so 15.10.2011 | Filip De Bolle, Tomáš Božek

Hradečtí ani dnes neprolomili kadaňské prokletí

Po středečním vynikajícím výkonu proti Jihlavě dnes čekal hradecké hokejisty zápas v Kadani, tedy na ledě týmu, kde se jim dlouhodobě nedaří. I dnes se zápas nevyvíjel pro hostující tým příliš dobře a když ve 28. minutě Richard Diviš zvyšoval na 3:0, vypadalo to s Hradcem špatně. Hostující tým to však nevzdal a ještě do konce druhé třetiny zásluhou Tvrdíka, Moskala a Kadlece srovnal na 3:3. Třetí perioda však patřila domácímu týmu, který přidal další dvě branky a Hradec tak znovu odjíždí z Kadaně s prázdnou. K dalšímu zápasu nastoupí hradečtí hokejisté příští středu od 18.00 v Litoměřicích.

Domácí začali velice aktivně. Už po minutě hry zaklepal na břevno Mikšovic. Hosty do hry dostaly dvě přesilovky v řadě, ale v nich si nedokázali vypracovat větší příležitost. A tak to byli domácí, kdo otevřel skóre. Jiří Charousek se dostal k puku a ranou z kruhu pod víko skóroval. Hosté se snažili okamžitě odpovědět, Orsava z dobré příležitosti přestřelil branku. V 16. minutě ujel domácí obraně Koudelka, ale Kaššáka nepřekonal. V závěru třetiny hráli Karlovarští přesilovku 5 na 3, ale nedokázali jí využít.

Druhou třetinu začali domácí fantasticky. Po 44 vteřinách hry dostal Václav Eiselt puk před brankou a dorazil ho za záda překvapeného gólmana. O tři minuty později nastřelil Chlouba tyč. Domácí byli na koni a tlačili hosty. Stoklasa sice trefil Čecha jen do výstroje, ale o minutu později se domácí dočkali. V čase 27:17 dostal Richard Diviš ideální zpětnou přihrávku od Chlouby a ranou k tyči nedal Čechovi šanci.

Hosté ale jakoby třetím gólem ožili. Nejprve ve 29. minutě nastřelil Poživil tyč a o chvíli později ujeli tři hostující hráči a Michal Tvrdík střelou k tyči snížil na 3:1. Ve 35. minutě se znovu objevil Eiselt před brankou, ale tentokrát mu střela vůbec nesedla a hostující gólman měl snadnou práci. Hosté se podruhé dočkali překvapivě ve vlastním oslabení. Patrik Moskal vybojoval puk před brankou, položil si Kaššáka a střelou pod víko snížil na rozdíl pouhé jedné branky. A v 38. minutě vybojoval puk Brož, zajel za branku a přihrál úplně volnému Jiřímu Kadlecovi, který rozjásal jak hostující lavičku, tak hlouček fanoušků nad ní. Hosté se sice snažili o obrat, ale obrana domácích je nepustila do větší šance.

Kadaň měla skvělý nástup do třetí třetiny. Po minutě hry se k puku před brankou dostal Vladimír Novák a zakončil za záda bezmocného gólmana. Hosté odpověděli akcí Tvrdíka, který ujel po křídle, ale jeho rána minula branku. Dále se hrálo nahoru-dolů, ani jeden z týmů si ale nedokázal vytvořit tlak. Ale i z nenápadných situací může vzniknout ohrožení branky. Kaššák rybičkou vypíchl puk, ten se ale doklouzal k hostujícímu obránci, který ale netrefil puk ideálně. A tak se radovali domácí. Karel Ton vybojoval puk u mantinelu a v následném úniku nedal gólmanovi nejmenší šanci. V závěru zápasu sice hosté zkoušeli 6 na 4, ale málem při tom sami inkasovali. Zápas tak skončil 5:3.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň):
Vedli jsme 3:0, měli jsme zápas plně pod kontrolou, až jsme udělali zbytečnou chybu při střídání a dostali gól. Pak bylo najednou bleskově vyrovnáno. Bylo to tím, že jsme od stavu 3:0 začali vymýšlet hlouposti, vraceli jsme se s pukem, dávali jsme divné křížné přihrávky a nehráli jsme to, co jsme si řekli. V poslední třetině jsme se zase vrátili k poctivé hře, hráli jsme jednoduše a důrazně. Hodně důležitý byl gól na 4:3, který nám hrozně pomohl. Při závěrečném tlaku soupeře bylo dobře, že jsme dali pátý gól a vedli o dvě branky. S větším náskokem se vždy lépe čelí power-play. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
V půlce zápasu jsme prohrávali 0:3. Pak se nám podařilo srovnat na 3:3 ještě do konce druhé třetiny, což pro nás bylo hodně dobré. V poslední třetině jsme udělali individuální chybu, za kterou jsme byli potrestáni. Gól na 4:3 vlastně rozhodl celý zápas.