so 18.9.2021 | Jan Brůna

Fotbalová výhra. Junioři si poradili s Litvínovem 1:0

Čtvrtý zápas, čtvrtý skalp. Junioři Mountfieldu HK v sobotu na domácím ledě přivítali Litvínov, a podruhé během dvou dnů se tak potkali se severočeským sokem. A z utkání odcházeli mladí Lvi spokojeni, když jim na vítězství stačil jediný gól, který vsítil Tomáš Perička. Verva soupeře sice přestřílela, do kasy ale nedocpala jediný puk a Hradec mohl slavit hubenou výhru 1:0.

První dějství gól nenabídlo

Úvodní minuty zápasu trávili v útočném pásmu domácí, kteří několikrát zaměstnali Lukáše Kliku. Zato hosté se dlouho nemohli vymanit z tlaku, což přerušila akce Prokopa Limanovského, jenž předložil kotouč Davidu Skuhrovci, ten však pálil jen do náruče Jakuba Tichého. Litvínovští převzali otěže utkání a ve svěráku se rázem ocitl Mountfield.

To se mohlo změnit při první přesilovce duelu, kterou dostali Hradečtí, se hrou v početní výhodě ale nenaložili podle svých představ, navíc jim při ní ujel Jan Vopat. Majitel puku se rychle měnil a rázem to byli zase Lvi, již zahrozili. Konkrétně Matěj Novotný, který se z mezikruží neúspěšně pokoušel o dorážku. Třetinu uzavřela teč Marka Slavíka – ta se ovšem neujala a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Domácí se dostali do vedení

Začátek prostřední dvacetiminutovky poznamenalo několik zakázaných uvolnění a hra se často kouskovala. V této fázi byl úspěšnější Hradec, který získal přesilovou hru a soupeřovo vyloučení potrestal. Tomáš Perička se opřel do kotouče na modré čáře a jeho pokus i díky dobré cloně Daniela Šedivého propadl až do sítě – 1:0. A poslední zmíněný hráč mohl skóre i navýšit, jeho následná střela ovšem skončila mimo bránu.

Šedivý byl v průběhu druhé periody u řady situací, nešťastně pro něj však i u té, kdy skončil mezi střídačkami na ledě, po chvíli se nicméně vrátil do hry. Ještě před koncem třetiny zahrozil Slavík, jenž svoji střelu otřel o konstrukci Tichého klece. Hra poté nabrala opravdu dobré tempo a přelévala se ze strany na stranu, další branka ale nepadla.

Hradec ubránil fotbalový výsledek

Start poslední části přinesl hru 4 na 4, během níž zahrozila obě mužstva, dále byla ale již lepší Verva. Její tlak nakonec vyústil až ve dvojnásobnou přesilovku a Mountfield se musel bránit ve třech. Litvínov ovšem tuto nabídku nezužitkoval a do brány dostal pouze Tichého. Avšak svěřenci Martina Tvrzníka byli i nadále lepším celkem a Hradečtí se museli bránit.

Ve druhé polovině třetí třetiny převzali iniciativu Lvi a rázem to byli oni, kdo ohrožoval soupeřovu svatyni. Nadějným únikem se prezentoval Adam Jirků, v rozhodující chvíli ale ztratil stabilitu. Severočeši stále prohrávali o jedinou branku, a proto trenéři logicky sáhli ke stáhnutí gólmana, navíc když se Východočeši nechali vyloučit. V závěru už byla ovšem k vidění jen mela před Tichým a hokejisté zpod Bílé věže ubránili těsnou výhru.