali a ovládli první derby ve dvou dnech.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 0 0
Tadeáš Burda 0 0 0 1 2
Štěpán Černý 0 0 0 1 0
Oliver Forejtek 0 0 0 0 0
Filip Frolík 0 0 0 0 0
Patrik Hendrych 0 0 0 0 2
Josef Janeček 0 0 0 2 2
Jakub Jón 1 0 1 1 0
Adam Novotný 1 2 3 2 4
Ondřej Páleník 0 0 0 0 0
Jan Pánek 0 0 0 -1 2
Dominik Pavlík 1 1 2 2 0
Filip Samek 0 2 2 1 0
Tobiáš Vítek 1 0 1 0 2
Matěj Voděracký 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Samuel Meišner 60 32 3 29 90,63 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie