so 25.10.2008 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Chybělo nám to sportovní štěstíčko”

Série venkovních zápasů ve kterých hokejisté HC VCES Hradec Králové bodovali skončila. O tento fakt se postaraly Benátky nad Jizerou. Hradecký tým si vylámal zuby na výborně chytajícím brankáři Michalu Fikrtovi. ,,Šancí jsme měli několik, ale co nepochytal Fikrt, tak skončilo na tyčkách," konstatoval hradecký trenér Pavel Pazourek. Návrat do sestavy zaznamenal zkušený obránce Martin Táborský. ,,Mám z toho dobrý pocit a vím, že můžu hrát na sto procent a dovolit si na ledě co potřebuji," okomentoval své pocity z návratu hradecký obránce.

Pavel Pazourek: Kromě té střelby skutečně není klukům co vyčíst

Hokejisté HC VCES Hradec Králové nestačili na Benátky nad Jizerou a prohráli 0:1. O bodový zisk je připravila nedůrazná koncovka a výborně chytající Michal Fikrt. Po utkání byl však hradecký trenér Pavel Pazourek spokojený, až na tu koncovku, kterou logicky označil jako důvod prohry jeho týmu ,,Když se prohraje 1:0 tak je jasné co bylo důvodem. Nepodařilo se nám překonat brankáře Fikrta. Šancí jsme měli několik, ale co nepochytal on, tak skončilo na tyčkách. Neproměnili jsme ani dva nebo tři samostatné nájezdy. Inkasovali jsem branku v oslabení, takže tohle všechno rozhodlo o tom utkání.“ Hradecký tým vstoupil velice dobře do utkání, ale pak v konci první a v začátku druhé přebralo iniciativu domácí mužstvo. ,,Kolem té poloviny první třetiny se domácí tým dostal z toho tlaku a i díky přesilovkám nás zatlačil. Začátek druhé třetiny byl z naší strany takový zakřiknutý, ale pak jsme stáhli hru na tři řady a hra dostala spád. Třetí třetinu jsme hráli stále ve třetině Benátek, ale brankově jsme se neprosadili.“

Třetí třetinu vyhrál Hradec 16:4 na střely, ale ani tato drtivá převaha k vyrovnání nevedla. ,,Řekl bych to tak, že jsme v té koncovce byli nešikovní. Když už obránci netrefí branku, tak to naši útočníci nijak nedostanou do branky. My se v té koncovce necháme přetlačit od obránců a u své branky to nedokážeme odtlačit. Ta naše inkasovaná branka toho byla důkazem. Domácí to tam nějak doplácají a my ne.“ Celkově však hradecký trenér byl s výkonem týmu spokojen. ,,Kromě té střelby skutečně není klukům co vyčíst. Udělali jsme minimum chyb v naší hře. Od půlky zápasu jsme měli velký tlak a více ze hry, ale zradila nás koncovka. Trošku nám chybělo i to sportovní štěstíčko.“

Do hradecké sestavy se vrátil obránce Martin Táborský, ale zase je nejasná situace okolo Václava Lesáka. ,,Návrat Martina Táborského do sestavy nám pomohl, jelikož ta hra naše vzadu byla taková klidnější a neudělali jsem chyby. Uvidíme co Václav Lesák, jelikož dostal nepříjemnou sekeru a vypadá to s ním hodně špatně. Ta ruka vypadala hodně nepříjemně a vypadá to na zlomeninu. Marek Zukal to své zranění snad přežil bez následků, ale zase nám jede zítra do Pardubic. Jakub Vojta taky čeká na telefon jestli nebude muset jet na Spartu.“

I přes sobotní porážku se hradecký tým po utkání dočkal odměny. Po celém měsíci hraní mají hráči dva dny volna. ,,Tohle volno co teď máme je zasloužené a celý tým ho potřebuje. Budeme trénovat až v pondělí odpoledne, takže kluci pojedou na dva dny domů a naberou mentální síly. Po volnu se zase vrhneme do tréninku a připravíme se na Kadaň. Jdeme do té nejdůležitější části sezóny a musíme být připraveni. Chceme udržet alespoň to postavení na kterém jsme teď. Pro to je potřeba vyhrávat doma a občas něco přivézt z venku. To se nám teď dařilo a až dnes jsme po dlouhé době venku nebodovali. Musíme si také uvědomit, že v té druhé půlce základní části nás venku čekají těžší soupeři. Proto jsou pro nás hodně důležité domácí zápasy, kde si nesmíme dovolit ztrácet,“ uzavřel hradecký trenér Pavel Pazourek.

