so 28.1.2012 | Pavel Buňat, Martin Voltr

Hradec dohnal dvoubrankovou ztrátu, přesto jede z Brodu bez bodu

Bitva dvou týmů, které se potřebují chytnout. Tak by se dal nazvat zápas hradeckých hokejistů na ledě Havlíčkova Brodu. Výrazně lépe ho přitom začali domácí, neboť už v 11. minutě vedli o dva góly. Tuto ztrátu však dokázali Hradečtí ve třetí třetině stáhnout a bodový úspěch v Kotlině byl blízko. Jenže oslabení a následná vítězná branka Havlíčkova Brodu rozhodly o tom, že i čtvrtý vzájemný souboj vyhrál domácí tým. Východočeši tak padli potřetí v řadě a soupeř se na ně v tabulce dotáhl na odstup pouhých čtyř bodů.

Dva slepené góly a Hradec brzy ztrácel

Úvodní minuty patřily jasně domácímu mužstvu. Královéhradečtí se ke hře dostali pouze během přesilové hry, kdy musel brankář Suchan dvakrát řešit závar před svojí brankou, jinak se ale bránili náporu soupeře.

Na první gól diváci v Kotlině čekali do desáté minuty. Na konci přesilové hry Havlíčkova Brodu vybojoval Semorád kotouč v rohu kluziště, přihrál Hynku Zohornovi, který se střelou z první trefil mezi Čechovy betony – 1:0.

Uplynula pouze minuta a domácí ochozy jásaly podruhé. Petr Štěpánek zužitkoval rychlou přihrávku od Meidla zpoza branky a přízemní střelou poslal Rebely do dvoubrankového trháku – 2:0.

Hradečtí mohli zkorigovat během zkrácené přesilovky 5 na 3. Třicet sekund trvající dvojnásobná převaha však přinesla pouze tyčku, která zazvonila po Tvrdíkově pokusu z vrcholu kruhu. V klasické přesilovce se pak zaskvěl Suchan, když na něj v pádu vypálil Martin Koudelka, trefil však pouze beton přesouvajícího se gólmana.

Rebelové mohli svůj náskok v posledních minutách ještě navýšit po sólu Semoráda, jenž bleskově prošel až do útočného pásma. Chtěl si položit Jakuba Čecha, který mu však reflexivně vypíchl kotouč, a zlikvidoval tak stoprocentní šanci.

Druhá část bez branek

Ve druhé dvacetiminutovce se hra pořádně přiostřila a o tvrdé souboje nebyla nouze. Agresivnímu stylu se hradecký celek dobře přizpůsobil – nejprve přečkal oslabení a poté ho jen centimetry dělily od první branky. Havlíčkobrodský gólman se po Kubicově střele nestačil zvednout včas, aby zachytil bekhendovou dorážku z hole Ondřeje Poživila. Kotouč však pouze proskákal brankovištěm a těsně minul tyčku.

Rebelové si následně vypracovali tlak v početní převaze. Když už byli hosté kompletní, před branku dostal namazáno Kostourek, jenže Jakub Čech ukázal skvělé reflexy a na poslední chvíli zaklapl betony.

Svižný hokej pokračoval i nadále, přesto branka ve druhé třetině nepadla. Největší šanci posledních minut měl Zdeněk Kubica, když z bezprostřední blízkosti dorážel Záhorovského střelu, Suchan však měl i nadvakrát betony pevně na svém místě.

Hradecké vyrovnání nakonec přišlo vniveč

V úvodu poslední části vyrobili domácí hrubku v obraně, a namazali tak před brankou Jiřímu Kadlecovi. Hradecký útočník chtěl překvapit pohotovou bekhendovou střelou, touš však skončil pouze v Suchanově náruči. Na hostech byla vidět velká odhodlanost snížit nepříznivý stav. Dobře se kupředu probíjel Berger, tísněn obránci ale nedokázal přesně zamířit.

Kýžené snížení na sebe ale nenechalo dlouho čekat a vybojoval jej v závěru početní převahy právě Jan Berger. Jeho střela z prostoru levého kruhu propadla Suchanovi pod vyrážečkou – 2:1.

Nabuzené hokejisty Hradce mohl zpět na zem vrátit Zohorna, jenž dojel vyražený kotouč, Čech ale betonem úspěšně zakročil i napodruhé. Rebelové tak doplatili na známé pořekadlo „nedáš – dostaneš“. Hned další akce Východočechů totiž skončila brankou. Adam Rufer nabral ve středním pásmu rychlost, projel až před branku a rozvlnil síť pokusem pod vyrážečku – 2:2.

Ke spokojenosti domácího publika, ne už tak přítomných hradeckých fanoušků, odpověděli Rebelové na vyrovnání hned po dvou minutách hry. V přesilovce nejprve Jan Křivohlávek trefil pouze tyčku, ale puk se potom dostal do předbrankového prostoru, kde ho v chumlu hráčů tentýž hráč bekhendem doklepl do sítě – 3:2.

Osud utkání mohla naposledy změnit závěrečná hra hradeckého týmu bez brankáře. Jedinečnou příležitost na vyrovnání promarnil Martin Koudelka, který před odkrytou polovinou klece nezpracoval neposedný kotouč. Rebely v posledních vteřinách ještě oslabil Protivný, díky pozorné obraně ale přečkali těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

Havlíčkův Brod se tak vrátil do nejlepší osmičky, naopak Hradci se na šesté příčce nebezpečně přiblížil Písek a také právě Rebelové.

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Potřebovali jsme urvat vítězství, protože naše série proher vypadala hodně špatně. Začátek zápasu byl z naší strany dobrý. Bruslili jsme, bylo tam nasazení, jenže z několika šancí jsme dali jen dva góly. Na začátku druhé třetiny jsme špatně sehráli přesilovku, což se na nás následujících deset minut podepsalo a soupeř nás trochu přehrával. Pak jsme ale neproměnili naše brankové příležitosti. A jak to bývá v hokeji, tak nás soupeř potrestal a vyrovnal. Jenže štěstí stálo při nás a dali jsme ještě třetí gól. Jsem rád, že se toho i Jarda Suchan zhostil dobře a že jsme to zvládli.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
První třetinu jsme neodehráli dobře. Od druhé se náš výkon zlepšil, ale neměli jsme potřebné štěstíčko, abychom dali kontaktní gól. Podařilo se nám to až ve třetí třetině a dokonce jsme dokázali vyrovnat, ale pak jsme šli do poměrně sporného oslabení. Když už to vypadalo, že máme štěstí, puk se od tyčky odrazil zpátky a bylo po zápase. Máme nula bodů, ale musíme se z toho oklepat a bodovat v dalších zápasech.