so 19.11.2005 | Daniel Višňák

Energetici doma porazili i druhý Havířov

Hradečtí Energetici prodloužili po utkání s Havířovem svou domácí neporanitelnost už na devět utkání, cesta na sobotním vítězstvím se nerodila ale lehce. Domácí šli sice v první třetině do vedení zásluhou Daniela Volrába, Panteři z kraje druhé části hry dokázali vyrovnat a měli více ze hry. Další z důležitých gólů si ale na svůj učet připsal v polovině zápasu hradecký kapitán Jaroslav Roubík, když zvyšoval na 2:1. V samém závěru druhé dvacetiminutovky zvýšil přesnou střelou do horního růžku Jan Šeda a Hradec měl nakročeno k vítězství. Slibně vyvíjející plánu mu ale v závěrečném dějství zkomplikoval Petr Rozum, když šťastně snížil na 3:2, konečné slovo měli Energetici, konkrétně podruhé v zápase jejich kapitán, který zvýšil v power-play na konečných 4:2.

Pro oko hokejového labužníka nepříliš zajímavá první třetina přinesla pouze jedinou branku, ku radostí domácího publika skončila aspoň v havířovské síti. V osmé minutě vybojoval puk Martin Koudelka, vyslal jedovatou střelu na Masného, ten ji pouze vyrazil ramenem před sebe a dojíždějící Daniel Volráb ji pohotově dorazil za záda brankáře Panterů. Do konce úvodní části hry mohlo padnout ještě po gólu na každé straně, ale Diviš trefil pouze Masného levou tyč, na druhé straně si počínal stejně i z úniku ve vlastním oslabení Lipina a tak byli po dvaceti minutách o něco spokojenější domácí, kteří vedli 1:0

Druhá třetina začala dvěma šancemi hostů, nejprve neuspěl z nájezdu Zdráhal, po něm nastřelil Malínský tyč a když neskóroval ani na druhé straně ze sóla Martin Koudelka udeřilo už definitivně před Koutským. Zkušený Zdráhal zachytil na modré puk, rychle ho poslal do jízdy na Filipa Semana a ten střelou švihem vyrovnal. Domácí v polovině utkání strhli vedení podruhé v zápase na svou stranu zásluhou kapitána Jaroslava Roubíka, který střílel po přihrávce Fořta do odkryté Masného branky. Energetici měli více ze hry, svoji převahu využili v poslední minutě druhé třetiny, Ondřej Potůček v přečíslení přihrál tandemem na Jana Šedu a ten svou první brankou v hradeckém dresu zvýšil na 3:1. Šeda nedal Masnému šanci, zakončoval z prvé pod horní tyč.

V závěrečné třetině se hra lámala, přispělo k tomu také brzké snížení Panterů, kteří ve 44. minutě využili šťastného odrazu puku od betonu brankáře Koutského a bylo to 3:2. I když se Energetici tlačili před Masného, brankář Havířova stále držel své spoluhráče ve hře. Aktuálně druhý tým prvoligové tabulky ale často podnikal velmi nebezpečné výpadky před Koutského, řada z nich volala po vyrovnání, nakonec se ale obrátil stejný kus štěstí jako při havířovském druhém gólu i na hole hradeckých, kteří při power-play nejprve ustáli nápor Panterů, poté rychlým protiútokem donutili hosty chybovat a Petr Prokop si dal vlastní branku, která stanovila konečnou podobu výsledku, čtvrtý gól byl připsán kapitánu Jaroslavu Roubíkovi, pro něhož to byla v sobotním duelu druhé trefa do černého.

Ve středu zajíždí Hradečtí hokejisté do Jindřichova Hradce, kde zakončí první polovinu soutěže. Díky sobotní výhře se Energetici opět přiblížili o něco více vedoucí osmičce týmů, na 8. Olomouc nyní ztrácí 5 bodů a na 10. Kadaň mají v tabulce momentálně čtyřbodový náskok.

Jiří Mička (asistent Hradce Králové)
První třetinu jsme vyhráli 1:0, nebyla z naší stany sice odehraná nejlépe, ale měli jsme v ní ještě šance zvýšit vedení, dali jsme ale tyčku. Nejhorší v zápasu byl začátek té druhé části hry, to nám Havířov hned v oslabení ujel, branku ale nedal. To se mu však podařilo hned záhy, po vyrovnávacím gólu jsme byli tak čtyři střídání v útlumu, hosté se dostali do svou slibných pozic, naštěstí pro nás ale nešli do vedení. To se podařilo nám, utekli jsme soupeři postupně až na 3:1. Třetí třetinu jsme začali dobře, dostala nás ale dolů vlastní branka. Důležité bylo, že jsme za stavu 3:2 dokázali toto vedení udržet a nakonec při power-play přidat čtvrtý gól. Jsme moc rádi, že jsme získali tři body a teď je potřeba připravit co nejlépe mužstvo na středeční zápas v Jindřichově Hradci, abychom zakončili polovinu soutěže co nejlépe.

Jiří Režnar (hlavní trenér Havířova)
My jsme v Hradci hráli úplně stejné utkání jako naše čtyři poslední venku. Nastupujeme do zápasu strašně ležérně, jsme schopni dostat soupeře pod tlak, ale pak po hrubých individuálních chybách inkasujeme a následně nedáme góly. Bohužel, kdyby hráči hráli tak, jako ve třetí třetině a kdyby se přiblížili výkonu brankáře Masného, tak jsme dneska museli vysoko vyhrát.