čt 10.12.2009 | Michal Luňák

Jiří Slabý: ,,Bylo to vítězství vůle a bojovnosti”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové svým výkonem v Táboře rozhodně neoslinili, ale domů se odvážejí dva cenné body za výhru v prodloužení.,,Utkání bylo hodně těžké a nám se nedařilo dle našich představ. Bylo to dneska vítězství vůle a bojovnosti, nechal se po utkání slyšet hradecký asistent Jiří Slabý. O vítězství Východočechů se nejvíce zasloužil svým vynikajícím výkonem kapitán týmu Jaroslav Roubík. Hráče s číslem 41 na zádech byl doslova plný leda svůj výkon korunoval dvěma góly, včetně nádherného zakončení trestného střílení. ,,Jarda to vzal na sebe jako správný kapitán. Ti kličku piluje na tréninku a jsme moc rádi, že mu vyšla. Odehrál dneska skutečně výborné utkání,“ chválil hradeckého kapitána Jiří Slabý. Hradec v Táboře přerušil sérii dvou proher v řadě a navázat na výsledek z Tábora může již v sobotu, kdy v derby přivítá tým HC Chrudim.

Nakonec si do Hradce odvážíte dva cenné body, takže z tohoto pohledu jistě panuje spokojenost.,,Utkání bylo hodně těžké a nám se nedařilo dle našich představ. Bylo to dneska vítězství vůle a bojovnosti, což je pro nás zase pozitivní a jsme za to rádi,“ začal hodnocení utkání hradecký asistent Jiří Slabý.

Výkon týmu jistě nebyl ideální, ale povedl se mu vstup do utkání a v první třetině mimo vstřelené branky ještě několik šancí nevyužil. ,,Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branku na dva nula, i když šancí jsme tam měli dost. Dvakrát jsme jeli sami na branku, ale druhá branka nám tam nespadla. Pak se jen potvrdilo, že se nám nedaří a přišel strach o výsledek.“

Druhá třetina utkání byla ze strany hostů vyloženě nepovedená. Tábor mimo vstřelené branky ještě dvakrát nastřelil konstrukci výborně chytajícího Filipa Luňáka. ,,Vůbec nevím proč jsme hráli tu třetinu tak špatně. Tábor nás strašně zatlačil a my neměli protihru. Možná to celé ovlivnila branka v závěru první třetiny, kde jsme nepokryli najíždějícího Kostourka a ten vyrovnal,“ hledal příčiny nepovedené prostřední části utkání Jiří Slabý.

Po dvou třetinách Hradec prohrával 1:2 a do utkání ho vrátil tradiční signál s najíždějícím Vítem Budínským. Toho táborská obrana faulovala a Východočeši nabídnuté trestné střílení proměnili. ,,Zaplaťpánbůh, že nám to vyšlo zase. Hlavně mám však strašnou radost z toho, že Jarda Roubík nádherně provedl zakončené té penalty. My před tou třetí třetinou klukům říkali, že se jim sice nedaří hokejově, ale že to musí odmakat. To se taky stalo a povedlo se nám to otočit.“

Hradecký kapitán Jaroslav Roubík i v Táboře potvrdil, že se dostává do formy a byl opět nejlepším hráčem Východočechů. Svůj výkon korunoval proměněným trestným střílením, které jel po dlouhé době a pak rozhodující brankou v prodloužení. ,,Jarda to vzal na sebe jako správný kapitán. Tuhle kličku si zkouší každý trénink a udělal nám tím velkou radost. Hrál výborné utkání a tu branku v prodloužení si plně zasloužil,“ chválil Jiří Slabý kapitána Východočechů. Vyjádření nejlepšího muže středečního utkání se však čtenáři webu hchk nedočkají, jelikož hradecký kapitán se z pozápasového rozhovoru omluvil pro únavu z těžkého utkání.

Hradec rozhodl o svém vítězství díky využité přesilové hře v prodloužení a nemuselo tak dojít na tolik neoblíbená trestná střílení. ,,Já bych si však dneska věřil i na penalty. Filipovi Luňákovi se totiž včera narodil syn a Filip by ty nájezdy pro něj vychytal a rval by se o to jako lev.“ Jak již Jiří Slabý zmínil, hradecká opora v masce v úterý oslavila příchod druhého potomka. K narození syna Filipa mu gratuluje celá redakce webu a jistě i všichni fanoušci hradeckých barev.

Za nepříliš herně vydařeným utkáním lze hledat i rozpadlou sestavu hradeckých hokejistů. ,,Honza Hruška a Martin Koudelka nám moc scházeli, rozpadlo se nám tak to úderné složení řad. Martin Koudelka má teď dost smůlu, když už vyléčil tu nohu, tak ho poslala do postele chřipka, stejně jako Honzu Hrušku. Lukáše Filipa vyřadilo ze hry poraněné tříslo. Musíme však mít radost z toho, že hráči kteří naskočili na jejich posty utkání odmakali.“

Absence opor zapříčinili premiéru pro hráče Petra Morkese a také předčasný návrat Jana Kubišty. ,,Petr je hráčem Kolína a hrál extraligu juniorů na Spartě. Je u nás na zkoušce a díky těm absencím naskočil i do zápasu. U Jana Kubišty je to podobné jako u Dana Volrába. Původně jsme si mysleli, že Honzu necháme rozehrát v Kolíně, ale díky těm absencím musel naskočit již tady. Svou roli po dlouhé pauze zvládl a jsme s jeho výkonem spokojeni.“

Po středečním kole jste si zase na čtvrté pozici udělali o něco málo klidnější pozici, jelikož vaši soupeři v boji o tuto příčku svá utkání prohráli. ,,Je jasné, že naší prioritou je udržení čtvrté pozice. Ta tabulka je však strašně vyrovnaná. Tam třikrát prohrajete a hnedle jste někde kolem deváté pozice. My prohráli dvakrát a už se to na nás tlačilo. Každý bod je tedy pro nás cenný a po dnešním kole se nám dýchá zase o něco lépe.“

Východočeši navíc splnili definici Jaromíra Jágra o dobrém týmu. Hvězda ruského Omsku říká, že dobrý tým třikrát v řadě neprohraje. ,,Taky jsme to klukům o přestávce říkal. Jestli jsme dobrý tým, tak to tady zvládneme otočit. Kluci to zvládli, takže jsou dobrý tým a máme z toho radost,“ zakončil hradecký asistent Jiří Slabý.