so 25.10.2008 | Michal Luňák

Hradec nedokázal překonat brankáře Fikrta a prohrál 0:1

Hradečtí hokejisté prohráli v Benátkách nad Jizerou 1:0. O osudu utkání rozhodla branka Michala Havla již v úvodní třetině. Domácí hokejisty v důležitých momentech hodně podržel brankář Michal Fikrt, který vynuloval hradecké střelce, na druhé straně držel hradecký tým nad vodou v důležitých chvílích Filip Luňák. Benátky si výhru za bojovný výkon zasloužily. Další utkání sehrají hradečtí hokejisté ve středu,, kdy v domácím prostředí přivítají Kadaň. Utkání začíná netradičně v 19:00.

Do utkání vstoupil lépe Hradec a vytvořil si územní převahu, ale do vyložených šancí se dostával přes dobrou obranu Benátek jen velmi těžko. Ve 2. minutě nebezpečně tečoval střelu Lesáka Koudelka, ale Fikrt dobře zasáhl. V 7. minutě měly Benátky výhodu přesilové hry, ale ta se domácím nezdařila. Ve druhé polovině první třetiny se hra začala stěhovat před branku Filipa Luňáka a domácí se ujali diktování tempa utkání. V 15. minutě měl velkou šanci Stanislav Procházka, ale na hradeckého brankáře si ještě nepřišel. Tento zkušený útočník domácích byl v první třetině u každé nebezpečné akce Benátek. V 17. minutě při přesilovce domácích se poprvé měnilo skóre. Střelu obránce Tondra dorazil z úhlu Michal Havel 1:0. Pro hosty mohlo být ještě hůře, jelikož v minutě 18. zastavila krásnou střelu Procházky až tyčka branky Filipa Luňáka. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 a nutno podotknout, že Benátky vedly zaslouženě.

Druhá třetina začala tak jako skončila ta první. Benátky stále atakovaly hradeckou branku a byly nebezpečnějším týmem. Střelu Kájínka a dvě šance Musila však zneškodnil Luňák a mohlo udeřit na druhé straně. Martin Koudelka vystihl špatnou rozehrávku domácích, ale v samostatném úniku trefil tyčku branky Michala Fikrta. Ve 33. minutě se na hradeckou branku řítil domácí Bárta. Filip Luňák ale udržel svůj tým ve hře a nepustil domácí do dvoubrankového vedení. Ve 34. minutě dostal Hradec výhodu přesilové hry a sehrál jí velice dobře. Domácí brankář Fikrt kryl velkou šanci Hrušky i Moskala. V poslední minutě druhé třetiny jel sám na branku Michala Fikrta hotující David Nedorost. Položil si domácího brankáře, ale svou koncovku nedotáhl do zdárného konce. Po druhé třetině bojovného utkání je tak stále stav 1:0 pro domácí Benátky.

Třetí třetina byla soubojem hradeckých útočníků s vynikajícím brankářem Benátek Michalem Fikrtem. Ten ve třetí třetině svůj tým několikrát podržel. Ve 43. minutě jela dvojice Filip - Suchý na samotného obránce domácích, ale střela druhého jmenovaného skončila v lapačce domácího brankáře. V polovině třetí třetiny Kadlec nahazoval na Fikrta, ten jeho pokus neudržel, ale dojíždějící Nedorost byl nedůrazný. Pět minut před koncem stupňoval Hradec svůj tlak a hrálo se pouze před domácí brankou. Střela Milana Karlíčka byla dvakrát tečovaná, ale skončila pod betony Fikrta, který zřejmě ani teď neví jak puk zastavil. V 57. minutě dostal Hradec výhodu přesilové hry, ale ani tato situace k vyrovnání nevedla. Naopak mohl rozhodnout domácí Jech, ale v jeho sóle ho vychytal Luňák. V čase 19:01 hosté odvolali brankáře, ale ani tento krok k vyrovnání nevedl. Domácí se tak radovali ze zisku tří bodů.