so 10.10.2009 | Lukáš Souček, Michal Luňák

Hradec potřetí v řadě zvítězil, doma porazil Havířov 3:1

Hradečtí hokejisté v sobotu přivítali na domácím ledě Havířov. Kýženým cílem Východočechů bylo třetí vítězství v řadě. První krok k výhře udělal již ve čtvrté minutě Jiří Kadlec, který gólem v přesilové hře otevřel skóre utkání. Ve druhém dějství využil přesilovou hru pět na tři Martin Táborský a Vít Budínský zvyšoval už na 3:0. Havířovští byli na ledě dvě třetiny neviditelným celkem. V závěrečném dějství pak zvýšili aktivitu a dočkali se první a zároveň také poslední branky. Hradec dovubrankové vedení udržel a zvítězil 3:1.

Začátek zápasu patřil domácímu celku. Hned při první nabídnuté přesilové hře se dostal do šance Jiří Kadlec. Hradecký útočník dojel svou vlastní střelu a podruhé už brankáře Čecha v bráně hostů překonal. Havířovští si v první třetině vypracovali jedinou větší šanci. Ve dvanácté minutě se k puku před hradeckou brankou dostal Filip Seman, ale nastřelil pouze tyč. Navýšit hradecké vedení mohl před odchodem do šaten Jan Berger, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Jakub Čech výborně zasáhl hokejkou a šanci hradeckého útočníka tak zneškodnil.

Na začátku druhé třetiny hlavní rozhodčí vyloučil Martina Koudelku, který s jeho rozhodnutím zrovna dvakrát nesouhlasil. Za následné protesty si však hradecký útočník vykoledoval pouze dva desetiminutové tresty a musel se tak předčasně odebrat do šaten. O chvíli později se ovšem dvakrát vylučovalo na straně soupeře a Hradec hrál dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Na modré čáře napřáhl Martin Táborský a tvrdou ránou zvýšil na 2:0. O minutu později Hradec vstřelil další branku, ta ovšem nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V poslední minutě druhého dějství se udály hned dvě zajímavé události. Nejprve Vít Budínský zvýšil nekompromisní střelou na 3:0. Vzápětí se do brejku dostal Marek Haas a byl faulován. Bylo nařízeno trestné střílení, které však sám faulovaný hráč neproměnil.

Do třetí třetiny vstoupili Havířovští aktivně a chtěli ještě zápas zdramatizovat. Hned ve dvacáté vteřině otřel svoji střelu o břevno hradecké branky Filip Smejkal. O pět minut později už se hosté dočkali. Před hradeckou bránou se ke kotouči dostal Marek Sikora a přesnou střelou snížil na 1:3. V 53. minutě mohl Hradec znovu jít do tříbrankového vedení, ale Jan Hruška vhodný moment pro zakončení prováhal. Do konce utkání mohli diváci ještě zhlédnout jednu velmi pěknou kombinaci, o kterou se postaral první útok domácích. Na jejím konci stál Jan Berger, který ovšem nastřelil pouze tyč.