Zápasy
st 21.9.2011 | Tomáš Nejedlo, Martin Voltr

Hradec nedal Benátkám šanci a jde do čela ligy!

Zápasové menu

Ve středu zajížděli hradečtí hokejisté na led nepříliš oblíbených Benátek, kde loni inkasovali osm gólů. Tentokrát však šlo o úplně jiný zápas. 278 diváků, kteří u řeky Jizery zavítali na hokej, nevidělo v první třetině gól. Pak šel ale Hradec dvěma rychlými brankami do vedení a i když v úvodu třetího dějství domácí kontrovali, svěřenci Jiřího Mičky si už vítězství vzít nenechali. Přidali totiž další tři góly a připsali si jednoznačné vítězství 5:1. Díky prohře Ústí v severočeském derby se navíc posunuli na první místo a vévodí celé lize!

Hned po minutě hry se hokejka hostujícího Ondřeje Poživila ocitla v obličeji jednoho z benáteckých útočníků a před domácími se tak naskytla možnost hrát celé čtyři minuty přesilovou hru. S ní však naložili prachbídně, kromě dvou střel ze středního pásma Čecha v hradecké brance vážněji neohrozili. První velká šance přišla až po začátku 12. minuty, ocitl se v ní zkušený hradecký útočník Luděk Brož. Nutno však podotknout, že mu výhodnou pozici připravil svým chybným vyhozením obránce Mrkvička. Hostující forvard však Blažíčkovu branku těsně minul. O čtyři minuty později to byl opět domácí bek, tentokrát Říha, který doslova namazal soupeřovu hráči puk přímo do gólové pozice. Puku se chopil ostřílený Jiří Kadlec, jehož blafák zastavil povedeným zákrokem Blažíček. Svou chybu do konce první části vytvořili i hosté. Sám před brankářem Čechem byl Tomáš Klimt, jenže branku netrefil. Dvě velké šance ještě Benátky neproměnily v poslední minutě první části. Klimt nejprve s lehkou tečí Čecha netrefil a poté Lukáš Král ujížděl sám na branku, Čech jeho střelu kryl a udržel bezbrankový stav.

Benátky mohly velmi litovat svých neproměněných příležitostí z konce první části, v úvodu té druhé totiž inkasovaly úvodní gól zápasu. Nejdůraznějším hokejistou byl na hranici brankoviště Martin Koudelka a doslova protlačil puk za Blažíčkova záda - 0:1. A se Středočechy bylo hůř. Vyloučený Lukáš Král už stačil skočit na led, ale paradoxně po skončení oslabení domácí inkasovali. Chybu zadáků využil Moskal, našel volného Víta Budínského, který poslal kotouč mimo dosah brankáře Blažíčka - 1:1. Benátky se sice snažily s nepříznivým stavem něco udělat, ale stále častěji narážely na pozornou obranu a brankáře Čecha. Až ke konci druhé periody se otevřel před Mrkvičkou volný prostor, jeho dělovka ale těsně minula královéhradeckou svatyni.

V úvodu druhé třetiny se pakoval na trestnou lavici hradecký Kubeš a Benátečtí v přesilovce roztočili povedený kolotoč, na jehož konci byla snižující branka. Jaroměřský našel Krále, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na najíždějícího Tomáše Klimta, jehož střelu k tyči Čech nedokázal zastavit - 1:2. Paradoxně v době, kdy se Benátečtí nadechovali k náporu, inkasovali třetí gól. Po nevyužité přesilové hře Blažíček nestačil zareagovat na skrytou střelu Víta Budínského - 1:3. Snížení měl na holi Kellner, jenže Jaroměřského střelu nedokázal vrátit za Čechova záda. Na druhé straně byli Východočeši přesní a zvýšili svůj náskok. Vladislav Kubeš si pohrál s gólmanem a zasunul kotouč až do sítě - 1:4. Zmar domácího celku navíc o necelou minutu později dokonal pátou trefou Jiří Kadlec, jenž trefil přesně horní roh - 1:5.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 0
Luděk Brož 0 1 1 1 0
Vít Budínský 2 0 2 3 0
Zdeněk Čáp 0 1 1 1 0
Václav Čížek 0 0 0 1 4
Jiří Hendrich 0 0 0 0 2
Lukáš Chmelíř 0 1 1 1 0
Ladislav Jindřich 0 0 0 1 0
Jiří Kadlec 1 0 1 1 0
Milan Karlíček 0 0 0 1 0
Martin Koudelka 1 0 1 3 0
Vladislav Kubeš 1 0 1 1 4
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Ondřej Látal 0 0 0 1 0
Václav Lesák 0 0 0 1 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 2 2 3 0
Ondřej Poživil 0 0 0 3 4
Michal Tvrdík 0 0 0 1 0
Jan Zdráhal 0 1 1 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 60 0 1 22 95,65 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou):
Soupeř hrál dobře střední pásmo, řekl bych takovou pasivní hrou, ale hrál to perfektně. Byl problém se dostávat do útočného pásma. Ve 2. minutě jsme měli dlouhou čtyřminutovou přesilovku. Na začátku utkání to není žádná výhoda, přesto jsme ji neodehráli vůbec dobře. Na začátku druhé třetiny jsme dostali laciný gól, když se náš bek nechal obejít téměř chůzí. Druhá branka padla těsně po skončení přesilové hry. Ve třetí třetině jsme snížili na 1:2 a byli jsme zpět ve hře, bylo to hratelné. Ale poté jsme dostali lacinou třetí branku. Nebyl to žádný tlak do brány. Byla to střela z úhlu, kterou náš bek chtěl zblokovat a víceméně clonil gólmanovi. Snažili jsme se hrát aktivně, ale neproměnili jsme šance, kterých dnes tolik nebylo. Vstřelit jednu branku je málo.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Čekali jsme těžký zápas a určitě se to potvrdilo. Myslím si, že naším způsobem jsme zaskočili domácí. Hlídali jsme dobře střední pásmo a Benátky jsme příliš nepouštěli do šancí. Akorát v první třetině jsme Benátkám dvakrát namazali, i když domácí také. Myslím si, že jsme zápas zvládli velice dobře.