Martin Táborský: Šancí jsme si vytvořili dostatek

V sedmém kole v Havlíčkově Brodě odstoupil z utkání a výkony svého týmu sledoval pouze z tribuny. Řeč je o Martinu Táborském, který se vrátil do hradecké obrany. Jeho návrat byl povedenější než ten v Třebíči, kde vydržel pouze necelou třetinu. ,,Tak jsem rád že už jsem mohl jít hrát. Měl jsem s trenérem domluvu, že to zkusím jít do zápasu a uvidíme jak to bude vypadat. Ten sval co mě bolel ještě stále není ideální, ale to nemusí být ještě měsíc. Proto jsem chtěl zkusit co to vydrží a jsem spokojený. Mám z toho dobrý pocit a vím, že můžu hrát na sto procent a dovolit si na ledě co potřebuji,“ těmito slovy Martin Táborský jistě potěšil všechny hradecké fanoušky.

Svůj návrat do zápasů si však jistě představoval výsledkově jinak. ,,Tak až na ten výsledek si myslím, že to špatné určitě nebylo. Bohužel nám scházelo to štěstíčko, které třeba měli domácí u svého gólu. My šancí měli dostatek a domácí jsem přehrávali, ale dát gól se nám nepodařilo. Ono když to nejde v té koncovce, tak je pro to potřeba udělat něco navíc a to jsem u nás dneska postrádal. Ten důraz nám v zakončení chyběl a domácí vyhráli. Někdy hraješ zápas když ti tam spadne všechno a jindy to vypadá jako dnes.“

Hradečtí měli dobrý začátek utkání, ale postupem času se domácí osmělili a přebrali iniciativu. ,,Tak prvních deset minut jsme je hodně přehrávali a Benátky se pouze bránily. Jenže se nám nepodařilo vstřelit branku a to domácí povzbudilo. Ono to tým zvedne, když vidí že soupeř nemá to štěstíčko. Pak přišla ta šťastně využitá přesilovka a vlastně to rozhodlo zápas. Ve třetí třetině se hrálo prakticky na jednu branku, ale dát branku nám nebylo přáno.“

Hradecké hráče teď čeká konečně volné pondělí. Většina hráčů ho jistě vítá, ale Martin Táborský s úsměvem prohodil, že by raději hrál. ,,Tak já to zase tak neprožívám, jelikož jsem měl volna dost (směje se). Kluci si ale určitě rádi odpočinou, ale zase bych chtěl říct, že jsme měli výbornou přípravu a sil máme dost. Problém se silami nás trápit nebude.“

Hradecký tým vede ten silný tabulkový střed. Martin Táborský věří, že teď přichází čas ve kterém se jeho tým bude prosazovat bodově nejvíce. ,,Co jsem se vrátil do první ligy tak je to každý rok stejné. Drtivá většina těch úporných týmů těží z toho léta, po kterém jsou fyzicky strašně našlapaný. My naopak máme hodně technické mužstvo a to se prosazuje postupem sezóny. V loňské sezóně jsme touto dobou nasbírali nejvíce bodů a chceme to opakovat i letos. Pokud budeme hrát ten náš hokej, tak je reálné hrát o tu nejlepší čtyřku. Naším takovým cílem je sice to play – off. Já si však myslím, že tady máme daleko lepší tým než hrát o nějaké šesté nebo osmé místo. Jde jen o to zužitkovat tu sílu toho týmu,“ nechal se slyšet zkušený hradecký obránce Martin Táborský.