st 23.11.2011 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Hradec rozhodl zápas s Kadaní v prodloužení

Hradečtí hokejisté na domácím kluzišti přivítali Kadaň. Na hradecké ochozy zavítala letos zatím nejslabší návštěva a to především kvůli fotbalovému utkání Plzně, které se hrálo ve stejný čas. Více než sedm stovek diváků vidělo boj o každý kousek ledu. Oba celky hrály spíše účelný hokej a o vítězi nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. To rozhodl pohotovou dorážkou Jiří Hendrich a zajistil tak Hradci bonusový bod.

Domácí brzy prohrávali, zvládli však vyrovnat

Hradec vstoupil do utkání velice ospale a Jakub Čech měl hned od začátku plné ruce práce. V šesté minutě byl však už překonán – Martin Szakal tvrdě vypálil od modré čáry a na správném místě byl připravený Richard Diviš. Hokejista, který dříve působil také pod Bílou věží, bez potíží zasunul puk do prázdné brány a bylo to 0:1.

Ani ne za minutu měli hosté další obrovskou šanci, jenže proti blafáku Zdeňka Skořepy tentokrát hradecký brankář fantasticky zasáhnul. A tím jakoby svým splouhráčům zavelel do útoku. Hned vzápětí totiž Závorka musel čelit tlaku třetí hradecké formace a klid neměl ani nadále.

V patnácté minutě přerušilo hradeckou aktivitu zaváhání, které po střele Karla Tona skončilo až na tyčce hradecké branky. O chvíli později se ale domácí radovali z vyrovnání – Michal Tvrdík vyhrál buly na hokejku Václava Čížka, jehož přesně mířené nahození prošlo až do růžku kadaňské brány - 1:1.

Scénář se opakoval

Ze druhé třetiny ale uběhlo jen něco málo přes tři minuty a domácí znovu zaostávali. Nechali si totiž ujet dva hráče proti jedinému obránci a Stoklasa nádherně našel Tomáše Poláka, jenž z první bez problémů zakončil za Čechova záda - 1:2.

I tentokrát ale zvládl hradecký tým celkem rychle vyrovnat. Na ledě se bil druhý útok a když z úhlu vystřelil Vít Budínský, Tomáš Závorka kapituloval podruhé – 2:2.

Kromě čtyř branek ale zápas moc podívané nenabízel. Obě mužstva dostala ve zbytku třetiny početní výhodu, se kterou nedokázala naložit. V kadaňském dresu se v dobrém světle ukazoval například zkušený Stanislav Mikšovic, nicméně brankář Čech, stejně jako jeho protějšek, si se vším dokázal poradit.

Ospalá třetí třetina nerozhodla

Nepříliš závratná podívaná pokračovala i nadále. V úvodu třetího dějství se po přiťuknutí Záhorovského ocitla v dobré pozici čerstvá hradecká posila Ladislav Rytnauer, ale Závorka bleskurychle švihnul svým pravým betonem.

Domácí měli i několik dalších šancí, nicméně v brance neskončila ani nebezpečná střela Lukáše Chmelíře, ani jeho kolegy z obrany Martina Vágnera. Kadaň ale jinak v závěru rozhodně nebyla slabým soupeřem a několikrát také zatlačila. Základní hrací doba ale už branku nenabídla.

Dva body zůstaly v Hradci

V prodloužení to byla hradecká čtveřice, kdo prokázal větší hlad po rozhodující brance. A gólový efekt se dostavil hned po 82 sekundách. Třetí formace korunovala svůj povedený výkon, když Kubešovu střelu dorazil do odkryté klece obránce Jiří Hendrich a o vítězi bylo jasno - 3:2 po prodloužení.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Začátek utkání jsme měli ospalý a chvíli trvalo, než jsme se rozjeli. Ještě jsme měli štěstí, že za stavu 0:1 nám Kuba Čech chytil jistou gólovku. Další důležitá věc byla, že nám soupeř neodskočil na dvě branky, takže kluci bojovali, dřeli a vždycky to nějakým způsobem srovnali. Pak jsme jim říkali, aby to tam z brankoviště prostě nějak dodloubali, ale pohříchu se to povedlo až v prodloužení. Jinak to bylo nesmírně těžké utkání, ze kterého jsme chtěli tři body. Máme dva a asi musíme být spokojení.

Jiří Rech (SK Kadaň):
Po domácí prohře s Mostem jsme chtěli bodovat v Hradci, což se nám podařilo. Jeden bod sice není v naší situaci nic moc, ale i tak je dobrý. První třetinu jsme odehráli dobře, dokonce jsme mohli odskočit na 2:0 a hned by to bylo jiné. Hokej se ale na kdyby nehraje, hraje se na branky. Remíza byla podle mě zasloužená a v prodloužení domácí nasadili zkušené hráče, takže jsme bohužel dostali gól.