Ohlasy k zápasu
pá 30.11.2018 | Lukáš Foff

Extraliga? Líbí se mi. Je velmi rychlá, myslí si Sébastien Piché

Sébastien Piché měl do utkání s Plzní na kontě čtrnáct zápasů a čtyři body. Všechny však posbíral za asistence a bylo vidět, že opravdu touží dát gól. V posledních duelech měl příležitostí poměrně hodně, ale nakonec se ujala až jeho šťastná střela ve třetí třetině právě proti indiánům. Ta však vedla pouze ke snížení, na srovnání už nedošlo.

Zápas jste začali dobře, ale pak Plzeň vstřelila tři góly. Co se tam přihodilo?
Podle mě nám trošku scházela komunikace. Udělali jsme několik špatných rozhodnutí s pukem i bez něj a oni mají dostatečně kvalitní tým na to, aby to potrestali. Máte pravdu, že jsme začali dobře, ale pak jsme neproměnili několik šancí a to je dostalo na koně.

Přestože Plzeň zápas otočila se zdálo, že jste byli lepším týmem. Souhlasíte s tím?
Bylo to od nás takové nahoru – dolů. Vyšla jim druhá třetina, kde hráli víc na puku, ale jinak těch šancí jsme skutečně měli víc. Nebyli jsme ale schopní dát gól. Chybělo nám trochu štěstí.

Opět jste měli přes 40 střel na bránu, ale pouze dvě vstřelené branky. Co tomu schází?
Myslím si, že to od nás opravdu nebylo špatné. Hokej ale občas nemá logiku a nám to tam prostě nepadalo. Několikrát už hráči na střídačce vyskočili a radovali se, ale pak zjistili, že to gól není. To se prostě občas stává, že se puky neodráží správně. Je to ale škoda, protože tabulka je hodně vyrovnaná a potřebujeme každý bod, abychom se udrželi nahoře.

„Několikrát už hráči na střídačce vyskočili a radovali se, ale pak zjistili, že to gól není.“

55 Sébastien Piché (o neproměněných šancích)

Vy jste vstřelil svůj první gól za Hradec. Jak se to seběhlo? Vypadalo to, že brankář puk vůbec neviděl…
Měl jsem několik dobrých příležitostí už v posledních zápasech, kde jsem hrál více. Musím říct, že gól to byl šťastný. Smoli (Radek Smoleňák) mi to dobře přihrál a někudy to prošlo. Jsem rád, že mi to tam konečně spadlo a doufám, že teď už to půjde. Snad budu týmu v dalších zápasech prospěšný i nějakými body.

Gól pro vás asi bude balzám na sebevědomí, že?
Jasně. Byl jsem letos už dvakrát zraněný, toho času na ledě nebylo mnoho. Teď se mám od čeho odrazit a bude to snad jenom lepší.

Extraliga se blíží do poloviny, co na tuto soutěž říkáte?
Líbí se mi. Je to velmi rychlá liga. Trošku něco jiného, než na co jsem byl zvyklý. Je hodně podobná severoamerickému stylu. Samozřejmě je pro mě velmi rozdílný jazyk. Mluvím francouzsky, anglicky a německy, ale česky nerozumím. Ta je na mě hodně těžká. Trenéři a spoluhráči se mi ale snaží hodně vyjít vstříc. Chvíli mi však trvalo, než jsem se přizpůsobil.