st 9.12.2009 | Jakub Mezlík, Lukáš Souček

Hradec zvítězil v Táboře 3:2 po prodloužení

Hradečtí hokejisté se ve středečním utkání představili v Táboře, odkud vezou vybojované dva body. Východočeši šli do vedení už ve čtvrté minutě po brance Jiřího Kadlece. Domácí celek ale dokázal vývoj zápasu otočit a právě ve chvíli, kdy se zápas přehoupl do druhé poloviny, vedli domácí 2:1. V 51. minutě nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení, které proměnil Jaroslav Roubík a poslal tak zápas do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl sám hradecký kapitán o výhře svého celku druhým gólem v utkání. Z vyrovnaného duelu se tak hradeckým hokejistům podařilo ukořistit do tabulky dva body.

Necelé čtyři a půl minuty stačilo hradeckým hokejistům, aby se na ledě Tábora dostali do vedení. Individuální akci zakončil ukázkovým blafákem Jiří Kadlec. Těsný jednobrankový náskok ovšem Východočechům nevydržel ani do konce úvodní dvacetiminutovky.

I když se už zdálo, že domácí v závěru první části svoji přesilovku nevyužijí a jejich snažení přeruší siréna, čtrnáct sekund před ní se rozhodl Milan Kostourek k rázné zteči. Na modré si vzal kotouč, objel dva hradecké hráče a zakončil do pravého horního rohu Luňákovy branky.

V polovině zápasu se Kohouti dostali dokonce do vedení díky trefě Jaroslava Kocara, hosté se však nevzdali a na táborský obrat odpověděli dalším obratem. Na vyrovnávací gól si ale museli počkat téměř dvacet minut. Jaroslav Roubík dával gól na 2:2 z tresného střílení.

Stejnou výhodu dostali domácí v 56. minutě, Kostourek ovšem na Luňáka nevyzrál. Nerozhodný výsledek vydržel až do vypršení základní hrací doby, na začátku 62. minuty ale už Hradečtí rozhodli o zisku druhého bodu. Prosadil se opět Jaroslav Roubík, tentokrát zužitkoval střelou do odkryté branky přesnou přihrávku Kadlece.