Rozhovory
pá 9.8.2013 | Martin Voltr

Jen příprava? Každý zápas chceme vyhrát, velí Tomáš Rousek

Hradecký Mountfield měl svůj zápasový debut ve Znojmě dobře rozjetý. Mladá sestava už od šesté minuty vedla a nepříjemné chvilky dlouho zažívala snad jen v oslabeních. Pak se ale domácí Orli i s přispěním štěstí zmohli na dva góly, kterými utkání otočili do vítězného konce. „Neviděl jsem, že by nás ve hře pět na pět přehrávali,“ míní mladík Tomáš Rousek. Právě on v čase 5:07 zakončil svůj únik nádhernou bekhendovou kličkou a Východočechům zařídil první radost – bohužel však také poslední.

Vizitka Tomáše Rouska
Post Narozen Výška Váha Hůl
Útočník 9. 9. 1993 178 cm 76 kg Levá

Jaký je váš osobní pocit z prvního zápasu? Jak jste se cítil?
Cítil jsem se na ledě dobře, ani unavený jsem moc nebyl. Měli jsme hru rozloženou na čtyři pětky, takže jsme docela bruslili.

Ve hře ale byla vidět celá řada nepřesností...
Ano, to mohlo být tím prvním zápasem. Všechno si ale sedne a s každou třetinou to bude lepší.

Trenéři poslali do hry mladou sestavu. Myslíte, že jste se jim předvedli v dobrém světle?
To bych nerad hodnotil, nechal bych to na trenérovi. Určitě nám k tomu řekne svoje a zápas si vyhodnotíme.

Váš gól zařídil Hradci už v šesté minutě vedení. Když jste dostal nádhernou přihrávku do brejku od Michaela Kolarze, přemýšlel jste dlouho, co uděláte?
Rozhodl jsem se spíš až na poslední chvíli. Nejdřív jsem se soustředil na to, abych si puk dobře zpracoval. Abych si před obráncem, který mě stíhal, udělal náskok a měl čas na zakončení.

Znojmo vypadalo v první polovině zápasu trochu zaskočené, jako domácí tým toho moc nepředvádělo...
Myslím, že jsme hráli dobře a zápas jsme zvládali. Oni se dostávali do tlaku jenom v přesilovkách, tím se dostali do tempa a začali si možná i trochu věřit. Ale ve hře pět na pět jsem neviděl, že by nás přehrávali.

Co tedy bylo příčinou obratu?
Ve druhé třetině jsme možná polevili, z toho vyplynul ten nešťastný vyrovnávací gól. Padl zničehonic, z nulového úhlu, možná to bylo ještě za brankovou čarou. Druhý gól byl také z velkého úhlu, náš brankář toho asi moc neviděl.

Ve vaší čtvrté formaci hráli hokejisté z původního hradeckého kádru. Jak do týmu zapadli?
Po herní stránce bych je určitě nechtěl hodnotit, to je zase na trenérovi. V kabině jsme se ale hned seznámili a je to mezi námi v pohodě.

Zápas ve Znojmě byl vaším prvním a také posledním klasickým přípravným zápasem, teď vás čeká European Trophy. V čem to bude jiné oproti klasické přípravě?
Myslím, že do každého zápasu jdeme stejně. Prostě ho chceme vyhrát a je jedno, jestli to bude příprava, European Trophy nebo první extraligový zápas. Do každého zápasu půjdeme naplno.

Myslíte tedy, že je pro psychiku hodně důležité vyhrávat už v přípravě?
Samozřejmě je lepší vyhrávat než prohrávat. Ale zase to nebereme nějak tragicky, lepší, když se chyby udělají v přípravě. O tom to je, aby si všechno sedlo, dali jsme se pořádně dohromady a připravili se na první extraligový zápas.

FOTO 2x: Lukáš Caha