Preview k zápasu
čt 8.10.2009 | Michal Luňák

V cestě za třetí výhrou v řadě stojí havířovští Panteři

Osmé kolo první hokejové ligy přivádí do Hradce Králové tým HC Havířov Panthers. Celek, který je zatím na chvostu tabulky, ale svá utkání prohrává tím nejtěsnějším možným výsledkem. Již čtyřikrát Havířov odešel z ledu poražen o jednu branku a jistě by se žádný z hradeckých příznivců nezlobil, kdyby se tak stalo popáté. Hradec se výsledkově i herně zvedá. Důkazem tohoto tvrzení bylo utkání v Benátkách, odkud si svěřenci Jiřího Mičky přivezli jako první v letošní sezóně tři body. Sobotní utkání začíná z důvodu fotbalové kvalifikace o MS s Polskem již v 17:00.

Sobotní soupeř hradeckých hokejistů obsazuje po osmi odehraných kolech čtrnácté místo se ziskem šesti bodů. Panteři dokázali pouze jednou vyhrát za tři body a to v domácím utkání s Havlíčkovým Brodem. Havířov po loňské sezóně opustilo několik zkušených hráčů a právě chybějící zkušenost je největším problémem týmu. Vždyť Havířov čtyřikrát prohrál o branku a dvakrát o dvě. Z těchto výsledků je patrné, že by se hradečtí hokejisté neměli nechat ukolébat bodovým ziskem Havířova a k utkání přistoupit velice zodpovědně. Byla by velká škoda nepotvrdit dvě vítězství v řadě. Navíc na svěřence Jiřího Mičky čeká ve středu derby ve Vrchlabí a tým by se před tímto utkáním měl udržet v psychické pohodě.

Jak již bylo zmíněno, Havířov opustilo několik zkušených hráčů. Namátkou můžeme jmenovat Jakuba Evana, Martina Kotáska, Zdeňka Pavelka, Martina Piechu a nebo Michaela Kolarze. Tým v létě doplnilo několik hráčů z Poruby, která prvoligové vody opustila. Největší posilu však Havířov ulovil po zahájení sezóny. Příchod olympijského vítěze a několikanásobného mistra světa Davida Moravce, který oživil zájem o hokej v Havířově. Tento zkušený útočník a vynikající střelec stále čeká na svou prvoligovou branku, zatím má na svém kontě dvě asistence. V dresu Panterů přijede do Hradce Michal Szabo, který odehrál za Východočechy utkání Tipsport cupu v Chomutově, ale trenéry nezaujal a do kádru se neprobojoval.

Jasnou jedničkou v brance je Jakub Čech, který sice už měl sbaleno na Slovensko, ale jednání s Liptovským Mikulášem selhalo a tak nadále pokračuje v dresu Panterů. Záda mu kryje účastník loňského mistrovství světa hráčů do dvaceti let Tomáš Vošvdra. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Michal Velecký se sedmi body (4 + 3). V těsném závěru je pětibodová dvojice Filip Smejkal – Adam Červenka. Mezi obránci nasbírala dva body dvojice Jan Tesařík – Jiří Krisl.

V posledním utkání Havířov podlehl na svém ledě Třebíči 2:3, když Panteři nedokázali najít odpověď na vítěznou branku Nahodila z 56. minuty. Hradec si ve středu poprvé dokázal, že i venku se nechá vyhrát a dovezl si tři body z Benátek nad Jizerou za výhru 4:1. V loňské sezóně se oba soupeři setkali čtyřikrát a úspěšnější byl Hradec, který dokázal hned třikrát zvítězit. Kdo začne lépe letošní vzájemná střetnutí se rozhodne v sobotu. Utkání začíná z důvodu fotbalové kvalifikace o MS s Polskem již v 17:00. Klub tak svým fanouškům dopřál poklidný přesun k televizním obrazovkám ke sledování tohoto důležitého střetnutí. Utkání s Pantery bude rozhodovat pan Lacina a na čarách bude mít jako pomocníky slečnu Arazimovou a pana Beneše. Pro diváky kteří nemohou přijít do ČEZ stadionu bude připraven tradiční ON-LINE přenos.