Preview k zápasu
pá 18.11.2005 | Daniel Višňák

Do Hradce přijede druhý Havířov

O prodloužení domácí neporanitelnosti už na devět utkání se budou pokoušet hradečtí Energetici tuto sobotu, kdy na východ Čech zavítá aktuálně druhý celek prvoligové tabulky, kterým jsou havířovští Panteři. Ti jsou v letošní sezóně zatím jedním z největších překvapení, když už se patricky od září drží na samém popředí tabulky, jednu dobu pobývali i na první místě, nyní mají na třetí Chomutov náskok slibných 6 bodů a na vedoucí Ústí nad Labem ztrácí 5 bodů, na druhém místě je tedy minimálně ještě dva zápasy nemůže nikdo ohrozit.

Havířovští mají v první desítce kanadského bodování ligy hned tři zástupce, celkově druhý je Petr Lipina, ten nasbíral ve 24 zápasech stejný počet bodů za 10 branek a 14 přihrávek, čtvrtý je Pavel Zdráhal se stejným počtem bodů, vstřelil ale o tři branky méně než Lipina a konečně devátý je mladý ostrostřelec Panterů Filip Seman, ten má na svém kontě už 13 branek a 7 přihrávek. V brance Havířova se téměř pravidelně střídá zkušený Marek Novotný s Radkem Masným, ten chytá častěji venkovní zápasy, v těch domácích nastupuje jako jednička většinou Novotný, oba dva mají procentuální úspěšnost nad 90%. V minulém kole prohrál Havířov na ledě v domácím prostředí zvedajícího se Jindřichova Hradce 5:2. Celkově uhráli Panteři venku tři výhry a jednu remízu, získali tak 10 bodů, doma však neztratili ještě ani bod, vyhráli všech 12 zápasů.

Hradci se v posledních utkáních doma také dařilo, vyhrál už osmkrát v řadě, naposledy v prodloužení se třetím Chomutovem a vedoucím Ústí nad Labem. Ve středu však Energetici prohráli v Berouně fotbalovým výsledkem 1:0 a tak jsou stále na devátém místě se ztrátou 8 bodů na vedoucí osmičku týmů. V tříbodovém systému se dá toto manko celkem rychle smazat, ale každý z domácích hráčů ví, že k této možnosti vede jen jedna cesta, vyhrát doma a přivézt body z venku. V sobotu se tedy pokusí o první část tohoto úkolu, kterým je získat doby doma s dalším z vedoucích celků soutěže.

Zápas s Havířovem začíná na hradeckém zimním stadionu v 17:00.