so 11.10.2008 | Jakub Gabriel, Lukáš Souček

Hradec porazil první Vrchlabí a veze tři body

Hradečtí hokejisté do zápasu vlétli s velkou chutí a hned v úvodu si vypracovali několik slibných šancí. Jednu z nich ve čtrnácté minutě proměnil Jiří Kadlec a Hradec byl ve vedení. Dvacet vteřin před první sirénou hosté využili přesilovou hru. Na konci celé akce byl Jaroslav Roubík a v té chvíli jistě nevěděl, že dává vítězný gól zápasu. Ve druhé třetině se totiž podařilo domácím snížit, ale to bylo vše. Hradec těsné vedení dokázal ubránit a připisuje si tak do tabulky tři body za vítězství 2:1.

Do první šance utkání se dostal ve 3. Minutě hradecký Kadlec, který dostal od Roubíka perfektní přihrávku mezi kruhy, ale bohužel pro Hradec branku přestřelil. Na druhé straně o dvě minuty později pálil na brankáře Luňáka domácí Konečný, ale trefil pouze dobře stojícího golmana. Do první velké šance se ale v čase 6:02 dostal hostující Hruška, který po přihrávce od Volrába jen těsně minul odkrytou klec. V 8. minutě se Vrchlabští poprvé radovali, ale branka Patrika Becka nemohla být uznána, jelikož domácímu útočníkovi byl puk sklepnut rukou spoluhráče. Stav se tedy nezměnil, domácí měli pouze přesilovku, kterou nakonec stejně nevyužili.

Zato ve 13. minutě byla branka uznána na druhé straně Jiřímu Kadlecovi, který po pěkné kombinaci s Roubíkem a Karlíčkem poprvé prostřelil brankáře Štůralu - 0:1. Od této chvíle měli hráči Hradce mírně navrch, dokázali přecházet do útoku a vytvářet si šance. V 16. Minutě už to mohlo být 0:2, po střele Luštince se puk odrazil od bruslí vrchlabských obránců a svezl se po brankové čáře, odkud ho nakonec domácí brankář odehrál. O minutu později byla velká šance na straně Vrchlabí, Rusnák přihrál zpoza branky mezi kruhy, kde sebral kotouč Mikšovský a byl sám před Luňákem. Zvolil ovšem střelu bekhendem a s tím neměl brankář potíže. V čase 19:26 šli Vrchlabští po vyloučení Pajiče a Látala do třech, což po 14 sekundách hosté patřičně zužitkovali krásnou kombinací na jeden dotek. Vojta nahrál do rohu kluziště Kadlecovi, který ihned hodil před bránu na Jaroslava Roubíka a ten bez problému z první trefil odkrytou klec - 0:2

Začátkem druhé dvacetiminutovky se dohrávalo oslabení domácích, ve kterém se ubránili a po chvíli dokonce i skórovali. V čase 24:23 dostal od Konečného přihrávku Galvas a z voleje vystřelil. Střelu tečoval Ondřej Látal a nedal tak brankářovi šanci - 1:2.

O minutu později vstřelil branku hostující Koudelka, ale rozhodčí jí neuznali jelikož již byla přerušena hra. Stav tedy zůstal 1:2. Další velkou šanci Měl domácí Beck. Ten dostal od Pajiče přesnou přihrávku před branku, ale Beck se tak snažil přehodit ležícího Luňáka, až přestřelil branku. Ve 29. Minutě byli současně vyloučeni dva hradečtí hokejisté a domácí tak měli dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Domácím se však nepodařilo proměnit tuto velkou příležitost a po několika marných pokusech Wagenhoffera od modré jejich dvojnásobná početní výhoda skončila.

Ve 32. Minutě měl obrovskou příležitost Galvas, který tzv. “dloubákem“ od modré vystrašil Luňáka. Tomu skákavý kotouč prošel nad betonem a zastavil se na tyčce. Hradečtí fandové, kterých mimochodem přijelo do Vrchlabí odhadem více jak stovka, si hlasitě oddychli. Do konce třetiny už si žádný z týmů nevytvořil větší šanci, byť měli hosté na konci druhé periody přesilovku.

Za začátku třetí části zkoušel vystřelit na Luňáka Krupka, ale nebyl úspěšný. Poté se hra na pár minut velmi "rozkouskovala", často se pískalo a hráči, hlavně domácí, byli zmatení.

Ve 48. minutě prověřil Suchý Štůralu střelou mírně nad ledem, se kterou ovšem neměl vrchlabský brankář potíže a v klidu puk pokryl. Minutu na to zkoušel to samé v početní výhodě vrchlabský Lukáč, také neúspěšně. V 52. Minutě se pokoušel o únik hradecký junior Luštinec, ale byl na poslední chvíli zablokován domácími obránci. Chvíli poté před Luňákem nebezpečně dorážel Konečný, Hradečtí se s ním však vypořádali po svém. V 56. minutě nebezpečně střílel Beck od modré, Luňák střelu na poslední chvíli se štěstím odrazil do rohu. Domácím už nezbývalo moc času, a tak v posledních minutách sázeli jen na útok. 20 sekund před koncem ještě zkusili hru bez brankáře, ale ani to nepomohlo. Hradečtí tedy zvítězili 1:2.

Josef Řeháček (asistent trenéra HC Vrchlabí):
K tomuto zápasu jsme nepřistoupili tak, jak bychom měli a ta první třetina, dá se říct, i rozhodla. Soupeř se dostal do vedení 2:0 a nemohli bychom se divit ani většímu vedení, tu třetinu jsme zahráli velmi špatně. Potom nám to tam spadlo a měli jsme skórovat, když jsme hráli dvě minuty 5 na 3. To se nám nepovedlo a pak kluci chtěli, bojovali a hráli to, co jsme chtěli - aby důrazně napadali, hráli do těla - bohužel už tam ten gól nepadl. V závěru měl ještě Martin Krupka velkou šanci, ale tu neproměnil. První třetina nám nevyšla a špatně jsme k tomu přistoupili, byli jsme nedurazní, nedokázali jsme soupeře dostat pod tlak. Oni lehce zakládali útok, přečíslovali nás a měli šance. S takovým soupeřem se těžko dotahuje, hráli velmi dobře dozadu. Kluci na to měli sílu, začali napadat všechno, ale už se nám to nepodařilo otočit. Takže spíše než únava to byla nepodařená první třetina.

Pavel pazourek (trenér HC VCES Hradec Králové):
My jsme hráli kvalitní hokej. První třetinu to bylo par excellance, ta byla fantastická z naší strany. Nás zabrzdily ty oslabení, naštestí jsme to přežili a pak jsme, dá se říct, velice dobře odehráli třetí třetinu, k ničemu jsme domácí nepustili, žádné šance neměli, jen takový trochu bezzubý tlak. To jsou takové ty atributy, které rozhodly ten zápas. Nejeli jsme sem s tím, že budeme bránit, že budem poražení. Hrajeme otevřený hokej v podstatě všude - až moc. Dali jsme dvě branky, další tři jsme mohli přidat.