st 6.12.2006 | Roman Zajíček, Daniel Višňák

Hradec v Brně prohrál na samostatné nájezdy 2:3

Vyrovnané utkání viděla ve středu po střehu zaplněná hala Rondo, v hlavních rolích v něm účinkovali oba brankáři, jak domácí Pavel Maláč, tak hradecký Saša Hylák podali excelentní výkony. Hosté z Hradce Králové v zápase dvakrát vedli, už to vypadalo, že přivezou z Moravy všechny tři body, ale v 59. minutě napřáhl v přesilové hře na modré brněnský Špelda a vyrovnal. Východočeši v prodloužení neproměnili velikou šanci a tak vítěze určily až nájezdy. Za Kometu uspěl Barus i Radim Hruška, kdežto z hradeckých nepřekonali Maláče Roubík ani Koudelka a Kometa brala dva body.

V první třetině se odehrálo zajímavé představení s větším množstvím šancí na straně Brna, leč žádná nezapadla do Hylákovy klece. Po vlažnějším úvodu se oba týmy velice rychle rozjely a lépe začal tým z Hradce. Ve druhé ani třetí minutě Prošek a Fišer na Maláče nevyzráli. Ovšem to bylo z jejich strany na delší dobu vše. Do zhruba patnácté minuty se v podstatě nedostali na dostřel brněnské brány. Festival spálených šancí začala Kometa nejprve Hodkem, který nepropálil Hyláka a poté jen těsně z pozice mezikruží přestřelil. To samé se "povedlo" i Moskalovi, který napodobil svého kolegu hned vzápětí. To nebylo zdaleka vše. Hned nato měl obrovskou šanci Jan Hruška, který nejenže napálil puk do Hylákových betonů, ale trefil i z jasné pozice tyč. Všechny šance Brna utnul velice dobře rozchytaný Hylák a ani dvě přesilovky domácích se nepovedly využít. Rovněž dvě početní převahy měl i Hradec, bohužel pro něj, naložil s nimi ještě o něco hůře něz domácí, proto zůstal stav po první třetině bezbrankový.

Ve druhé části hry opět pokračovala parádní hokejová podívaná, Energetici spoleháli na rychlé brejky. Appel měl k dispozici několik střel, ale v poslední chvíli, když mohl zakončit, jej senzačně vychytal u levé tyče Hylák. Za chvíli si vylámal zuby i Karlíček. Hylák krom toho, že čaroval, tak dokonce začaroval i své tyče, hned třikrát se Kometě podařilo orazítkovat konstrukci. Největší možnost měl Appel, trefil tyč a hned z brejku šli do vedení hosté. Toužimský vyslal do brejku kapitána Jaroslava Roubíka a ten prostřelil Maláče - 0:1. Brňané ihned svého soupeře zmáčkli a vyrovnání přišlo hned záhy. Závar před brankou vyřešil Hodek, když sám před Hylákem dotlačil touš s obrovskou námahou do sítě, vyrovnáno - 1:1. Bohužel pro modrobílé šel vzápětí za katr Černý a nastartoval tím tlak Energetiků. Příliš velký nebyl, jenže bohužel pro Brno padla nešťastná branka. Domácí obraně se nepodařilo vyhodit, puk se smolně dostal k Jiřímu Cetkovskému, který trefil mezírku mezi betony Pavla Maláče. Nutno říci, že měl lehkou práci, nikdo se kolem něj nepohyboval a v klidu mohl zavěsit, což také udělal - 1:2. Od té doby se střelecká mašina jménem Kometa zastavila, jedinou výjimkou byl průlet Černého, ale Hylák vymrštil včas lapačku. Ani přesilovka v závěru třetiny nedostala patřičných ovací, Hradec vedl v Brně po druhé třetině o gól.

Třetí část hry byla jednoznačně v režii Komety a pod taktickou hrou hostů. Hradci patřil úvod, když si osamocený Roubík položil Maláče, ale ani nadvakrát jej nepřekonal. A pak to začalo - souboj Hylák vs. Kometa. Nejprve dnes velice dobře hrající Appel nezvedl sám před hradeckým mágem puk, totéž se povedlo o malou chvíli později Janu Hruškovi. Dále se neprosadil střelou z křídla Moskal a dorážku Brančíka kontroloval svým tělem výborný Hylák. Začarovaná branka byla i nadále, leč gól se Kometě vsítit povedl. Proti nebyl tentokrát Hylák, ale sudí Šír, který neuznal zřejmě regulérní branku. Appelovi ponechal výhodu a dřív než kanonýr Brna dopravil puk do sítě, signalizovanou výhodu nepochopitelně zrušil a poslal na hanbu Buriana. To diváky hodně rozvášnilo, dlouho se nehrálo, led byl zasypán odpadky a pár nehezkých výrazů si od domácích fanoušků vyslech i hlavní rozhodčí. Ten si byl možná vědom své chyby a začal ihned kompenzovat k nelibosti hostů. Okamžitě je poslal do tří, ale přesilovky Komety, toť velký problém. Vyrovnat v této převaze mohl Hodek a také Špelda, nepovedlo se. Na druhé straně mohl rozhodnout blafákem Šeda a z dorážky výborně hrající Roubík, Maláč zachránil, což se ukázalo jako velice důležitý moment, protože rozhodčí vylučoval pouze na straně Energetiků. Dvě minuty před koncem to "odskákal" v pořadí druhým dvouminutovým trestem Suchý za držení hole, načež Kometa necelou minutu před koncem vyrovnala. Po sérii několika nepřesností se ujala tečovaná střela Špeldy, který od modré vyrovnal - 2:2. Do konce třetiny si již obě mužstva hlídala výsledek a vše doputovalo do prodloužení.

Minimálně zaslouženou remízou skončil tento duel a Brňané chtěli získat na svou stranu i další bod. V prodloužení se hrálo stylem nahoru - dolů, obrovské šance měl jak Hradec, tak i Brno. Hendrich se Suchým neprotlačili puk za Maláčova záda, to samé se nepovedlo Lhotskému a těsně předtím unikajícímu Černému. Nastavený čas tedy o zisku druhého bodu nerozhodl.

Nájezdy se Brnu tradičně daří a i dnes se tato fakta potvrdila. Barus a Radim Hruška proměnili, na druhé straně nedal Roubík a Koudelka. Dva body získalo tedy Brno.