Preview k zápasu
pá 19.12.2008 | Michal Luňák

Poslední domácí utkání v letošním kalendářním roce obstará derby s Vrchlabím

Poslední domácí utkání letošního roku čeká na hokejisty HC VCES Hradec Králové. V sobotu od 18:00 přivítají třetím týmu tabulky HC Vrchlabí. ,,Chceme přerušit sérii porážek, ale zároveň jsme si vědomi síly našeho soupeře," má jasno před sobotním utkání hradecký trenér Pavel Pazourek. Ten po středečním výbuchu ve třetí třetině v Chrudimi po svých svěřencích vyžaduje hlavně bojovnost. ,,Bude to utkání o srdíčku a bojovnosti. Toho musíme dá utkání dát více než v Chrudimi." Do utkání zasáhne také obránce Lukáš Filip, který co mu dovolí jeho rameno v zápasové zátěži. Hradečtí hráči v tomto těžkém utkání spoléhají na podporu svých fanoušků a věří, že se s kalendářním rokem 2008 rozloučí domácím vítězstvím.

Druhé derby v krátkém sledu čeká na hokejisty HC VCES Hradec Králové. Tentokrát se představí na domácím ledě ČEZ stadionu se třetím týmem prvoligové tabulky HC Vrchlabí. Svěřenci trenéra Vladimíra Jeřábka nasbírali stejně jako druhá Kometa 78 bodů a jsou stále ve hře o první místo na které ztrácí tři body. Ve středečním utkání Vrchlabí udolalo na svém ledě Havlíčkův Brod těsně 3:2. Hradeckým hokejistům se nedařilo a díky nepovedené třetí třetině prohráli na ledě Chrudimi vysoko 1:5.

Nejproduktivnějším hráčem týmu z Krkonoš je Patrik Beck. Jehož však operované zápěstí nepustí do utkání. Druhým mužem statistik a zároveň nejlepším střelcem týmu je Slovinec Rok Pajič s bilancí 11+9. Nejlepší trojici uzavírá Pavel Kříž, který hraje vynikající sezónu a svými výkony se dostal dokonce do sestavy Hradeckého deníku Východočeských mužstev po základní části. Mezi obránci vládne kapitán týmu zkušený Aleš Vála (5+8). Vrchlabí má také oporu v brankovišti, jelikož letní posila týmu Tomáš Štůrala si stále udržuje průměr inkasovaných branek pod dvě celé. Vzhledem k faktu, že extraliga má svou reprezentační přestávku je zřejmé, že Vrchlabí do Hradce Králové dorazí posíleno o hráče Mladé Boleslavi.

Hradec odstartoval nadstavbovou část výborně, ale poslední dvě utkání prohrál a bude se tak snažit o nápravu. ,,Chceme přerušit sérii porážek, ale zároveň jsme si vědomi síly našeho soupeře. Bude to utkání o srdíčku a bojovnosti. Toho musíme dá utkání dát více než v Chrudimi,“ nechal se před sobotním derby slyšet trenér Pavel Pazourek. Ten zařadí do sestavy na utkání i obránce Lukáše Filipa. ,,Lukáš Filip to prostě chce zkusit. Buďto to rameno vydrží a nebo ne. Pokud by to nešlo, tak by se to muselo řešit operací, ale my věříme že to půjde a Lukáš nám pomůže. Začne ve čtvrté obraně, jelikož byl s námi na ledě jen krátce teď. Myslím si však, že už jen jeho přítomnost nám pomůže.“ S týmem absolvoval před zápasový trénink útočník Jaroslav Polák. Hradeckému publiku dobře známý hráč. ,,K tomu by vám více řekl manažer Višňák. Jarda by měl za nás hrát, ale zítra to ještě nebude. On teď vypomáhal Trutnovu, který s Vrchlabím spolupracuje a tak má start za Hradec v sobotu proti Vrchlabí zakázaný. Já to sice nechápu, ale hold takové některé kluby jsou,“ vysvětluje hradecký trenér. Minulé derby s Vrchlabím rozhodla prohraná třetí třetina. Jedním z důvodů bylo i chování hradecké střídačky. Vezme si z toho tým ponaučení? ,,(směje se). Ponaučení jsme a víme že ve čtyřech nebo třech hráčích utkání nevyhrajeme. Beru to však i z té druhé stránky, kdyby se člověk občas nevytočil, tak nemůže sport dělat. Takže to k tomu patří, ale musíme si samozřejmě dát pozor a mít ty emoce v náš prospěch,“ s úsměvem uzavřel hradecký trenér Pavel Pazourek.

Dvakrát se v letošním ročníku utkala obě mužstva a dvakrát se z výhry radoval hostující tým. Nejprve Hradec vyhrál ve Vrchlabí 2:1 a tým z Krkonoš si naopak odvezl tři body z Hradce Králové za vítězství 5:2. Zda se hradeckým hokejistům podaří přerušit nepříznivou sérii porážek, nebo zda Vrchlabí opět potvrdí, že Východočeská derby jsou úspěšnější pro hosty se rozhodne v sobotu. Utkání začíná v hradeckém ČEZ stadionu tradičně v 18:00. Řídit ho bude jako hlavní rozhodčí Martin Fraňo a na čarách mu bodu asistovat Radek Špringl a zástupkyně něžného pohlaví Zuzana Arazimová. Pro fanoušky kteří nemohou přijít přímo na stadion je připraven tradiční ON-LINE přenos.