so 20.12.2008 | Michal Luňák

Hradec opět nedal doma branku a prohrál v derby 0:2

Hradečtí hokejisté prohráli ve Východočeském derby s Vrchlabím 0:2. Hradec doma již dva zápasy nedokázal vstřelit branku. Strůjcem výhry hostů byl brankář Tomáš Štůrala, který vychytal všechny šance hradeckého týmu a v zápase předvedl 43 úspěšných zákroků. Vítěznou branku hostů zaznamenal Tomáš Rod a zajistil tak svému týmu tři body. Další utkání čeká na Hradec již v pondělí, kdy zajíždí na horkou půdu haly Rondo, kde se utká s místní Kometou Brno.

Vstup do Východočeského derby se lépe vydařil hradeckým hokejistům kteří uzamkli Vrchlabí v jeho obranné třetině. Již ve 3. minutě se do šance dostal Patrik Fořt, ale jeho klasické zakončení mezi betony si Štůrala pohlídal. O dvě minuty později mohl Hradec poslat do vedení Volráb. Ten již brankáře hostů překonal, ale nedokázal zasunout puk do opuštěné branky. Vrchlabí přečkalo počáteční nápor domácích a začalo se osmělovat. Od poloviny třetiny se již hrál vyrovnaný hokej a první Vrchlabskou šanci si vypracoval Martin Tvrzník. Jeho zakončení si ještě Koutský pohlídal, ale na situaci ze 13. minuty již byl krátký. Jiří Matějíček nahodil kotouč směrem k hradecké brance a ten se šťastně odrazil k úplně nekrytému Tomáši Rodovi a ten nezaváhal 0:1. Vzhledem k průběhu utkání hradecké hráče branka zaskočila a Vrchlabí bylo ve zbytku třetiny lepším týmem. Pojistit náskok hostů mohl Nikola Gajovský, ale oba jeho pokusy kryl hradecký brankář Vladislav Koutský. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro hosty.

Druhou třetinu odstartovalo Vrchlabí tak jak končilo třetinu první. Adam Mikšovský nenápadnou střelou zazvonil na tyčku branky Vladislava Koutského. Ve 24. minutě byl vyloučen Ladislav Gengel a tato přesilová hra domácích odstartovala exhibici brankáře hostů. Tomáš Štůrala předváděl v brance neuvěřitelné kousky. Nebylo sobotního večera hradeckého útočníka který by si na brankáři Vrchlabí nevylámal zuby. Střílející Jan Hruška a ani tečující Martin Koudelka puk za záda Vrchlabského mága nepropasírovali. Hradeckým hráčům se v sobotním utkání opět nedařila hra v přesilovce a Vrchlabí tak s přehledem přečkávalo svá oslabení. 38. minuta byla demonstrací formy kterou měl v sobotním večeru Vrchlabský brankář. V leže pochytal dvě šance Jiřího Kadlece a dorážku Jaroslava Roubíka. Tato příležitost byla poslední v druhé části hry v které se diváci v ČEZ stadionu branky nedočkali. Po druhé třetině tak stále na kostce svítil stav utkání 0:1.

Třetí třetina začala tak jak se dalo očekávat. Hradec se musel tlačit do svého soupeře a Vrchlabí dobře organizovanou obranou hrou nepouštělo Hradec do větších šancí. Hra se nejvíce odehrávala ve středním pásmu. Hostům se zřejmě nedařila hra na brejky jak by si představovali, ale mrzet je to muselo jen skutečně málo. Na hole domácích hokejistů se začala vkrádat nervozita a již tak nepřesná hra se stala ještě nepřesnější. Naděje svitla domácím v 56. minutě ve které Adam Mikšovský vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a Hradec dostal výhodu přesilové hry. V ní se potvrdilo, že hradeckým hráčům prostě v sobotní večer není souzeno. Jaroslav Roubík asi ještě dlouho nebude vědět jak to, že jeho šance neskončila brankou. K hradeckému kapitánovi se odrazil kotouč a ten trefil pouze tyčku úplně prázdné branky Vrchlabí. Toto se ukázalo jako poslední hřebíček do hradecké rakve. Trenér Pazourek se ještě pokusil odvolat Koutského, ale Vrchlabí sehrálo koncovku s noblesou. Navíc ještě v poslední minutě předvedl svůj důraz Pavel Kříž a doslova protlačil kotouč za Koutského 0:2. Po této brance již začala oslava skvělých fanoušků hostů, kteří svým hráčům vytvořili domácí prostředí. Hradecké trápení tak pokračuje i nadále. Hradec nedal dva zápasy doma ani jednu branku a celkově za posledních 180 minut se ze vstřelené branky radoval pouze jednou.