so 18.10.2008 | Michal Luňák, Lukáš Souček

Hradec veze z Jihlavy bod za prohru v prodloužení

V sobotu večer bylo na programu již patnácté kolo první ligy. Hradečtí v něm zajížděli na led Dukly Jihlava. Opatrné utkání z obou stran nakonec dospělo až do prodloužení. V základní hrací době byly k vidění pouze dvě branky. Vedení Jihlavy vymazal gólovou trefou v 56. minutě Pavel Suchý. Vynutil si tak prodloužení. V něm Hradec nejprve ubránil první oslabení, ale druhé už nezvládl. Jihlava využila druhou početní výhodu v čase 64:03.

Do sobotního utkání vstoupila obě družstva s obrannou taktikou. Hradečtí měli hned v úvodu utkání výhodu dvou přesilových her, ale jak se později ukázalo tak to nebyla v utkání jejich silná zbraň. Jako předzvěst událostí druhé třetiny měla sloužit 12. minuta třetiny první. To chybovala hradecká obrana a na Filipa Luňáka se v oslabení řítil Jiří Hanzal, ale hradecký brankář včas srazil betony k sobě a puk nepropustil. Domácí nechtěli v ničem zaostat za svým soupeřem a přesilové hry v jejich podání ocenilo náročné jihlavské publikum pískotem. Na konci třetiny si svou šanci vypracoval Hradec. Z trestné lavice naskočil na led Jakub Luštinec a jel v úniku 2 na 1 s Martinem Koudelkou. Ten předložil svou pověstnou žabkou puk na hůl Jakuba Luštince, ten však netrefil branku. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Kdo by čekal od druhé třetiny vyšší aktivitu obou týmů musel být zklamán. Stále v utkání kralovaly obrany obou týmů. Brankových šancí a pěkných hokejových momentů bylo k vidění skutečně málo. Ani jeden tým nehrál dobře přesilové hry a tak se čekalo na první vážnou chybu který by změnila bezbrankový stav. Ve 36. minutě taková chyba přišla a udělal jí Hradec při své vlastní přesilovce. Tomáš Seidl si nechal nadzvednout hůl od zkušeného Daniela Hodka a ten v oslabení ujížděl sám na Filipa Luňáka. V zakončení neměl problém a zavěsil přesně pod břevno branky Filipa Luňáka 1:0. Vyrovnat mohl o chvíli později hradecký obránce Milan Karlíček. Ten si v přesilovce sjel až mezi kruhy, ale jeho bombu domácí Řehoř chytil. Po druhé třetině byl tedy stav 1:0 pro domácí celek.

Do třetí třetiny stáhl hradecký trenér Pavel Pazourek hru na tři pětky a na herním projevu Východočechů to bylo znát. Hradec vědom si svého manka stále ohrožoval domácí branku, ale brankář Řehoř nechtěl připustit vyrovnání. Když už byl jihlavský brankář bezmocný, tak se nad ním slitovala hradecká dvojice Kadlec - Hruška. Oba jmenovaní útočníci totiž během minuty přestřelili naprosto prázdnou branku domácích. Tlak hradeckého týmu vrcholil a přišlo zasloužené vyrovnání. Dvojice Patrik Moskal - Martin Filip krásně zakombinovala a Pavel Suchý tvrdou střelou vyrovnal na 1:1. Je třeba poznamenat, že Hradec udržel ve hře brankář Luňák, který za stavu 1:0 chytil šanci domácího kapitána Oldřicha Bakuse. Po vyrovnání pokračoval nápor hradeckých, ale Fořtovu střelu chytil Řehoř a utkání dospělo do prodloužení.

V něm Hradec odmítl bonusový bod. Jan Hruška měl velkou šanci, ale takřka bezmocného Řehoře trefil do vyrážečky. Zákrok domácího brankáře vypadal hodně efektivně, ale přispěl k tomu zejména hradecký útočník svou nepřesnou koncovkou. Prakticky z protiútoku musel hasit nebezpečí faulem Martin Koudelka a Jihlava měla výhodu přesilové hry. Hradec však statečně odolal. Po návratu Koudelky na led však hosté ve čtyřech dlouho nevydrželi. Jiří Kadlec vyhodil puk mimo ledovou plochu a tentokrát již Jihlava trestala. V čase 64:03 dorazil střelu Pavla Staňka domácí kapitán Oldřich Bakus a zajistil tak svému týmu bonusový bod 2:1.