Preview k zápasu
út 5.12.2006 | Martin Koutský

Po týdnu volna zamíří Hradec na led čtvrtého Brna

Dva šlágry nabízí středeční 27. kolo první hokejové ligy – v Mladé Boleslavi se představí druhé Ústí nad Labem, do Brna pak zavítá vedoucí celek soutěže z Hradce Králové. Kometa Brno zakončila první polovinu soutěže dvěma těsnými prohrami (2-3 v Ústí a 0-2 s Kadaní), a tak se proti lídru tabulky pokusí o reparát. Ani Hradci se poslední utkání nevydařilo, v Prostějově nedokázal uhlídat excelentní Říhovu formaci, která potřetí za sebou zařídila všechny branky hanáckého týmu, a prohrál 3-6. Středeční duel Brna s Hradcem Králové začíná v hale Rondo v 18 hodin, jeho průběh budete moci sledovat v on-line přenosu na našich stránkách.

Poslední utkání soupeře

Brněnská Kometa nenašla recept na kadaňského brankáře Kamila Jarinu a překvapivě poslední utkání první poloviny základní části prohrála. Byla to její druhá domácí porážka v normální hrací době, ta první přišla v samotném startu soutěže od Hradce Králové. Z následujících jedenácti utkání v Rondu vyšla Kometa desetkrát vítězně, z duelu s Ústeckými Lvy brala bod za prohru v prodloužení. K nepovedenému zápasu s Kadaní se pro brněnské klubové stránky vyjádřil Patrik Moskal. „Nedá se říct, že jsme zápas podcenili, ale opět se nám nevydařil vstup do utkání. Pak jsme byli v takové křeči, že i kdybychom hráli pět třetin, tak ten gól nedáme. Musíme se víc tlačit do brány, to je náš problém, dáváme málo gólů, pak nemůžeme počítat se třemi body,“ narážel Moskal na skutečnost, že od vysoké výhry 9-2 nad Jihlavou nastříleli Brňané v dalších čtyřech zápasech jen sedm branek.

Brno – Kadaň 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)
Branky: 35. Metlička, 59. Derfler. Vyloučení: 3-8. Bez využití. Střely na branku: 38-23. Diváci: 3138. Sestava Brna: Maláč – Malena, Karlíček, David, Špelda, Mikel, Vyhlídal – Černý, Brančík, Moskal – Hodek, Hruška R., Barus – Appel, Hruška J., Staněk – Obdržálek, Šúrek, Sojčík. Hráno 29.11.2006.

Pohled do statistik

Produktivitě brněnského týmu vévodí Miroslav Barus, který doposud zatížil konta soupeřů deseti góly, na dalších 14 přihrál. V kanadském bodování první ligy se řadí na 11. místo. Nejlepším střelcem Komety je David Appel se 14 brankami, 15 asistencí Daniela Hodka stačí na vedení v klubové tabulce nahrávačů. Pavel Maláč je třetím nejvytíženějším brankářem soutěže co do doby strávené na ledě, svého o dvanáct let mladšího kolegu Tomáše Kubeše pustil mezi tyče jen na 177 minut. 33letý Maláč se svým průměrem obdržených branek i procentuální úspěšností řadí na třetí místo v hodnocení brankářů celé první ligy.

kanadské bodování: 24 (10+14) Barus Miroslav (ú), 20 (5+15) Hodek Daniel (ú), 19 (14+5) Appel David (ú), 19 (12+7) Černý Michal (ú), 18 (8+10) Moskal Patrik (ú), 15 (6+9) Brančík Richard (ú), 12 (3+9) Staněk Aleš (ú)
střelci: 14 Appel David (ú), 12 Černý Michal (ú), 10 Barus Miroslav (ú)
nahrávači: 15 Hodek Daniel (ú), 14 Barus Miroslav (ú), 10 Moskal Patrik (ú)
+/- hodnocení: +14 Barus Miroslav (ú) ... -8 Obdržálek Petr (ú)
trestné minuty: 71 Martínek Petr (o), 50 Černý Michal (ú), 46 Lhotský Alexandr (o)
brankáři – průměr obdržených branek: 1,25 Kubeš Tomáš, 2,08 Maláč Pavel
brankáři – procento úspěšnosti zásahů: 96,25 Kubeš Tomáš, 93,80 Maláč Pavel
brankáři – počet výher: 16 Maláč Pavel, 3 Kubeš Tomáš
brankáři – čistá konta: 2 Maláč Pavel

