út 6.9.2011 | Tomáš Božek, Lukáš Souček

Hradec sahal po vítězství, přišel o něj ve třetí třetině

Hradečtí hokejisté v úterý nastoupili k předposlednímu přípravnému utkání. Na hradecký zimní stadion zavítala Olomouc. Hradec v utkání dvakrát vedl, po druhé třetině dokonce o dvě branky. Východočeši tak měli velmi dobře nakročeno k vítězství, ale o něj v posledních dvaceti minutách přišli. Olomouc dokázala vyrovnat a zvítězila i v následných samostatných nájezdech, které rozhodl Lukáš Kucsera až v sedmé sérii.

První třetina ve znamení využitých přesilovek

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu, když hned po 66 sekundách využil přesilovou hru zásluhou Martina Vágnera, který nahodil puk od modré čáry a ten skončil za zády olomouckého gólmana. Přesilovku si o chvíli později zahráli i Olomoučtí a když už to vypadalo, že se Hradec ubrání, tak tři sekundy před koncem oslabení dorazil puk za Čechova záda Pavel Selingr – 1:1.

V polovině deváté minuty se dostal Hradec znovu do vedení a opět to bylo díky využité přesilovce – Jindřichovu střelu ještě stačil Kašík vyrazit, ale na druhé straně byl připravený Jiří Kadlec a střelou z ostrého úhlu vrátil vedení domácímu týmu – 2:1.

Další hry v početní převaze už žádný z týmů nevyužil, do největší šance se v osmnácté minutě dostal první hradecký útok, ale Kašík skvěle zlikvidoval Jindřichovu střelu. Další branka už v první třetině nepadla a po dvaceti minutách tak domácí vedli nad Olomoucí 2:1.

Ve druhé periodě domácí zvýšili náskok

Hned po dvaceti sekundách šil hosté po faulu Nedbálka znovu do čtyř, ale tentokrát se bez větších potíží ubránili. O chvíli později dostal osobní trest Pavel Selingr a Hradec měl další příležitost zvýšit vedení, ale Olomouc se dobře bránila. Na začátku 29. minuty si přesilovku po Kubešově faulu zahráli i hosté, ale Hradec oslabení zvládl, navíc Kubica se dostal do samostatného úniku. Jeho pokus však Kašík zlikvidoval betonem.

Když už to vypadalo, že by druhá třetina mohla skončit bez branek, tak potřetí udeřili domácí a opět to bylo v početní převaze. Michal Tvrdík si sjel k modré čáře a jeho střela prosvištěla kolem Kašíkovy vyrážečky do horního růžku branky – 3:1.

Ve třetí části Olomouc srovnala skóre

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, když využili nedůslednosti domácí obrany. Jiří Řípa nahrál zpoza brány Pavlu Selingrovi, který přesnou střelou snížil na rozdíl jediné branky - 3:2. Na konci 44. minuty mohl vyrovnat Kolouch, ale hradecká obrana byla tentokrát pozorná. Po faulu Jiřího Půhoného, který dnes za hradecký tým nastoupil jako posila z Pardubic, si zahrála Olomouc další přesilovku, ale ta se jim příliš nepovedla.

Na konci 51. minuty se hosté dočkali vyrovnání. Čech vyrazil kotouč před sebe a jako první se k němu dostal Matěj Pekr a dorazil puk do volné části branky – 3:3. Oba týmy se snažily vstřelit rozhodující branku, ale ani Čech ani Kašík už neinkasovali a tak zápas skončil nerozhodným výsledkem.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Dvě třetiny jsme hráli výborný hokej, dobře bruslili a hráli střední pásmo. Pak jsme ale nepochopitelně vyklidili pole a zbytečnými fauly dostali Olomouc do laufu. Mysleli jsme si, že se to odehraje samo, ale aspoň je to pro nás ponaučení, že musíme hrát šedesát minut a jinak nemůžeme bodovat. Olomouc pak třetí třetinu ovládla a remíza 3:3 je zasloužená.

Petr Fiala (HC Olomouc):
Hráli jsme špatně oslabení a dostali v něm tři góly. Domácí pak zvolnili a my jsme zbytek zápasu odehráli dobře, ale v mistrovské soutěži by tento výkon určitě nestačil. Remíza je asi spravedlivá. Je důležité, že se nám nikdo nezranil, jak se to u nás v poslední době vždycky stává. Takže z tohoto pohledu to byla dobrá příprava.