st 6.10.2010 | Luboš Hodys, Lukáš Souček

Hradeckým hokejistům se venku nedaří, z Litoměřic vezou šestku

Hradečtí hokejisté na domácím kluzišti letos ještě neprohráli. Na hřištích soupeře se ale svěřencům trenéra Jiřího Mičky příliš nedaří a ne jinak to mu bylo i dnes. Hradečtí zajížděli na led prvoligového nováčka do Litoměřic, roli papírového favorita ovšem nenaplnili a domů se vrací s prázdnou. Litoměřice dokonale využily domácího prostředí a již po sedmi minutách hry vedly o dvě branky. V padesáté minutě už domácí celek dokonce zvyšoval na 6:0 a v té době bylo už o vítězi zápasu rozhodnuto. O čestný úspěch hradeckého týmu se zasloužil kapitán Jaroslav Roubík tři minuty před závěrečnou sirénou.

Do Litoměřic si přivezli Hradečtí více sil a zpočátku byla jejich přesila znát jak na ledě, tak v publiku. Na konci druhé minuty si hradecký Budínský pomohl hákováním, čeho si naštěstí všiml hlavní rozhodčí a Stadionu začala přesilovka. Ve čtvrté minutě zápasu ji využil litoměřický Jaroslav Hašek, když dopravil za brankovou čáru střelu odraženou od tyče. V páté minutě dostali možnost přesilové hry i hosté, když byl za hákování vyloučen domácí Stříteský, ale hostům se nepodařilo usadit v obranném pásmu domácích. V sedmé minutě přihrál domácí Slížek přes celou šíři hřiště Martinu Heinischovi a ten střelou bez přípravy našel skulinku pod vyrážečkou hradeckého Luňáka a zvýšil vedení domácích na 2:0. Ve třinácté minutě zatrnulo fanouškům a hráčům Stadionu, když zůstal ležet před bránou domácích Jan Kloz v bolestech. Naštěstí nedošlo ke zranění a Kloz mohl v utkání pokračovat. První třetinu hráči domácích dohrávali v oslabení, kdy se během střídání špatně domluvili a rozhodčí je potrestal za mnoho hráčů na ledě.

Druhou třetinu pokračovala přesilovka hostí, kterou ale Východočeši nedokázali využít. Hned ve 23. minutě byl vyloučen hradecký Ondřej Hruška za hru vysokou holí. Tento přestupek potrestal necelou minutu poté Ladislav Slížek, kdy puk překonal brankovou čáru po jeho střele odrazem od bruslí hradeckého obránce. O čtyři minuty později signalizoval hlavní rozhodčí výhodu pro domácí hráče a Martin Tvrzník po objetí brány technickou střelou do horního růžku překonal Luňáka. Na tabuli poté svítil jistě nepříjemný výsledek pro fanoušky Hradce 4:0. Po tomto gólu sebrali hosté zbytek sil a dostali domácí pod tlak. V jedné z jejich příležitostí si nedovoleně počínal Vobořil, při následné přesilovce se hra nedostala z obranného pásma domácích. Veškeré šance hradeckých hráčů však končily nezdarem zásluhou brankáře Martina Volkeho. Štěstí dnes stálo na straně Stadionu a chybou v rozehrávce hostí se dostali do šance dva na jednoho domácí. Litoměřický Jan Kloz skóroval po přihrávce Kříže do odkryté brány. Vedení Litoměřic tím narostlo na 5:0.

Poslední třetinu dominovali na ledě domácí Litoměřice. Hned ve 42. minutě zazvonila tyč brány hostí po střele Milana Vobořila. Necelých šest minut poté vypálil z mezikruží Kříž, ale hosty opět zachránila tyč. Na konci 48. minuty překročil hranice pravidel hráč Hradce Králové Ondřej Hruška a byl vyloučen na dvě minuty za hákování. Domácím se opět povedlo vytrestat toto vyloučení a po vyhraném vhazování putoval puk za záda Luňáka dnes již pošesté, když se střelou z mezikruží nemýlil znovu Jan Kloz a dnešních 1470 diváků věřilo, že je již rozhodnuto. Tři minuty před koncem došlo ke skrumáži před bránou domácích, ve které se nejlépe dokázal zorientovat hradecký kapitán Jaroslav Roubík a zasunul kotouč do brány a snížil na konečných 6:1.