čt 8.8.2013 | Marcela Procházková, Martin Voltr

Historický úvod nevyšel, Mountfield ve Znojmě neudržel vedení

První zápas v historii nového extraligového klubu Mountfield HK se odehrál ve Znojmě, na ledě účastníka mezinárodní EBEL ligy. Trenéři do něj poslali sestavu bez většiny zkušenějších hráčů, přesto se právě jeden z mladíků Tomáš Rousek už v šesté minutě postaral o vedoucí gól. První polovinu utkání odchytal za Hradec výtečně Vladislav Koutský, jeho nástupce Jaroslav Pavelka však nedokázal zabránit znojemskému obratu. Hradečtí na úvod přípravy prohráli těsně 1:2.

Hradec se dostal do vedení

Do úvodu utkání vstoupili aktivněji hosté. Ihned v páté minutě skóroval Tomáš Rousek, kterému se podařilo dostat do samostatného úniku a bekhendovým blafákem překonat domácího Ullberga – 0:1.

Dalších několik minut se hostům dařilo uhlídat si útočné pásmo. Až v půli třetiny se do šance dostali také domácí hokejisté. Janu Lattnerovi se ale nepodařilo včas zvednou kotouč a hostující Koutský měl dost času na to, aby zakročil.

Orli udeřili v závěru periody

Ve druhé části hry přálo štěstí také znojemským hokejistům. Svěřenci Jiřího Režnara se nastěhovali do obranného pásma a snažili se protlačit kotouč do branky.

Hradec Králové v jednatřicáté minutě vystřídal brankáře. Neomylného Koutského mezi třemi tyčemi vystřídal mladičký Pavelka. Šťastným střelcem vyrovnávacího gólu se nakonec stal Adam Havlík, který propasíroval kotouč kolem boční tyčky – 1:1.

Rozdílový gól přidalo Znojmo pět minut před koncem

Do třetí třetiny oba celky nastoupili v poněkud volnějším tempu. Do velké šance se dostal až deset minut před zazněním závěrečné sirény Pavlikovský, jehož střelu ale těsně tečoval jeden z hostujících hráčů mimo Pavelkovu klec.

Orli se touto akcí ale dostali do svižného tempa. Vítězný gól nakonec vstřelil v padesáté čtvrté minutě Aleš Sova, který přesnou střelou pod břevno rozvlnil síť soupeřovy branky a bylo to 2:1. Těsně před koncem se hosté rozhodli pro hru bez brankáře, ve které se Mountfieldu vyrovnat nepovedlo.

Jiří Režnar (Orli Znojmo):
Až na pár chyb jsme hráli to, co jsme chtěli. Soupeři sice chyběli někteří zkušení hráči, ale často je takový zápas horší právě proti mladým klukům, kteří bojují o místo a hrají naplno. Trénujeme oslabení a dnes jsme je zvládli dobře, byl v nich vidět aktivní přístup. Teď nás čekají ještě přesilovky, ale na to máme ještě hodně času. Brankáře ještě jednou vyzkoušíme všechny ve stejném pořadí, poté už se budeme muset rozhodnout, zda si nechat všechny tři, nebo jeden dostane černého Petra.

Jiří Kučera (Mountfield HK):
V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli. Dodržovali místa a plnili taktiku. Druhá třetina už byla hodně rozkouskovaná, bylo hodně přesilovek a oslabení. Ve třetí části už ale naše hra nebyla zcela ideální. Byl to první zápas a doufám, že se budeme zlepšovat.