Zápasy
út 21.8.2012 | Martin Voltr

Hradečtí napodruhé Šumperk přehráli, stačilo to ale jen na remízu 2:2

Zápasové menu

Ani šestý přípravný zápas nedotáhli hokejisté Královských lvů do vítězného konce. V odvetě se Šumperkem tomu byli snad nejblíž – v první a především třetí třetině měli nad svým soupeřem znatelnou převahu, tu druhou však prohráli a celkově se museli spokojit s remízou. Ani následné nájezdy jim radost nepřinesly, Draci v nich totiž byli neomylní. Na led poprvé naskočil útočník Petr Haluza, který v Hradci trénuje a představenstvo bude jednat o definitivě jeho příchodu.

Hradec šel do vedení a hlídal si ho

Pozvolný vstup do utkání se mohl změnit s prvním vyloučením Šumperka, které se ještě hradeckým hokejistům nevyvedlo. Minutu po jeho skončení si však už gólovou radost užili a poprvé v přípravě se radovali z vedení na domácí pardubické půdě. Milan Valášek vyslal od levého mantinelu nabídku, kterou milimetrově přesně ztečoval Michal Tvrdík – 1:0.

Hned v následujících chvílích se mohlo skóre měnit na každé straně, oběma brankářům totiž musela pomoci branková konstrukce. Hradec byl jinak lepším týmem, hodně ho táhnul autor první branky Michal Tvrdík. Šumperk na to nezareagoval ani v přesilových hrách.

Obranné chyby Východočechy srazily

Naopak, Draci potřebovali ke svému prvnímu úspěchu oslabení. Na jejich trestné lavici dokonce seděli dva hráči a právě když skončil trest Aleši Holíkovi, šumperský kapitán se dostal k vyhození Jana Podešvy, rázem měl pro sebe celý led a Michala Mahdala si vychutnal forhendovou kličkou. Krátce po polovině zápasu se navíc při hře čtyř proti čtyřem postaral Jan Kolařík o úplné otočení stavu – 1:2!

Hradečtí tak najednou prohrávali a na koni byl soupeř. Pak navíc zamířil za katr Václav Čížek. Jenže! Královští lvi se bez větších potíží ubránili a pak předvedli podobný šachmat jako Šumperk při prvním gólu. Čížek naskočil na led, převzal pas od Vladimíra Říhy a doslova vyzval ke skórování dalšího beka Lukáše Chmelíře – 2:2.

Útočil jen jeden tým, leč marně

Jestliže se před třetí třetinou čekalo, s čím který z týmů přijde, pak bylo brzy jasno. Už v úvodních minutách se Hradečtí usadili v soupeřově pásmu a připravili si třeba šance z hole Luďka Brože či novice Petra Haluzy. Východočeši dostali k dobru i dvě přesilovky, ty jim ale příliš nepomohly.

Michal Mahdal se každopádně v brance často nudil, jeho spoluhráči totiž viditelně chtěli vybojovat vítězství. Mohl je mrzet třeba neproměněný tlak zakončený Chmelířovou bombou těsně vedle. V závěru jim neprospěla kouskovaná hra, přesto mohl ještě dvě minuty před koncem udeřit David Švagrovský. Těsně před brankovštěm ale netrefil puk ideálně, takže základní hrací doba přinesla nerozhodný výsledek 2:2.

Aby se jedna strana mohla radovat alespoň z částečného vítězství, přišly na řadu i samostatné nájezdy. Šumperské střelce se pokusil zastavit druhý brankář Filip Luňák, ovšem nevedlo se mu – své šikovné ruce předvedli Tomáš Sedlák, Karel Plášek i Jiří Suchý, na jejichž úspěšné pokusy byla opravdu radost pohledět. Za Hradec odpověděl brankou pouze Luděk Brož.

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Šumperk přijel bránit, hrát disciplinovaně a důrazně a zápas odehrál bez větších chyb. My jsme se ale dvou dopustili a soupeř, který na ně čekal, je dokázal potrestat. Bohatě jsme Šumperk přestříleli, měli jsme tlak a nehráli jsme zas tak špatně, na klukách bylo vidět, že mají chuť a vůli. Přesto jsme nedokázali dát góly a zápas zvládnout.

Fotogalerie