so 17.9.2005 | Daniel Višňák

Energetici prohráli v Třebíči 1:2

Úvodní třetina sobotního čtvrtého kola první ligy určitě přinesla větší radost domácí Třebíči, která se zásluhou přesné střely Laše dostala v 15.minutě do vedení 1:0, to Třebíč dohrávala krátkou přesilovou hru. Ve druhých dvaceti minutách si sice hosté vytvořili několik šancí, ale všechny končily u brankáře Šindeláře. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stejného stavu jako po první třetině, udeřila Třebíč podruhé, ve vlastním oslabení zvýšil na 2:0 pro domácí Ondřej Látal. V závěrečné části hosté snížili ve 45. minutě prudkou střelou Petra Suchého, v naslednujích minutách si Hradec vytvořil doslova drtivý tlak, ale vyrovnat se mu už nepodařilo.

První třetina příliš hokejové krásy nepřinesla, Třebíč ale vazala hradeckou branku hned ze začátku zápasů pořádným útokem, brankář Dušek musel řešit ani ne po odehrání jedné minuty dva nebezpečné pokusy domácích útočníků. Energetici si v úvodních dvaceti minutách nevypracovali ani jeden vážnější pokus, naopak Třebíči se podařilo využít závěr jejich druhé početní výhody, to po nahození Ščerbana dorážel nechytatelnou bombou do horního rohu Duškovy branky Marek Laš. Třebíč tak po úvodní části hry vedla nad Hradcem Králové 1:0.

V prostřední části se hra přelévala ze strany na stranu, v permanenci byli obra brankáři. Tomáš Dušek se nejvíce činil při pokusech druhé formace Třebíče, zejména proti pokusům Květoně a Olivy. Naopak na druhé straně se Šindelář pořádně potil, když byl na ledě první a druhý hradecký útok. Do velikých šancí se dostal dvakrát Patrik Fořt, ale ani jednou puk z jeho hole domácí síť nerozvlnil. V závěru druhé třetiny dostali hosté výhodu přesilové hry, ale místo toto, aby skóre vyrovnali, inkasovali druhý gól. Ondřej Látal projel pásmem Energetiků, natlačil se před brankáře Duška a střelou do protipohybu hradeckého gólmana poslal horáckou Slávii do dvoubrankového vedení.

Do třetí třetiny vlétli hradečtí s cílem smazat dvoubrankové manko. Ve 45. minutě se podařilo snížit na 2:1 Petru Suchému, který po přihrávce tísněného Kudelky doslova propálil Šindeláře bombou z mezikruží. Hradeckým branka vlila do žil potřebný kyslík a pálili na Šindeláře jeden tvrdý projektil za druhým, Třebíč ale hrozila z nebezpečných protiútoků. Tlak Energetiků se ale poté na dvě minuty utlumil v 55. minutě díky jejich vyloučení. I přes následnou snahu ve zbývajících třech minutách i drtivý tlak power-play se už hradeckým vyrovnat nepodařilo a tak odjíždí z Vysočiny s porážkou 2:1. V pondělí přivítají na svém ledě Východočeši od 18:00 jednoho z největších favoritů soutěže Mladou Boleslav.