Zápasy
so 3.11.2007 | Adam Bagar, Lukáš Souček

Hradečtí konečně prolomili smůlu v samostatných nájezdech

Zápasové menu

Hradečtí vstoupili do zápasu výborně, když hned ve druhé minutě otevřel skóre Martin Koudelka. Domácí ještě do přestávky srovnali, a tak skončila první třetina nerozhodně. Ve druhém dějství strhl vedení na hradeckou stranu Jiří Hendrich. O jednogólový náskok přišli Východočeši dvě minuty před závěrečnou sirénou. To domácí využili přesilovku. Když o výsledku nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich hradečtí hokejisté konečně prolomili neúspěšnost a díky brance Jaroslava Roubíka si připisují bonusový bod. Velkou zásluhu na úspěchu Hradce má brankář Vladislav Koutský, jenž zlikvidoval spoustu šancí soupeře.

Zápas lépe začal pro hostující hráče, kteří se již v čase 1:13 radovali z úvodní branky v zápase. V situaci dva na jednoho nahrál ideálně Vondráček na Martina Koudelku, který hned z první trefil krásně horní část Štěpánkovy branky. Ihned po této brance pálil od modré Pazdera, jehož střelu chytře tečoval před domácím gólmanem Domin, ale gólem tato šance neskončila. Hrálo se ve velkém tempu. Na opačné straně se dostali do příležitostí Vajda, který krásně pálil od modré a také Vnenk, který se snažil překonat Koutského z těžkého úhlu. Ve 4. minutě měli domácí opět velkou šanci, když Najdek nahrával zpoza brány na úplně volného Řípu, kterému však kotouč přeskočil hokejku. V téže minutě zahrávali hosté přesilovou hru, ve které si největší příležitost vytvořil Haluza, ale trefil jen pravou tyč Štěpánkovy brány. V minutě osmé pálil z levého kruhu opět Řípa, jeo rána jen těsně minula hradeckou bránu. O minutu později si vytvořili domácí hráči obrovský nápor, ale vždy je ve finální fázi neposlechl kotouč. V čase 11:20 se již ostravané dočkali, po chybě hradeckého obránce nahrával zpoza branky Řípa na úplně volného Roberta Najdka, který se již k tyči nemýlil -1:1. O dvě minuty později vznikl před Štěpánkem obrovský zmatek, který nakonec skončil vyloučením jednoho z domácích hráčů. V přesilové hře si hosté vytvořili jednu jasnou šanci – Domin nahrál krásně z rohu hřiště na před brankou zcela volného Suchého, který trestuhodně zahodil a Štěpánek si tak připsal fantastický zákrok. V minutě šestnácté byl ve velké příležitosti zahákován Hubáček, a tak i domácí hráli svou první přesilovou hru v utkání. V té pálil od modré čáry Vnenk, jehož střelu tečoval před Koutským Šebesta, jehož teči chyběly jen centimetry. První třetina přinesla velmi kvalitní hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Zajímavostí úvodní části byl i fakt, že trvala pouhých šestadvacet minut.

Již úvod druhé části naznačoval, že se nebude opakovat hokej, který jsme mohli vidět v první třetině. Ve 22. minutě pálil z pravého kruhu jen těsně vedle domácí brány Suchý. O chvíli později nahrál krásně Šebesta před branku na volného Boháče, který však trefil pouze gólman hostí Koutského. V šestadvacáté minutě skončila Ovšákova tvrdá střela od modré čáry jen v hloučku těl před Koutským, který nic neviděl. O minutu později nechali zadáci Sarezy až příliš mnoho prostoru Pavlů ke třem dorážkám před Štěpánkem. O další okamžik později si šikovně objel Boháč branku, ale Koutský se dokázal přesunout k pravé tyči. Hned nato byl v obrovské šanci před brankou Hradce Holík, ale byl zahákován a navíc beci Hradce posunuli úmyslně branku, píšťalka rozhodčího zůstala však potichu. Poté začal úřadovat hlavní rozhodčí Kočí, který vylučoval každý náznak faulu, tím také výrazně klesla úroveň hokeje. K vidění tak bylo jen minimum šancí. Za zmínku stojí snad jen Šebestova střela z pravého kruhu, kterou Koutský vyrazil a také Dominova chytrá střela zpoza branky, ale Štěpánka překvapit nedokázal. Až v čase 39:58 se měnil stav - Jiří Heindrich jen nahazoval kotouč přes celé hřiště směrem k Štěpánkově brance, který však tuto střelu přes celé kluziště nešťastně pouští. Ve druhé části nebyl k vidění moc pěkný hokej především díky častému vylučování na obou stranách. Po čtyřiceti minutách byl tak stav 1:2.

