po 9.3.2015 | Lukáš Štěrovský, Jan Vavřina

Fantazie! Starší dorost vyhrál ve Vítkovicích i podruhé a je ve čtvrtfinále

Naprostá paráda se povedla starším dorostencům! Ti byli v osmifinálové sérii s Vítkovicemi mírným favoritem, ale jak je vidět, play off jakékoliv rozdíly maže. Hradec jel do Ostravy za stavu 1:1, tam si však dokázal připsat dvě těsné výhry, přičemž především ta druhá byla hodně divoká. Lvi vedli ve 21. minutě už 3:0, jenže domácí se nevzdali a ještě ve druhé třetině srovnali. Hradeckou výhru a radost nakonec vystřelil v 54. minutě kapitán Tomáš Zahradník, jenž posunul svůj tým do dalšího kola play off!

Hradečtí se hnali směle za postupem

Královéhradečtí hokejisté vstupovali do zápasu s vědomím, že vítězství znamená postup do čtvrtfinále RAKO extraligy staršího dorostu. Přesto však nebyla v jejich hře znatelná nervozita. V první velké šanci se po necelých třech minutách objevil Zahradník, s jeho střelou doprostřed branky si ale Šimeček ještě stačil poradit.

V osmé minutě už ale ostravský gólman inkasoval. V signalizované početní výhodě se napřáhl David Malík a střelou mezi betony poslal Lvy do vedení – 0:1. Hradec i nadále domácí přehrával a dvě minuty a čtrnáct vteřin před koncem první periody odskočil již do dvoubrankového vedení, když Jakub Exner vyzrál na Šimečka kličkou do forhendu.

Závěr periody? Ledová sprcha pro Východočechy

Stejně jako v první částí i druhou třetinu ozdobili Hradečtí vstřelenou brankou brzy po jejím začátku. Třetí gól přidal čtyřiadvacet sekund po vhazování David Chalupa, jenž dorážel Zahradníkovu střelu, kterou nezvládli vítkovičtí beci pokrýt.

Jenže domácí se tak snadno nevzdali. V pětadvacáté minutě využil skrumáž před brankou a přesilovou hru v jednom Josef Danielčak – 1:3. Oba týmy následně selhaly ve vyložených šancích, prosadili se, znovu v přesilové hře, až domácí, a to ke konci třetiny, když Vlastimil Malina od modré čáry propálil Groha. Jenže! Matouš Stupka o dvanáct vteřin později překvapivou střelou mezi hráči dokonce skóre vyrovnal, čímž zadělal na dokonalé drama!

Lvy spasil kapitán Tomáš Zahradník

Ve třetí části se dala očekávat spíše opatrnější hra, vycházející z pečlivé defenzívy, kde nikdo nechce inkasovat. Jenže i poslední třetina zápasu nabídla několik šancí na obou stranách. Groh musel kupříkladu zasahovat proti tváři v tvář stojícímu Spratkovi, celkově však byli na puku častěji Východočeši.

A ti se taktéž v padesáté čtvrté minutě dočkali triumfu z hole nejpovolanějšího hráče. Kapitán Tomáš Zahradník, jenž první zápas rozhodl hattrickem, zvládl znovu skórovat, čímž změnil skóre na 3:4. A jelikož se jemu i jeho spoluhráčům podařilo toto vedení již do konce zápasu udržet, mohli se starší dorostenci radovat z postupu do čtvrtfinále!