so 20.1.2007 | Libor Gavlas, Daniel Višňák

Hradec veze z Havířova tři body, utkání se rozhodovalo až v poslední třetině

Po čtyřiceti minutách v Havířově svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav 0:0. Nejvíce vzruchu do té doby přinesla první část, ve které orazítkovali nejprve hosté břevno Novotného branky, ale ani domácí nezůstali v tomto ohledu pozadu. Branková konstrukce hradecké klece jim překazila radost hned dvakrát. Branek se diváci dočkali až v poslední třetině, všechny ale padali do sítě brankáře Novotného. Jako první se prosadil v utkání přesnou střelou od modré hradecký obránce Václav Lesák. Na jeho branku navázal v 55. minutě další obránce hostů Boris Flamík. Konečnou podobu výsledku dal v samém závěru utkání přesnou střelou pod břevno Patrik Fořt. Skvělým výkonem podržel Energetiky také brankář Alexandr Hylák, který udržel čisté konto.

Domácí chtěli i s druhým týmem tabulky odehrát stejně vyrovnané utkání jako před týdnem z Ústím, ale hned v úvodu museli řešit složitou situaci, neboť po dvou vyloučeních museli hrát necelou minutu pouze ve třech, ale hosté s dvojnásobnou přesilovku nenaložili dobře, vytěžili z ní pouze břevno nastřelené Mockem. Domácí se do první příležitosti propracovali v šesté minutě, ale Seman nebyl z velkého úhlu proti Hylákovi úspěšný. V sedmé minutě byl vyloučen první hradecký hráč a domácí také nebyli daleko od vedoucí branky. Nejprve si málem hosté srazili sami do brány Vavrušovo nahození a poté zazvonila Klimešova tvrdá rána o tyč. Krátce nato se zjevil před Hylákem Rozum, ale netrefil branku. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre Šeda, který se šikovně prokličkoval až do šance, Novotný si s jeho pokusem poradil. O tři minuty později hledal Brynecký dobrou přihrávkou před branku své spoluhráče, ale hosté se stačili včas vrátit. Na druhé straně nedal Novotnému vydechnout Haluza, mezi jeho betony však kotouč nenamířil. V 17. minutě už byla Bryneckého přihrávka úspěšná, našla ve výborné pozici Škodu, ten trefil znovu jen tyč. Tato šance nebyla jediná, domácí se dostali do velkého tlaku, ale nedokázali překonat výborného Hyláka.

Druhou třetinu začali Panteři v oslabení, protože v poslední vteřině první části fauloval zbytečně Stařenský. Paradoxně se však domácí dostali do vynikající šance, kterou jim nabídl Hylák. Ten rozehrál přímo na hokejku Škody, který ale z úhlu nedokázal prostřelit dva obránce, kteří zastoupili svého kolegu v brance. Ve 25. minutě udělali domácí beci obrovskou chybu a kotouč odskočil před branku přímo k volnému Koudelkovi ani on však nedokázal otevřít skóre utkání. Ve 27. minutě dostal Stavenský kotouč do dobré pozice, ale hledal ještě lépe postaveného Fadrného, k němuž se ale kotouč nedostal. Když se utkání přehouplo do druhé poloviny, vytvořili si hosté solidní převahu, ke které jim pomohlo Dreslerovo vyloučení, ale ani z tohoto tlaku tisicovka diváků branku neviděla.

Patrně rozhodující moment celého utkání přišel ve 44. minutě. Žák se dostal do samostatného nájezdu, ale nedokázal dotáhnout blafák do konce a Hylák stihl zasáhnout. A z protiútoku hosté málem udeřili. Šebek vystřelil a kotouč se od tyče odrazil směrem po brankové čáře. Bohužel pro hosty zamířil nakonec mimo branku. O dvě minuty později, po vyhraném vhazování se kotouč dostal k Václavu Lesákovi který svým prvním gólem v hradeckém dresu poslal hosty do vedení. Domácí přidali na obrátkách, ale jejich snahu o vyrovnání mařil výborný Hylák. Když byli Panteři v největším náporu, dostal se ve středním pásmu ke kotouči Boris Flamík, za modrou vyslal touš na Novotného, ten sklapl betony pozdě a bylo to 0:2. Poslední šancí pro domácí byla přesilovka v 55. minutě. Mikšan však po pěkné kombinaci netrefil před odkrytou brankou kotouč a Vavrušův pokus vyrazil Hylák. Dvě minuty před koncem ztatil puk Škoda a hosté sehráli protiútok skvěle. Po ose Potůček, Roubík se kotouč dostal k Patriku Fořtovi, který pěknou akci zakončil nekompromisně pod břevno – 0:3. Zbytek utkání se dohrál už jen z povinnosti.