so 27.1.2018 | Patrik Soukup, Petr Šatalík

Duel s Kometou rozhodlo 29 sekund, starší dorostenci prohráli 1:3

Krátký čas na odpočinek měli svěřenci Libora Pivka po utkání s Jihlavou. O pár hodin později nastoupili proti Brnu a únava z předchozího zápasu na nich byla patrná. Od první třetiny prohrávali jednogólovým rozdílem, v polovině střetnutí sice srovnal Poppel, jenže pak přišla 39. minuta a začarovaných 29 vteřin, kdy Moravané vsítili dvě branky. V třetím dějstvím už pak Kometa pouze hlídala náskok a čas, po jehož vypršení si z Hradce odvezla zasloužené tři body.

Kometa se ujala vedení v zápase

Na začátku zápasu sledovali diváci opatrnější hru bez větších šancí na obou stranách. Prvním zajímavějším momentem byla šance ve 4. minutě utkání, kdy se dostal k samostatnému úniku Erik Meluzín, jenže prozatím střelou na vyrážečku Dvořáka nepřekonal. To v čase 4:51 už uspěl Patrik Vašíček, který obdržel přihrávku od Zajíčka do prakticky stejné situace jako Meluzín před ním a rozhodl se i pro stejné zakončení. Tentokrát však skončilo brankou – 0:1.

Brno jakoby našlo cestu do hradecké obrany a jeho hráči se několikrát během první části ocitli v přečíslení nebo samostatném úniku, další branky ale nepřidali. Hradec ovšem nebyl bez šancí na vyrovnání. Důkazem toho byla příležitost těsně před koncem první části, při níž dorážel z dobré pozice Petr Poppel, jenže Kašpara neprostřelil. Do kabin tak šla Kometa s jednobrankovým náskokem.

Mountfield srovnal, hosté odpověděli dvěma zásahy

Domácí měli šanci hned na začátku druhé třetiny, před Kašparem zůstal osamocen Šedivý, jenže bekhendem neuspěl. Lvi se snažili více střílet a tlačili se za vyrovnáním. Chybělo ale důraznější zakončení, a tak si Brňané zatím bez větších potíží hlídali vedení a naopak sami se osmělovali k útočným výpadům. Hradec se přeci jen dočkal vyrovnání, v čase 32:59 se kotouč odrazil od mantinelu k Petru Poppelovi, který přehodil puk přes rameno Filipa Kašpara – 1:1.

Po této trefě zavládla v Hradci vyrovnaná hra, kterou změnil až závěr třetiny. Kometa si totiž vzala vedení zpět, a to když Jan Mlčák tvrdě vystřelil na bližší tyč na začátku 39. minuty – 1:2. Hned po 29 vteřinách přidali hosté další branku, po pěkné kombinaci se objevil v mezikruží nikým nehlídaný Richard Zajíček a vystřelil přesně do horního rohu Dvořákovy svatyně. Svou ránu přitom otřel o břevno – 1:3. Díky skvělému závěru Moravanů šli hráči domácího Mountfieldu do kabin s dvoubrankovým mankem.

Poslední část gól nepřinesla, Kometa si odvezla tři body

Hradečtí začínali třetí část přesilovou hrou, v ní si ale žádnou šanci na snížení nevypracovali. V už vyrovnaném počtu hráčů na ledě měl příležitost v podobě samostatného úniku Dominik Sklenář, na Kašpara nicméně střelou nevyzrál. Mountfield začínal mít více ze hry a svojí aktivitou získával i přesilové hry. Kometa si paradoxně svoji první šanci v třetí třetině připsala právě při vlastním oslabení, Erik Meluzín však v úniku svou tvrdou střelou Dvořáka nepřekonal.

Stejná situace se opakovala i v 51. minutě, kdy Lvi hráli další přesilovou hru a ujel jim Daniel Kavický. Ten to pro změnu zkoušel bekhendem, s čímž ale počítal Dvořák a vyrazil puk do rohu hřiště. Domácí se stále snažili zvrátit vývoj utkání, to jim však znemožňovala výborná defenzíva a nebezpečné protiútoky Brňanů. Hradec se v závěru usadil v útočném pásmu, ale neodvážil se k riskantní hře bez gólmana a stav duelu už zůstal nezměněn.

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Zápas se hodnotí těžce, protože jsme prohráli 1:3, ale máme spoustu hráčů zraněných a vypůjčených z mladšího dorostu. Ti hráli ve třech dnech tři zápasy, navíc ještě někteří hráli za juniorku. Ke konci zápasu nám scházely síly, ale kluky jsme pochválili za bojovnost a za srdíčko. Nevyužíváme šance, nelepí nám to a prostě nám nepadají góly, což nás zdobilo do Vánoc. Lehké branky, které jsme dávali my, teď dostáváme. Na jeden gól se prostě nedá vyhrát, bohužel.

Marek Moskal (HC Kometa Brno):
Myslím, že do utkání jsme vstoupili velmi dobře, na rozdíl od včera, kdy jsme dostali deset branek. To nám utekla druhá třetina a soupeři tam včera spadlo více méně všechno. Dnes jsme měli plán hrát stejnou hru, ale samozřejmě hráči dostali ještě nějaké pokyny navíc - být aktivnější a důraznější, což splnili. Zápas jsme vyhráli zaslouženě a jsme rádi za tři body.