po 2.2.2009 | Lukáš Souček

Hradec první utkání zvládl, porazil Kadaň 4:1

Hradečtí hokejisté nastoupili v pondělí k prvnímu utkání osmifinále. Do Hradce Králové zavítala se silně pozměněným kádrem Kadaň. V první třetině ještě Kadaňští přečkali tlak domácích bez úhony, ale ve druhém dějství už se diváci gólů přece jen dočkali. Vše odstartoval Martin Koudelka, který pěknou tečí otevřel skóre zápasu. Po brankách Jana Hrušky a Jiřího Kadlece už vládl na hokejkách domácích hráčů klid. Kadaň sice ještě stačila snížit, ale Martin Koudelka drama odmítl svou druhou brankou v zápase. Důležité první utkání mají Hradečtí za sebou a v osmifinálové sérii se ujali vedení 1:0.

Hosté vstoupili do utkání o něco aktivněji a hned v samotném úvodu si zahráli dvě přesilové hry. Žádnou větší šanci si ale nevypracovali. Ba naopak. Milan Karlíček našel na druhé straně hřiště volného Jaroslava Roubíka, ale ten ve slibné pozici minul. Krátce po skončení přesilové hry měl hradecký kapitán další šanci, ale brankář Štěrba skvěle zasáhl vyrážečkou. Prestože Hradec hrál v první třetině pětkrát v oslabení, byl na ledové ploše mnohem aktivnější. Dalším, kdo mohl otevřít skóre byl Patrik Fořt, ale na hostujícího brankáře také nevyzrál. V 15. minutě mohli udeřit také hosté. Petr Freiberg měl před sebou odkrytou bránu. Ve skórování mu však zabránil Vladislav Koutský efektivním skokem.

Po bezbrankové první třetině se fanoušci konečně gólů dočkali. Ten první padl v čase 28:19, když Martin Koudelka poslal Hradec do vedení pěknou tečí. Při druhé brance se Koudelka ocitl v roli nahrávače. Kotouč nádherně předložil Janu Hruškovi, který se v koncovce nemýlil. Trefil přesně levý růžek kadaňské svatyně. Ještě do přestávky se také prosadila první pětka domácích. Patrik Fořt našel v dobré pozici Jiřího Kadlece. Ten střelou mezi betony Štěrby upravil skóre na 3:0. Za tohoto stavu se také odcházelo do šaten.

Na začátku třetí třetiny mohli domácí definitivně rozhodnout o výsledku při dvojnásobné přesilovce. Kadaň se však ubránila a stále tak živila alespoň minimální naději na úspěch. Šance se lehce zvýšila v 52. minutě, kdy Jan Stehlík proměnil perfektní přihrávku Miloše Kajera. Vykřesaná naděje hostů ovšem definitvně zhasla v čase 55:52. Martin Koudelka totiž chytrou střelou po ledě překonal Štěrbu v pondělním utkání podruhé a uzavřel tak skóre prvního osmifinále na konečných 4:1.