pá 30.11.2018 | Klára Petrásková

Dvojnásobek střel, ale polovina gólů. Hradec nestačil na Plzeň

Hradečtí stříleli jako o život, proti plzeňským indiánům to ale stejně bylo málo. Z více jak čtyřicítky střel se totiž prosadili jen dvakrát, soupeř naopak předvedl větší efektivitu. Z pouhých osmi pokusů první třetiny totiž Plzeň vsítila rovnou tři góly a v závěru zápasu výhru potvrdila trefou do prázdné klece. Hradeckým často v koncovce scházel kousek štěstí, zuby si také vylámali na brankáři Miltchakovi.

Oproti duelu v Liberci se v hradecké sestavě udály dvě změny. Do druhého útoku naskočil místo zraněného Tomáše Vincoura Maris Bičevskis, mezi tři tyče se postavil Jaroslav Pavelka.

Lvi se ujali vedení, indiáni ale třemi góly otočili

Utkání začalo pěkně svižnou třetinou. Kromě čtyř gólů totiž bylo k vidění i množství dalších šancí a gólmani museli dohromady zlikvidovat hned 23 střel. Jako první se mohl prosadit Gulaš, po obtočení se kolem branky však neuspěl. O něco lépe se ale na druhé straně dařilo jeho protivníkovi Lukáš Vopelkovi, jenž i s přispěním příznivého odrazu od obránce otevřel stav duelu – 1:0.

Hradecké vedení ale trvalo jen dvě minuty, jelikož Vojtěch Němec nádhernou ranou pod víko srovnal na 1:1 z přečíslení. Gesto fair play posléze prokázal Čerešňák, jenž odvolal domnělé podražení Vopelkou. Plzni však ani vyrovnaný stav hráčů nevadil, v otevřeném hokeji si totiž vzali slovo její dva američtí zástupci. Během 47 vteřin slavili branku Conor Allen, který umístil kotouč za přesouvajícího se Pavelku, a Nicholas Jones, jenž pro změnu pálil od modré – 1:3.

Šancemi nabitý byl rovněž závěr periody. Lessio se v přečíslení cpal před bránu, a i když mu dlouhá klička nevyšla podle představ, vybojoval alespoň přesilovku. V té indiáni měli několikrát namále, protože Rosandič nastřelil tyčku a pokusy do odkryté brány byly na poslední chvíli zneškodněny Lessiovi. Aby toho nebylo málo, v posledních vteřinách se ještě rozjelo přečíslení Plzeňských, blafák Denise Kindla ale stihl vytáhnout dobrým zákrokem Pavelka.

Hradec měl navrch střelecky, gólově se ale neprosadil

Prostřední dvacetiminutovka sice nepřinesla takové množství šancí jako ta první, skóre se ale mohlo měnit krátce po plzeňské přesilovce. Kaňák totiž našel parádní nahrávkou přes půl hřiště Straku, který ujížděl úplně sám na Pavelku. Ten ale hostujícího útočníka dobře vybruslil, Strakovi navíc ztěžovalo situaci dotírání zezadu.

Po tomto indiánském výpadu se zase led vařil na druhé straně. Lessiovi se v dobré pozici v mezikruží svezl puk po holi a nevystřelil přesně, Bičevskis zase z pravého kruhu trefil beton a neujala se ani Dragounova dorážka. Vniveč přišla rovněž dorážka Vopelky, jenž z otočky nešel mezi betony jenom připravenou Miltchakovovu hůl.

Na Východočeších byla vidět snaha vyrovnat, v zakončení jim ale ani v závěru třetiny nepřálo štěstí. Rákosovu ránu z oslabení přečetl Miltchakov a vyrazil ji před sebe, v další gólové situaci se již poněkolikáté v zápase ocitl Lessio. Tentokrát dorážel Paulovičovu střelu, z mezikruží ale před úplně prázdnou svatyní minul.

Východočeši snížili, Plzeň si však výhru pohlídala

Zajímavé minuty se odehráli hned zkraje poslední třetiny. Hradečtí totiž hráli přesilovku a mohla z ní po faulu na Zámorského být dokonce dvojnásobná, jenže domácí bek rovněž usedl na trestnou lavici a pokračovalo se tak ve standardní početní převaze. To ale Lvům nakonec přišlo vhod, protože právě při této situaci padla kontaktní branka.

A byla to branka premiérová, neboť Sébastien Piché se prosadil poprvé v barvách Mountfieldu. Brankáře prostřelil ránou z pravého kruhu – 2:3. Východočechy přiblížení se k soupeři nakoplo a výsledkem byly další závary před plzeňskou klecí, tentokrát ale kotouč za brankovou lajnu neskončil. Hradecké útočení s ubíhajícími minutami indiáni opět dohnali a Pavelka musel předvést dva zákroky, jimiž podržel domácí naděje na body.

Střelu Denise Kindla odklonil maskou, proti Strakově jedovce na delší tyč zase vykopl pravý beton. Hradeckým hrdinou se mohl stát Dragoun, svou bekhendovou dorážku ale adresoval místo odkryté brány jen na zadní mantinel. V závěrečné power-play Lvů ještě Filip Pavlík stihl napoprvé vyškrábnout plzeňský téměř jistý gól z opuštěné svatyně, o chvíli později ale vítězství hostů potvrdil Milan Gulaš. Desetidenní maraton pěti utkání tak Hradečtí načali porážkou 2:4.