po 12.12.2011 | Pavel Kadeřábek, Tomáš Božek

Hradečtí po velkém boji v Chomutově na body nedosáhli

K dalšímu zápasu první hokejové ligy nastoupili hradečtí hokejisté v Chomutově. Souboj dvou týmů, kterým se v poslední době daří, začal lépe pro Hradec. Hned v páté minutě překonal Hanuljaka Michal Tvrdík a hosté šli do vedení. Dlouho však tento stav nevydržel, o necelé čtyři minuty později srovnal na 1:1 David Hruška. Ve druhé třetině šel Chomutov poprvé v zápase do vedení zásluhou Jaroslava Hafenrichtera. Hradečtí se snažili o vyrovnání, ale domácí se dobře bránili a tak se o zisku bodů rozhodlo až v samotném závěru zápasu, kdy to Hradec zkusil bez brankáře. Necelou minutu před koncem třetí třetiny poslal puk do prázdné branky Lukáš Pulpán a definitivně tak rozhodl o tom, že tři body zůstanou v Chomutově.

První třetina skončila nerozhodně

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří dokázali domácí Piráty zaskočit svou aktivitou, kterou korunoval vedoucí brankou Michal Tvrdík. Piráty ale vedoucí branka hostů nakopla k velkému tlaku, který vyústil dvounásobným vyloučením přetížené hostující obrany. To, že se přesilovky Pirátům poslední dobou celkem daří potvrdil v 9. minutě David Hruška, který z otočky vyrovnal. V následující přesilovce 5 na 4 pak nebyla domácím uznána další branka pro postavení hráče v brankovišti.

Poté dostali výhodu přesilové hry i hosté. Domácí jí ale dobře ubránili, stejně tak jako hosté své následné oslabení. V 18.minutě si málem dali hosté vlastní branku, ale zaváhání Hendricha zlikvidoval pozorný Jakub Čech.

Domácí šli ve druhém dějství do vedení

Druhá třetina začala špatným střídáním hostů a druhou brankou v síti Čecha. V 25. minutě byl na konci akce Jaroslav Hafenrichter, který poslal Piráty poprvé do vedení. Další aktivita domácích byla přibržděna vyloučením Sikory za vražení na hrazení. Tuto přesilovku však hosté moc dobře nesehráli a Piráti moc problémy neměli.

Největší šanci na vyrovnání měli hosté v poslední minutě druhé třetiny. Martin Záhorovský ale úplně sám před Hanuljakem jeho branku vysoko přestřelil.

Rozhodlo se při závěrečné power play

Ve třetí třetině se domácí nikam zbytečně nehrnuli a vycházeli ze zabezpečené obrany. Hosté se do tlaku nemohli dostat a to i zásluhou svého vyloučení. Piráti jejich nedisciplinovanost ale využít nedokázali. Deset minut před koncem třetí třetiny mohli hosté vyrovnat v přesilovce. Tu ale nesehráli moc dobře. Když byl tři minuty před koncem vyloučen hostující Kubeš, zdálo se, že si Piráti své jednobrankové vedení už v poklidu pohlídají. Opak byl ale pravdou. V čase 58:32 byl vyloučen domácí Gajovský a bylo zaděláno na zajímavou koncovku dnešního utkání.

Hradečtí reagovali oddechovým časem a po krátké poradě odvolali i Čecha ze své branky. Jejich početní výhoda 6 na 4 však k přímému ohrožení Hanuljaka nevedla, naopak když už byl vyloučený domácí hráč na ledě, přeloboval vše Lukáš Pulpán až ze svého obraného pásma a upravil na konečných 3:1. Hosté to i tak zkoušeli v šesti hráčích v poli, za což je málem potrestal pár vteřin před koncem Filip Seman, který netrefil prázdnou branku.

Jan Votruba (Piráti Chomutov):
Soupeř přijel po šesti vyhraných utkáních a potvrdil, že je ve formě. Přijel s jasnou taktikou - bránit, hrát na brejky a zdržovat hru. Mrzí nás, že mu na to rozhodčí přistoupili a diskutovali s ním na každém vhazování. Nemohli jsme se dostat do utkání, ale nakonec jsme otočili vývoj zápasu z 0:1 na 3:1, za což jsme rádi. Hradec sehrával v prvních dvou třetinách dobře brejkové situace, my jsme udělali několik chyb, ale ve třetí třetině už jsme nic takového nedopustili. Jsem přesvědčený, že jsme si to vítězství zasloužili.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Jsme naštvaní. I před velký počet šancí domácích jsme sahali po bodech. Snažili jsme hrát na brejky, což se nám dařilo plnit, ale neproměnili jsme šance, které jsme měli. Kdyby se to podařilo, tak věřím, že bychom si mohli alespoň bod odvézt. Počítali jsme s tím, že Chomutov bude uspokojen čtrnácti góly z minulého utkání a bude si myslet, že mu to tam bude padat dál. Chtěli jsme prodloužit sérii bez porážky, ale to se bohužel nepodařilo.