út 19.3.2024 | Tereza Víšková, Šimon Zemánek

Dorost zvítězil nad Dynamem 3:1 a vyrovnal stav série na 1:1!

Svěřenci Jiřího Janouška mladšího ve druhém zápase ve dvou dnech na půdě Pardubic po první třetině prohrávali 0:1. Ve druhé části ale Lvi skóre obrátili na svou stranu po trefách Filipa Frolíka a Karla Studnického. Domácí se už prosadit, i díky skvělému Marku Zárubovi, jenž si připsal 41 zákroků, nedokázali, naopak výhru Hradce ještě gólem do prázdné klece pojistil Ondřej Páleník. Čtvrtfinálová série hraná na tři vítězství tak bude za stavu 1:1 pokračovat v pátek na ledě ČPP Arény.

V první třetině se utkání mezi pardubickým dorostem a rivalem z Hradce Králové rozjíždělo pomalu. Hosté sice mohli otevřít utkání hned ve dvou přesilových hrách, Pardubice jim ale nedaly mnoho příležitostí skórovat. Ke změně stavu došlo až v úplném závěru třetiny, kdy se v 19. minutě ke kotouči dostal po přihrávce Dominika Drábka Vít Macek a zakončil přesně do levého horního růžku – 1:0.

Prostřední dvacetiminutovku naopak domácí nezačali nejlíp, poněvadž si puk od pardubického obránce vybojoval Páleník a mířil sám na Matěje Tuláčka. Gólman se ale zvládl rychle přesunout a skvělým zákrokem pravým betonem útočníkovu šanci eliminoval. Hned na to mohlo Dynamo svůj náskok ještě navýšit v početní výhodě, jenže tu si Hradečtí pohlídali a pár minut na to ve své přesilovce vyrovnali.

Na pravý kruh dostal od Patrika Hendrycha nabito Filip Frolík a tvrdou ranou z první prostřelil domácího brankáře do vzdálenějšího rohu – 1:1. Mountfield ani v další početní převaze nelenil a poprvé v utkání se ujal vedení. Po kombinaci s Oliverem Forejtkem a Ondřejem Páleníkem se prosadil od modré čáry Karel Studnický – 1:2. Ani faul Hradce pak už Dynamu ke srovnání stavu nepomohl.

V poslední periodě se Pardubice tlačily do útočné třetiny, kde ale hostující celek předváděl dobrou defenzivní činnost, a tak domácí už nedokázali rozvlnit síť jejich brány. V závěru sice Pardubice odvolaly brankáře při přesilové hře, ale přesně ve chvíli, co se Tuláček vzdálil od klece, se ke kotouči dostal Ondřej Páleník, a i přes rychlý sprint gólmana nazpět zasadil útočník Dynamu poslední ránu v podobě gólu do prázdné brány – 1:3. Série Pardubic s Hradcem Králové, hraná na tři vítězství, je tak vyrovnána na stav 1:1 a o jejím dalším osudu se bude rozhodovat 22. a 23. března na ledě Mountfieldu.

Marek Záruba 60 42 1 41 97,62 0 0

Lituji každého diváka, který se na tenhle zápas přišel podívat. Neměl vůbec znaky play-off, ani od jednoho týmu. My jsme byli mnohem horší než soupeř. Nějaké parametry pak nesla třetí třetina, kdy jsme se tlačili do zakončení, zrychlili hru, ale za první dvě periody si Hradec zasloužil vyhrát. Z naší strany tam nebylo vůbec nic.