so 18.10.2008 | Michal Luňák

Cenný bod z Jihlavy vystřelil Pavel Suchý

Hradeckým hokejistům se povedlo bodovat i v šestém utkání na ledě soupeře. Z horkého ledu Horáckého stadionu v Jihlavě jim bod zajistil svou brankou Pavel Suchý, který krásně trefil přihrávku Martina Filipa. Hradeckému týmu se dvě třetiny moc nedařilo a tak po utkání byl trenér Pavel Pazourek s bodem spokojený. ,,Nehráli jsme dnes dvě třetiny dobře a celkově je ten bod naším dnešním maximem,“ konstatoval po utkání. Na vyrovnávací brance měl velký podíl útočník Patrik Moskal. ,,Naše trpělivost se nám vyplatila a branky jsme se dočkali,“ ocenil hradecký útočník vůli jeho týmu. Hradečtí hokejisté nemají příliš času na odpočinek, jelikož již v pondělí sehrají další utkání. Tradičně od 18:00 hostí v ČEZ stadionu Beroun.

Pavel Pazourek: Bod byl naším dnešním maximem

Hradeckým hokejistům se podařilo prodloužit sérii bodovaných utkání na ledě soupeře. Tentokrát si odváží jeden bod za prohru v prodloužení z Jihlavy. ,,Myslím si, že bod z Jihlavy není vůbec špatný. Navíc nám se dneska dvě třetiny vůbec nedařilo a bylo to z naší strany takové hodně unavené. Vůbec jsme se nedokázali dostat do nějakého slušnějšího tempa. Ve třetí třetině už to bylo lepší a ten bod jsme tady doslova vydolovali. Škoda toho prodloužení, jelikož i když jsme hráli stále ve třech tak jsme měli dvě velké šance. Nakonec to tam v tom druhé oslabení domácí doslova plácli. Celkově byl ten bod naším dnešním maximem,“ hodnotil hradecký trenér Pavel Pazourek. Utkání nebylo příliš pohledné a šancí na obou stranách by divák napočítal na prstech jedné ruky. ,,Bylo to takové hodně úporné utkání. Jihlava má dost silové obránce a bylo těžké se k nim dostat. V obraně hráli domácí skutečně dobře. Navíc my ty naše útočníky nemáme moc silové a tak to bylo těžké se dostat do prostoru odkud padají branky.“

Utkání bylo dlouho nerozhodné 0:0 a čekalo se kdo první udělá chybu. Ta přišla v hradecké přesilovce. Tomáš Seidl si na polovině hřiště nechal nadzvednout hůl od zkušeného Daniela Hodka a ten v oslabení otevřel skóre utkání. ,,V tom průběhu utkání bylo jasné, že kdo dá první branku bude mít velkou výhodu, jelikož se hrálo dlouho 0:0. Chybu jsem bohužel udělali my. Naše dnešní přesilovky se mě hodnotí špatně, protože to bylo hráno z naší strany moc zle a tou chybou to vyvrcholilo. V těch přesilovkách jsme dnes nehráli jednoduše a snažili jsme se vymýšlet nějaké krkolomné věci, které ani snad skončit brankou nemohou.“ Nutno podotknout, že chyba Tomáše Seidla byla jeho prvním zaváháním v seniorském týmu a tento junior předvádí kvalitní výkony.

Hradec se branky dočkal v 56. minutě, když Pavel Suchý zakončil pěknou souhru dvojice Moskal - Filip. Po vyrovnání chtěl Hradec rozhodnout v normální hrací době, ale Řehoř všechny střely pochytal. ,,My po té brance na 1:1 rozhodně na prodloužení nečekali. Celkově jsme tu třetí třetinu hráli dobře a vyrovnání jsem si zasloužili. Škoda že se nám nepodařilo proměnit nějakou šanci již před tím. Po brance tam i nějaká šance byla, ale času již nebyl dostatek. Do prodloužení jsme šli s cílem dát gól. Udělali jsem dokonce jednu čtyřku s trojicí útočníků. Hned jsme měli jednu velikou šanci, ale pak jsme šli dvakrát do tří a domácí toho využili.“

Hradecký tým se stále potýká s nemocí a náročným programem. Hráči jsou unavení, ale jakmile trenér Pazourek stáhl hru na tři pětky, byl tým jak pokropen živou vodou. Jak si tento fakt vysvětlit? ,,Kluci jsou velký bojovníci a za to jim patří dík. Ono jak se hraje na ty čtyři pětky třeba dvě třetiny, tak se tam ušetří nějaká síla a pak se na ty tři pětky kluci skutečně vydají. Jak se hráči dostanou do únavy, tak začnou více hrabat jak se tak říká. Ten zápas dohrají ve vysokém tepmu, ale otázkou je, co to s nimi udělá na další zápas.“

