Rozhovory
ne 25.11.2007 | Pavel Illich

Petr Domin zlomil odpor Třebíče prvními dvěma zásahy

Hokejisté Hradce Králové se stále vezou na vítězné vlně. Soupeři proti Východočechům nebrali všechny body už podvanácté ze sebou. Naposledy to na hradeckém ledě odnesla Třebíč, která nejen, že čtyřikrát inkasovala, ale hráči Horácké Slávie se nedokázali ani střelecky prosadit. Dlouho ale byla partie otevřená. Po dvě třetiny byl stav nejtěsnější možný ve prospěch hráčů HC VCES. Ti však v závěrečném dějství nenechali trnoucí fanoušky na pochybách a třemi brankami během dvanácti minut rozhodli o svém vítězství. Dvě chytré trefy Domina a Suchého a mazácký únik Kadlece nakonec vykouzlily na tvářích hradeckých diváků spokojený výraz.

Hradečtí hokejisté navlékli další korálek na šňůru zápasů, v nichž bodovali. Tento měl číslo dvanáct a přesněji bylo vítězství Východočechů nad Třebíčí již šesté v řadě za tři body. Největší zásluhu na výsledku 4:0 měl dravý forvard Petr Domin, který byl hned u tří branek domácího celku. Samotné vítězství se však nerodilo snadno. Dlouho určovala stav jediná branka právě z hole hradeckého útočníka s číslem 77 na zádech.

Přesto vládla pochopitelně po utkání v kabině hráčů HC VCES spokojenost. „Já myslím, že to nakonec dopadlo dobře. Vyhráli jsme, máme další tři body, navíc jsme neinkasovali žádný gól, takže paráda,“ říká spokojeně. Horácká Slavia však měla body dlouho na dosah ruky. Stav 1:0 prakticky nic neřešil, ačkoliv byli domácí aktivnější, zejména pak ve druhé třetině, kdy si vytvořili chvílemi výraznou převahu, avšak gólově ji vyjádřit nedokázali.

„Měli jsme tam spoustu šancí, vytvářeli jsme si dostatečný tlak, ale prostě to dlouho nešlo do branky, což nás mohlo mrzet. Jak říkám, naštěstí jsme vyhráli nakonec o čtyři branky a jsme spokojeni.“ Zmiňovaná první branka, která dlouho držela Hradec v naději a hosty v nejistotě, padla ve 12. minutě po poměrně nepřehledné akci. Třebíčský brankář Nedvídek po nešťastné situaci lovil puk ze své branky. A co na to její autor? „Já jsem to tam nahrával na Pavla Suchého, ale ta přihrávka se potom nějak odrazila od brusle bránícího hráče a přeletěla přes gólmana do branky. Bylo to docela šťastné,“ přiznává Petr Domin.

Druhou branku měl rovněž na svědomí tento hradecký bojovník. Tentokrát měl ale ve 46. minutě snažší roli, kdy v přesilové hře chytře tečoval střelu Milana Karlíčka od modré čáry. Tím nastartoval definitivní rozuzlení zápasu. Východočeši totiž skórovali v poslední dvacetiminutovce třikrát, což nakonec mělo rozhodující vliv na konečný stav. Třebíčští hráči totiž byli nuceni se pokusit s nejtěsnějším rozdílem něco udělat, pokud chtěli pomýšlet na bodový zisk na hradeckém ledě. To se jim však nepodařilo a naopak Hradec trestal okénka v soupeřově defenzivě.

„Oni už se v té třetí třetině asi nemohli moc ubránit tomu našemu tlaku. Vlastně do té doby byli ve hře jen díky jejich skvělému gólmanovi,“ myslí si autor prvních dvou branek utkání. Třetí zásah do černého přidal šikovnou střelou Pavel Suchý a o vítězi tohoto klání začalo být jasno.

Nejen proto se nabízela otázka, proč v prvním vzájemném zápase obou celků padlo po šedesáti minutách deset branek a ve druhém klání na východočeském ledě 45 minut určovala jediná trefa. Hráči by se shodli, že každý zápas je jiný a může se vyvíjet tak, či onak. Oproti utkání v Třebíči (5:6 po nájezdech z pohledu Hradce) tentokrát domácí ubránili útočníka Horácké Slávie Oliveria, který jim ve zmiňovaném prvním zápase vstřelil hned tři branky a navrch proměnil rozhodující samostatný nájezd. Tentokrát se však Hradec nenechal překvapit ani strhnout ke zběsilé koncovce, naopak v posledních dvaceti minutách rozhodl o osudu zápasu. Do té doby byly naděje Třebíče na bodový zisk z tohoto zápasu ještě reálné.

„Třebíč hrála bojovný hokej, chvílemi uměli být nepříjemní, ale my jsme nakonec dali čtyři branky, i když třeba ty první dvě byly dosti šťastné,“ myslí si Petr Domin. Po dvou vítězstvích na kluzištích soupeřů tak hráči HC VCES pokračují na vítězné vlně i po domácím střetnutí s Třebíčí a ideální příležitost ji prodloužit budou mít již v dalším klání na ledě Šumperka, tedy aktuálně nejhoršího celku první ligy, ačkoliv Draci v posledním utkání zabrali a zvítězili na ledě Havlíčkova Brodu přesvědčivě 4:1.

„Já bych neřekl, že překvapivě, ani to, že budeme hrát s posledním týmem ligy, na to se hrát nedá. Šumperk naopak v poslední době výrazně posílil a je jedno, jestli je poslední nebo není. Myslím, že to bude podobný soupeř, jako byla Třebíč a nám nezbývá nic jiného, než tam hrát alespoň tak jako dnes a zvítězit,“ je si vědom toho, že podcenění soupeře se Východočeši musí vyvarovat. Pikantní bude tento souboj pro Hradec v případě, že nastoupí za Draky brankář Hylák, který hájil ještě v loňské sezóně post jedničky v brance východočeského celku a zachytal si za něj i v letošním ročníku.

Určitě se tak mají hradečtí hokejisté na co těšit v bouřlivém moravském prostředí a bude ošidným úkolem navléknout na řetěz úspěchů pomyslně „nešťastný“ třináctý dílek.