so 24.11.2007 | Daniel Višňák

Hradec zlomil odpor Třebíče ve třetí třetině a vyhrál 4:0

Bezchybný výkon brankáře Vladislava Koutského a střelecká úspěšnost třetí domácí formace, zejména pak Petra Domina, tak to byl klíč k sobotní výhře nad Třebíčí. Hradečtí hokejisté dlouho drželi jednobrankový náskok a utkání tak bylo až do 46. minuty více než otevřené. Jenže z kraje třetího dějství se prosadil podruhé v utkání Domin a poslal hradecké do dvoubrankového vedení. Definitivní klid domácím přidala pak branka Pavla Suchého z 55. minuty, v tu chvíli už Východočeši tušili, že mají reálnou šanci k prodloužení úspěšné výsledkové série na 12 utkání. Po čtvrté brance Jiřího Kadlece se tak na hradeckém stadionu mohlo začít zcela po zásluze slavit.

V první třetině se hrál v Hradci rychlý hokej, diváci viděli několik zajímavých momentů na obou stranách. Východočeši začali velmi aktivně, tlačili se před třebíčskou branku, ale gólman Nedvídek byl pozorný. Paradoxně to byli ale hosté, kdo měl největší šanci k otevření skóre. Na konci hradeckého oslabení z 5. minuty moc nechybělo, aby se puk ze skrumáže před Koutským dostal do jeho branky, leč se tak nestalo a tak domácí pokračovali v náporu. V 7. minutě mohl otevřít skóre Roman Vondráček, ale před odkrytou Nedvídkovou brankou nezamířil přesně. Ujala se až střela Petra Domina, jenž se šťastně odrazila od zad třebíčského brankáře do jeho branky. V samém závěru třetiny měl ještě dvě slibné šance hradecký Kadlec. První mu nejprve Nedvídek vytěsnil na tyč, druhou parádním zákrokem zlikvidoval.

Ve druhé třetině poměrně svižný hokej, jenže branky se diváci nedočkali. Nejblíže k ní měli asi domácí útočníci Koudelka s Kadlecem, ale z obou soubojů vyšel vítězně třebíčský brankář. Koudelkův únik skončil na levé třebíčské tyči, Jiřího Kadlece ale Nedvídek stejně jako v úvodní třetině jistým zásahem vychytal. Třebíčský brankář byl základním kamenem hostující hry, protože i po čtyřiceti minutách držel reálně naděje Třebíče na zvrat.

V závěrečném dějství se už domácí dokázali brankově výrazněji prosadit, což přineslo pochopitelně na jejich hole i potřebný klid. Důležitým momentem byla teč Petra Domina ze 46. minuty, která znamenala vedení 2:0. Když se pak necelých pět minut před navršením šedesáté minuty prosadil i tvrdou střelou Pavel Suchý, Třebíč začala tušit, že na body v Hradci zřejmě nedosáhne. Definitivně v tom hosty utvrdil po úspěšně zakončeném sólovém úniku v oslabení Jiří Kadlec, jenž stanovil výsledek na konečných 4:0.

Vladislav Koutský 60 21 0 21 100,00 0 0

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové)
Utkání to nebylo vůbec lehké. Soupeř hrál výborně v obraně, těžko jsme se dostávali do šancí. Když se nám to ale podařilo, byli k vidění i hezké akce. Ve středu náš čeká Šumperk, který se v poslední době viditelně zvedá. Domácí budou muset tvořit, na nás bude čekat na možné chyby. V sestavě nyní mají Sašu Hyláka, hraje za ně i útočník Ivan, navíc je tam bouřlivé prostředí, takže nás nečeká rozhodně nic lehkého, ale tak to je v každém zápase.

Josef Horešovský (hlavní trenér Třebíče):
Prohráli jsme proto, protože jsme nedali branku, to je náš problém posledních zápasů. Branek dáváme málo. V dnešním utkání jsme sice prohrávali, ale hra byla stále otevřená. Kdybychom neudělali v oslabení hloupou chybu, tak naše šance mohly trvat déle. Naše hra měla samozřejmě chybičky, ale chytal nám velmi dobře brankář, správně fungovala i obrana, ale když nedáte branku, nemůžete vyhrát. Nemůžeme omlouvat naše útočníky, jsou tu od toho, aby dávali branky a to se jim nedaří.