Hradečtí hokejisté dnešní remízou sehráli již šestý zápas venku ve kterém bodovali. Zdá se, že se venku týmu hraje lépe než doma. ,,Tak my jsme zkušené mužstvo které umí hrát venku. Máme šikovné brejkové hráče kteří se umí prosadit. Obrana nám venku dělá méně chyb než doma a to jí ještě máme zdravotně v dezolátním stavu dá se říct. Nám vlastně schází čtyři obránci se kterými se počítalo do základní sestavy. Věřím, že až se uzdravíme, tak že to bude ještě lepší. Schází nám tam trošku konstruktivnosti od obránců a to právě ovládají naši marodi. Jejich návrat dodá útočníkům větší klid. Celkově si myslím, že teď nám spíše vyhovuje bořit než tvořit a proto jsem asi úspěšnější venku,“ zakončil trenér Pavel Pazourek po utkání v Jihlavě.

Patrik Moskal: Dvě třetiny jsme nehráli moc dobře

Ve středu opouštěl led ČEZ stadionu na nosítkách, ale v Jihlavě se již zase proháněl podél mantinelu v lajně Martina Filipa. Řeč je o Patriku Moskalovi, který se sebezapřením nastoupil do sobotního utkání a s Martinem Filipem připravil vyrovnávací branku pro Pavla Suchého. ,,S dnešním utkáním nemůžeme být rozhodně spokojeni, jelikož jsme dvě třetiny nehráli dobře. V té třetí třetině to již z naší strany bylo lepší a vyrovnali jsme. Nakonec se s tím bodem musíme spokojit, ale je škoda toho prodloužení,“ hodnotil Patrik Moskal sobotní utkání v Jihlavě. Hradečtí po dvou třetinách prohrávali 0:1 a do třetí třetiny šel tým s touhou vyrovnat. Jak těžká byla cesta k vyrovnání? ,,Těžká cesta to byla, jelikož Jihlava hrála výborně v obraně. Na druhou stranu prohrávat o jednu branku není taková hrůza a dvacet minut je dlouhá doba na vstřelení jedné branky. Naše trpělivost se nám vyplatila a branky jsme se dočkali. Bohužel nám dneska nešla přesilovka a to nás stálo další body. Byla to z naší strany skutečně přesilovková bída a musíme na tom zase zapracovat do dalších zápasů.“

Patrik Moskal společně s Martinem Filipem připravil branku pro Pavla Suchého. Jak tato pohledná akce vypadala z ledové plochy? ,,No kdybych si tak vzpomněl jak to vypadalo (směje se). Byl tam odražený puk který se ke mně dostal a já viděl v rohu Fílu (Martin Filip). Puk jsem mu hodil a jel jsem do branky. Ten obránce jel se mnou a tak tam byl prostor na přihrávku. Martin to dal perfektně Souškovi (Pavel Suchý) na hůl a ten to parádně z první trefil,“ popisoval Patrik brankovou situaci.

Ve druhé třetině středečního utkání si mnoho hradeckých příznivců nemyslelo, že Patrik Moskal připraví v Jihlavě vyrovnávací branku. Led hradeckého ČEZ stadionu opouštěl útočník na nosítkách po ošklivě vypadajícím nárazu na mantinel. Jak se cítí po zdravotní stránce? ,,Já si z toho ani moc nepamatuji. Snad jen tu šílenou ránu kterou jsem dostal od mantinelu. Celé dva dny jsem netrénoval a stále mě to hodně bolí. Na mém výkonu to jistě bylo vidět, ale chtěl jsem týmu pomoci. Zítra asi zase trénink vynechám a připravím se až na pondělní utkání s Berounem. Já jsem jen strašně rád, že to dopadlo tak jak dopadlo a že nemám nic zlomeného.“

Čím si Patrik Moskal vysvětluje úspěšnost jeho týmu na ledě soupeřů? ,,Tak vyhovuje nám, že nemusíme moc tvořit. Hrajeme více zataženě a neděláme tolik chyb. Ono to třeba vypadá že hrajeme venku lépe, ale já bych to tak strašně neviděl. Doma jsme sice třikrát prohráli, ale se silnými soupeři. Navíc s Chomutovem a Brnem jsme hráli dobře a jen to Ústí se nám nevydařilo. Teď hrajeme dvakrát doma a snad ukážeme, že hrajeme i doma dobře. Chceme šest bodů z těch dvou utkání,“ uzavřel Patrik Moskal.