so 15.1.2011 | Tomáš Božek

Hradec po skvělém výkonu porazil Znojmo a je pátý

Po čtyřech porážkách v řadě se hradečtí hokejisté konečně dočkali vítězství, když po skvělém výkonu doma porazili znojemské Orly. Základním kamenem k úspěchu byla první třetina, ve které si Hradec vypracoval čtyřbrankové vedení a narozdíl od zápasu s Havlíčkovým Brodem už si tentokrát vedení pohlídal. Čtyři z šesti gólů dal první útok, který dnes hrál ve složení Kubica - Roubík - Čermák. Díky dnešnímu vítězství se Hradec posunul v tabulce na páté místo, kde vystřídal Znojmo.

První třetina v režii domácího týmu

V prvních minutách měli několik šancí hráči Znojma, ale Luňáka nikdo z nich nepřekonal a tak se jako první radovali domácí. V páté minutě našel Zdeněk Kubica hokejku Miloslava Čermáka, který poslal puk mezi betony Přikryla a Hradec vedl 1:0. O chvíli později mohl vedení zvýšit Moskal, ale přestřelil branku. V desáté minutě se dostal do brejku Martin Koudelka, ale Přikryl ho vychytal, stejně jako o minutu později Jiřího Kadlece.

V polovině čtrnácté minuty se skóre měnilo podruhé. Martin Koudelka s Danielem Volrábem jeli dva na jednoho obránce a první jmenovaný překonal Přikryla střelou mezi betony – 2:0. O necelou minutu později se Hradec radoval potřetí, když se mu podařilo bleskově využít přesilovou hru. Zdeněk Čáp střílel od modré čáry a jeho ránu tečoval Zdeněk Kubica – 3:0. A konečně o dvě minuty později přidali domácí čtvrtou branku. Jaroslav Roubík přihrál puk Miloslavu Čermákovi, který dalekonosnou střelou z první zvýšil vedení Hradce na 4:0.

Ve druhé části přidaly oby týmy po jedné brance

Hned v úvodu druhé třetiny mohl snížit Jan Trojan, který se dostal do samostaného úniku, ale Luňák jeho blafák vystihl. Hradec pak hrál další přesilovku a podruhé v zápase ji využil. Jiří Hendrich nabil Janu Hruškovi a ten střelou z první zvýšil již na 5:0. I přes pětibrankový náskok byli domácí stále aktivní a vytvářeli si šance, například Ladislav Jindřich ve 28. minutě, ale Přikryl byl na místě. Ani Orli to však nevzdávali a ve 32. minutě se dostal do velké šance Jan Lattner, který byl před Luňákem úplně sám, ale hradecký brankář skvěle zasáhl ramenem.

Na konci 35. minuty se hosté poprvé dočkali vstřeleného gólu – Tomáš Rachůnek obdržel před brankovištěm přihrávku, parádně se obtočil kolem své osy a bekhendem zasunul k tyčce ležícího Luňáka – 5:1. Znojmu první branka pomohla a bylo hodně aktivní, ale Hradec se dobře bránil. V závěru druhé třetiny si ještě hosté zahráli přesilovku, ale tu nevyužili a tak do kabin hráči obou týmů odjížděli za stavu 5:1 pro domácí tým.

Hradec si vedení v klidu pohlídal

Ve 43. minutě se dostal do velké šance Miloslav Čermák, který po přihrávce od modré střilel z první, ale Přikryl jeho střelu vyrazil levým betonem. O chvíli později hráli domácí přesilovku a v ní si největší příležitost vytvořil Volráb po nahrávce Koudelky, ale pálil mimo. Hradec měl velkou šanci i ve vlastním oslabení, ale Čermákův pas nenašel Roubíkovu hokejku u druhé tyčky.

Na konci 51. minuty dostal Jiří David po faulu na Čermáka 2+2 minuty a tak měli domácí možnost čtyřminutové přesilovky, ale tu nevyužili. Gólovou tečku za zápasem udělal v polovině 58. minuty kapitán Hradce Jaroslav Roubík, který se po skvělé kombinaci první hradecké pětky kličkou zbavil Přikryla a zasunul kotouč do prázdné branky – 6:1.

Hradečtí hokejisté tak po čtyřech porážkách konečně bodovali a v tabulce se dostali na páté místo právě před svého soupeře ze Znojma, který je v tuto chvíli na šestém místě.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Na začátku utkání hráči dobře plnili věci, které jsme si řekli. Ale pak když vedeme, myslíme si, že soupeř přestane hrát a v naší hře se zase projevují chyby. S aktivitou Znojma jsme pak měli problémy, protože jsme mysleli spíš na útočení, než na bránění. Ale kluci si to po druhé třetině v kabině razantně vyříkali a vedení už jsme si pohlídali.

Milan Kastner (HC Orli Znojmo):
Vstup do utkání jsme v žádném případě nezvládli, takže si myslím, že po první dvacetiminutovce již bylo po zápase. Ve druhém dějství jsme sice zvedli nasazení, ale to už bylo k ničemu. V utkání nám chyběla řada nemocných hráčů. Dnes se sice Hradec dostal před nás, ale je před námi ještě druhé kolo nadstavbové části, tak uvidíme, jak bude vše vypadat.