so 23.10.2010 | Sanny Muharem

Hradec konečně naplno bodoval na ledě soupeře

Hradečtí hokejisté v sobotní podvečer zajížděli na led Tábora, který před tímto střetnutím zaujímal čtrnáctou pozici. Celkem pět venkovních duelů trvalo Východočechům, než přetrhli šňůru proher. Hradec se v první třetině ujal dvoubrankového vedení, o které se postaralo duo Budínský s navrátilcem do sestavy Koudelkou. Do branky nastoupil také mladičký brankář Jaroslav Pavelka, jenž inkasoval poprvé a naposledy ve 40. minutě. V poslední třetině již diváci branku neviděli, a tak utkání skončilo výhrou hradeckého týmu.

V první třetině rychlé vedení Hradce

Do zápasu se zapojil i hradecký zkušený matador Martin Koudelka, který kvůli zranění chyběl řadu utkání. Jeho působení na ledě bylo znát hned po třech minutách, když ho skvělou přihrávkou vybídl ke skórování Vít Budínský a Martin Koudelka zavěsil pod víko - 0:1. Následovaly dva fauly v podání táborských hokejistů. O tři minuty později, v početní výhodě si situaci oba aktéři vyměnili. Vít Budínský zpoza branky překvapil nic netušícího táborského obránce Bronislava Andrese, od kterého se střela odrazila přímo do branky domácího celku – 0:2.

V čase 12:37 se vydal na útočnou akci Jaroslav Roubík, který vypálil z nepříliš výhodné pozice a brankář Čech si s jeho pokusem poradil. Následně se dostali ke slovu i hosté. Ivan Padělek vyslal tvrdý projektil na Pavelku, ten však střele nastavil beton, od kterého se mu puk odrazil do lapačky. V 17. minutě se ocitl tváří v tvář Pavelkovi znovu Ivan Padělek, ale z bezprostřední blízkosti hradeckého brankáře nepřekonal. Do kabiny se tak šlo za stavu 0:2.

Druhé dějství přineslo jeden gól

Hned v úvodu druhé periody dostali domácí příležitost v podobě trestného střílení. Milan Kostourek však Pavelku nepřekonal. Ve 22. minutě byl vyloučen Bohdan Višňák. Početní výhoda pro domácí však nebyla doslova výhodou, když se hrálo spíše v jejich pásmu. Ke střele se dostal Daniel Volráb, nicméně Čech byl pozorný.

Při dalším oslabení Hradce mohl Jaroslav Kocar zdramatizovat stav utkání, když se zjevil před Pavelkou, ten byl ale připravený. Ve 32. minutě čekala na Východočechy výzva, respektive možnost přesilové hry 5 na 3, ze které však nic nevytěžili. V dalším střídání se pokoušel překonat strážce hradecké svatyně Bronislav Andres, avšak neúspěšně. I na druhé straně střílel Vít Budínský, taktéž nepřesně. Do obrovské šance se dostal domácí Kocar, jenž málem překonal nepřipraveného Pavelku, ten ale se štěstím vyrazil betonem. Minutu před koncem druhé periody putoval za katr hradecký útočník Patrik Moskal za napadení. V čase 39:48 přišla nečekaná rána ze strany Tábora. Po precizní přihrávce Jana Horáčka poslal puk do brány Jaroslav Török - 1:2.

Třetí perioda nabídla čtyři vyloučení, ale branku diváci neviděli

V první minutě třetí třetiny se David Nedorost prezentoval střelou z úhlu, ale branku vstřelit nedokázal. Z následného protiútoku pořádně vystrašil domácí fandy Budínský, který neprostřelil z bezprostřední blízkosti muže v domácí brance. Ve 47. minutě opět Vít Budínský zkoušel pozornost Čecha po přihrávce Zdeňka Kubici.

V posledních pěti minutách táborští hokejisté dotírali na Jaroslava Pavelku. Tlak v podání domácích podpořil ještě faul Víta Budínského necelé tři minuty před koncem. Ani následná power-play však nevyústila v gól. Když si pak v čase 59:56 vyžádala domácí střídačka timeout, bylo na zvrat v utkání již moc pozdě. Hradec tedy zvítězil po delší době na venkovním kluzišti. Tábor se po tomto klání bude i nadále zmítat v dolních patrech první hokejové ligy.