Vzájemné zápasy

Vítězným utkáním v Brně odstartovali hradečtí hokejisté letošní sezonu. První gól Východočechů v novém ročníku zaznamenal Roman Vondráček, chvíli po něm navýšil hradecký náskok Patrik Fořt. Kometa se do hry vrátila na začátku druhé třetiny zásluhou Daniela Hodka, nikdo jiný však už recept na výborného Alexandra Hyláka nenašel. První výhru Hradce v Brně od 12. prosince 2003 pečetil do prázdné branky Richard Diviš. K odvetě přijela podpořit klub, jenž jedenáctkrát v historii Československa vyhrál nejvyšší soutěž, téměř stovka příznivců, kteří své cesty určitě nelitovali. Na gól Petra Haluzy z první třetiny Brňané odpověděli vyrovnáním Michala Šúrka a devět minut před koncem dokonce vstřelili vítězný gól, o který se postaral Patrik Moskal. Přes porážku hradečtí hokejisté předvedli velice slušný výkon. „Chtěli jsme zápas odehrát s velikým nasazením a ve vysokém tempu, to se nám podařilo. Hráči odvedli na ledě maximum, ale zradila nás koncovka a přesilovky,“ uvedl asistent domácího trenéra Jiří Mička. Zápas skvěle vyšel brankářům Komety, Pavel Maláč do svého zranění pustil za svá záda jedinou ze 43 střel, náhradník Tomáš Kubeš si v posledních 19 minutách utkání poradil se všemi 11 pokusy Východočechů. Brnu se tak na šestý pokus podařilo v Hradci konečně zvítězit. Zatímco letos se ve vzájemných zápasech doposud více daří hostům, loni tomu bylo právě naopak, body pokaždé zůstaly v domácím prostředí.

Brno – Hradec Králové 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
Branky: 24. Hodek – 12. Vondráček, 17. Fořt, 60. Diviš. Vyloučení: 9-8. Využití: 0-1. Střely na branku: 30-26. Diváci: 3222. Sestava Brna: Maláč – Lhotský, Malena, Martínek, David, Mikel, Vyrůbalík, Vyhlídal, Špelda – Moskal, Brančík, Hodek – Appel, Barus, Staněk – Sojčík, Meluzín, Černý – Šúrek, Zábranský, Obdržálek. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Burián, Šeda, Pazdera, Hendrich – Fořt, Roubík, Fišer – Domin, Koudelka, Vondráček – Haluza, Šeda J., Suchý – Potůček, Volráb, Diviš. Hráno 13.9.2006.

Hradec Králové – Brno 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)
Branky: 14. Haluza – 25. Šúrek, 51. Moskal. Vyloučení: 10-13, navíc Lhotský (B) 10 min. Využití: 1-2. Střely na branku: 54-31. Diváci: 2713. Sestava Hradce: Hylák – Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Linhart, Koma, Burián – Fořt, Roubík, Diviš – Domin, Volráb, Vondráček – Haluza, Šeda J., Suchý – Potůček, Starý, Šebek. Sestava Brna: Maláč (42. Kubeš) – Malena, Lhotský, David, Martínek, Karlíček, Vyhlídal, Špelda – Moskal, Brančík, Hodek – Staněk, Barus, Obdržálek – Šúrek, Meluzín, Černý – Hruška J., Hruška R., Appel. Hráno 25.10.2006.

sezona 2005/06:
Hradec Králové – Brno 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
Branky: 26. Diviš, 29. Suchý Pavel, 45. Koudelka, 45. Fořt – 36. Appel, 52. Burkoň. Hráno 7.9.2005.
Brno – Hradec Králové 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
Branky: 43. Karlíček, 55. Říha. Hráno 19.10.2005.
Hradec Králové – Brno 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Branky: 24. Roubík, 48. Fořt – 28. Appel. Hráno 30.11.2005.
Brno – Hradec Králové 3-1 (0-0, 0-0, 3-1)
Branky: 44. Barus, 49. Meluzín, 56. Černý – 50. Přeučil. Hráno 16.1.2006.