st 24.9.2008 | Lukáš Souček

Hradec porazil Most vysoko 7:2

Hra na ledové ploše se promítla na světelnou tabuli až ve druhé třetině. V té se ale diváci opravdu nenudili. Po brankách Volrába, Rákose, Hendricha a Suchého vedl Hradec už 4:0. Most však kontroval a snížil na 4:2. Bezpečný náskok ještě před odchodem do šaten vrátil domácím Jiří Kadlec. Po přestávce přidal svůj druhý v utkání Daniel Volráb a definitivní tečku za výsledkem udělal Patrik Moskal. Hradečtí tak na domácím ledě nedovolili žádné překvapení, potvrdili roli favorita a zaslouženě zvítězili vysoko 7:2.

V první třetině utkání si obě mužstva připsala po dvou gólových příležitostech. Nejprve si slibnou střeleckou pozici připravil Martin Koudelka, když objel bránu Mostu, ale nedokázal zasunout kotouč za brankovou čáru. Ve stejném střídání byl v přímém souboji s Tomášem Závorkou hradecký útočník Jan Hruška. Hostujícího brankáře ale nepřekonal. Hradec své šance nevyužil, a tak přišel na řadu Most. V 16. minutě Vítězslav Nedrda orazítkoval tyč Koutského branky. To samé se povedlo ještě před přestávkou jeho spoluhráči Matěji Stříteskému. Branky se však diváci v první třetině nedočkali.

O co bylo publikum ochuzeno v první dvacetiminutovce, bylo napraveno i s úroky v té druhé. Střelecké hody odstartoval v čase 21:39 Daniel Volráb, když se trefil přesně mezi betony mosteckého gólmana. O necelé dvě minuty později Daniel Rákos proměnil přesný pas od Marka Zukala ve druhý gól. V polovině utkání se postaral o kuriózní branku Jiří Hendrich. Hradecký obránce nastřelil kotouč do pásma, který se od hrazení odrazil až před Tomáše Zázvorku. Mostecký brankář si však kotouč nečekaně srazil do vlastní brány a bylo to 3:0. Vzápětí Martin Filip poslal do brejku Pavla Suchého, který bekhendovou střelou pod víko vyhnal Závorku z branky. Hosté se dokázali vrátit do zápasu dvěma brankami. Nejprve snížil na 4:1 Martin Heinisch a o několik okamžiků později změnil směr letu kotouče před Koutským Julius Šinkovič a bylo to jen o dvě branky. Přesto Most naději na slibný výsledek ještě před přestávkou ztratil. Hosté zapomněli na volného Jiřího Kadlece, který nasměroval přihrávku Patrika Fořta do úplně odkryté brány.

Ve třetí třetině mohl Most utkání zdramatizovat, ale žádnou z nabídnutých přesilovek nedokázal využít. Udeřil tak znovu Hradec. Daniel Volráb si opět našel vhodné místo v předbrankovém prostoru ke skórování a chytrá přihrávka Martina Koudelky mu celou situaci jen usnadnila. Hradecký útočník vypálil zprvní a střelou pod horní tyč nedal Horčičkovi šanci. V čase 47:39 viděli fanoušci definitivní gólovou tečku za středečním utkáním. Patrik Moskal v dobré střelecké pozici propálil pěkným švihem Luboše Horčičku. Hradec tak na domácím ledě zdolal Most vysokým rozdílem, zvítězil 7:2.