Na začátku třetí části byli jakoby domácí hráči zaskočeni brankou ze závěru druhé třetiny a nedokázali nic vymyslet. Ve 42. minutě vystřelil z levého kruhu Vondráček, ale Štěpánek jeho střelu chytil. O tři minuty později se dostali k šanci i domácí hráči, když Najdek krásně vypálil z levého kruhu jedovatou střelu, kterou však Koutský zachytil lapačkou. O minutu později sklepával Sikora velmi nebezpečně na modré čáře puk směrem ke Koutskému, který měl velké problémy. Přesně v polovině závěrečného dějství pálil od modré čáry Vnenk, Koutský jeho ránu pouze vyrazil před sebe, ale nikdo z domácích hráčů nedokázal kotouč dojet. V 51. minutě střílel nebezpečně z mezikruží hostující Vondráček, ale jeho střela šla nad branku Štěpánka. O dvě minuty později ujížděli hosté v situaci dva na jednoho, ale ve finální fázi zkazili přihrávku. V minutě 54. dostali domácí hráči možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovou hru, ve které se sice držela v útočném pásmu, ale nedokázala nic pořádného vymyslet. V 56. minutě dostala Sareza další přesilovou hru. V té trefil Sikora z blízkosti gólmana Koutského pouze břevno jeho branky. O další minutu později si projel celé hřiště až před gólmana Najdek, ale nedal. V čase 57:28 se již domácí dočkali zaslouženého vyrovnání - Adam Červenka sklepl u levé tyče Rimmelovu střelu do Koutského branky. V závěru ještě byla Sareza mnohem aktivnější a mohla i stav otočit, ale nakonec zůstal stav po šedesáti minutách nerozhodný 2:2.

Muselo se tak prodlužovat. Hned v první minutě prodloužení byl Koudelka před Štěpánkem, ale vystřelil těsně mimo branku. V 62. minutě byl v obrovské šanci Haluza, ale Štěpánek ho nadvakrát skvěle vychytal. O minutu později jen nahazoval kotouč ze středové čáry na Koutského Rimmel, ale gólman Hradce měl s tímto nahozením velké problémy. Ani prodloužení nerozhodlo, a tak musely přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich se stal jediným úspěšným střelcem hostující Jaroslav Roubík, který hned v první sérii nájezdů Štěpánka překonal do horní části branky. Hradečtí si tak odváží z Ostravy vítězství po samostatných nájezdech 2:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Petr Domin 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 1 0 1 0 0
Jiří Kadlec 0 0 0 0 0
Milan Karlíček 0 0 0 0 0
Martin Koudelka 1 1 2 0 0
Václav Lesák 0 0 0 0 0
Michal Pavlů 0 1 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Tomáš Prostředník 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 0 1 0 0
Petr Sakrajda 0 0 0 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 0 0 0 0
Roman Vondráček 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 65 42 2 40 95,24 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Vavrečka (hlavní trenér Sarezy Ostrava): Pro trenéry to byl stresující zápas, pro diváky možná zajímavý. V poslední třetině jsme byli mnohem více aktivnější, druhý gól byl pro nás nešťastný. Jsem rád, že se kluci z toho nesesypali a zvedli se. Kdybychom nyní měli 2 body, bylo by to radostnější, ale to, že se prohrálo na penalty, to už je loterie. Vyrovnali jsme v závěru, ukázala se síla mužstva.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové): Hráli jsme velice dobrý hokej celý zápas, byli jsme jasně lepší, i v prodloužení. Nebýt vyloučení, tak jsme zápas bez problémů dotáhli do vítězného konce. Nakonec jsme rádi za ty dva body a hlavně že jsme prolomili sérii porážek na trestná střílení.