so 30.10.2010 | Zdeněk Kamínek ml., Lukáš Souček

Hradec Králové veze všechny body z Ústí za výhru 4:2

Hradečtí hokejisté v sobotu zavítali do Ústí nad Labem. Na horké půde soupeře se podařilo hradeckému týmu zvítězit. Již v prvním dějství se Hradec dostal do vedení po brankách Patrika Moskala a Jana Šejnohy. Ve druhém dějství se Šejnoha trefil podruhé a další gól přidal také Vít Budínský. Hradec tak na konci druhé části hry vedl už 4:1. Slibný náskok hostů už domácí stačili jen v samotném závěru zápasu pouze korigovat gólem na 2:4. Hradec tak z ledu favorizovaného Ústí odvezl všechny tři body.

Zápas dvou tradičních účastníků první ligy se začal lépe vyvíjet pro domácí celek. V páté minutě si nenápadnou střelou Davida Pazourka poradil hostující brankář Robin Blažíček. O minutu později si najel po pravé straně Zdeněk Kubica, který naservíroval přesnou přihrávku pro Patrika MOSKALA a hradecký centr i v pádu dokázal skórovat – 0:1. Slibnou akci rozjel v 11. minutě Robin Hanzl, ale místo přihrávky na Marka Čurillu volil zbytečně střelu. Nepříjemná chvíle pro Lvy nastala ve 12. minutě, kdy byl vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl obránce Gula a v následující minutě oslabil domácí mužstvo Lukáš Poživil za stejný prohřešek. Východočeši hráli dvouminutovou přesilovku pět na tři a při dvojnásobné početní převaze mohli i inkasovat. Hostujícím obráncům ujel David Pazourek, ale své sólo nedokázal dotáhnout do zdárného konce. Z dalšího brejku při oslabení čtyři na pět neuspěl v souboji s Blažíčkem ústecký útočník David Ludvík. Z ojedinělé akce Hradce přišel trest v podobě druhé branky. Od modré napřáhl Lukáš Chmelíř a na poslední chvíli změnil směr střely Jan ŠEJNOHA a hosté vedli v 16. minutě o dvě branky - 0:2. Za 35 sekund oživil naděje Lvů nejlepší střelec Lvů Marek ČURILLA, který našel skulinku mezi betony Robina Blažíčka – 1:2.

Kdo čekal nápor domácího mužstva ve druhé třetině, tak se mýlil. Do šancí se svěřenci Petra Rosola dostávali jen sporadicky. Z přihrávky Jana Kloze ve 28. minutě Milan Mikulík minul hostující svatyni. Nádhernou akci vymyslel ve 33. minutě druhý hradecký útok a do odkryté ústecké branky Vít BUDÍNSKÝ mohl lehce nasměrovat kotouč – 1:3. Další zaváhání ústecké obrany dokázal potrestat ve 38. minutě Jan ŠEJNOHA, který podruhé v zápase překonal Pavla Francouze – 1:4. Za cenu faulu zastavil ve 39. minutě David Pojkar ústeckého odchovance v barvách Hradce Králového Víta Budínského, ale levý křídelní útočník hostujícího mužstva z nařízeného trestného střílení trefil pouze betony Pavla Francouze.

Stejnou možnost nabídl na začátku třetí třetiny rozhodčí Miroslav Petružálek ústeckým hokejistům. Ve 44. minutě Bohdan Višňák podrazil Pavla Janků, ale sám postižený samostatný nájezd neproměnil. Dramatické chvíle přinesl až zavěr střetnutí. V čase 57:23 min. Vít Budínský vyfasoval od rozhodčích čtyřminutový trest za vysokou hůl. Přesilovku pět na čtyři dokázali Lvi využít 71 sekundu před koncem normální hrací doby Robinem HANZLEM - 2:4. Ihned po druhé brance si ústecký trenér Petr Rosol vzal oddechový čas a snažil se udělit svým svěřencům poslední pokyny k případnému zvratu. Přesně minutu před závěrečnou sirénou domácí začali hrát power-play, při které se Marek Čurilla nedokázal trefit do hostující branky a potvrdil střelecké trápení Lvů. Pro ústecké hokejisty to byla druhá prohra v domácím prostředí od začátku sezony a před následujícími třemi zápasy na ledě soupeře v táboře Lvů nepanuje optimistická nálada. V předchozích třech utkáních Slovan prohrál a má nyní možnost k reputaci. K dalšímu střetnutí ve Zlatopramen Areně Lvi nastoupí 13. listopadu se Znojmem.

Robin Blažíček 60 37 2 35 94,59 0 0

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Každá porážka mrzí, ale dnes jsme začali hodně špatně. Pustili jsme soupeře do přesilových situací a prohrávali 0:2. Sice jsme snížili, ale opět jsme dvakrát inkasovali. Soupeř potrestal každou naší chybu. Rozhodujícím momentem utkání bylo naše neproměněné trestné střílení. Dále nás stále trápí koncovka, nemáme potřebný tlak a důraz před bránou."

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové): "Nečekali jsme takový vývoj utkání, dostali jsme se brzy do vedení. Přijeli jsme překvapit, a to se nám podařilo. Navíc se k nám opět připojil Martin Koudelka, který je po operaci ramene. Je to hráč, který je vůdčí osobnost, je platný nejen na ledě, ale i v kabině."