so 10.1.2009 | Lukáš Souček

Hradečtí porazili Havířov 5:0, klíčová byla první třetina

Hradečtí hokejisté přivítali v sobotu na domácím ledě Havířov a neponechali nic náhodě. Již v první třetině vykročili tím správným směrem pro tři body. Po dvou brankách Martina Koudelky skórovali také Patrik Fořt a Jaroslav Roubík. Během prvních dvaceti minut si tak Východočeši vypracovali dostatečný náskok. Na začátku druhé třetiny ještě dovršil hattrick Martin Koudelka. Jeho třetí branka byla zároveň poslední brankou celého zápasu, což také mimo jiné znamenalo, že Filip Luňák v sobotním zápase udržel čisté konto.

Hradečtí hokejisté předvedli perfektní vstup do zápasu. Již ve druhé minutě sobotního střetnutí poslal domácí do vedení Martin Koudelka, když využil hned první nabídnutou početní výhodu. V sedmé minutě to byl opět Martin Koudelka, který se postaral o změnu skóre. Tentokrát hradecký útočník dostal pas přes celé kluziště od Jiřího Hendricha a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Havířovští měli snahu s výsledkem něco udělat, ale nedařilo se jim dostat do blízkosti Filipa Luňáka. Většina střel tak na hradeckého brankáře mířila pouze ze střední vzdálenosti a to na jeho překonání nestačilo. V minutě jedenácté se přesně z pozice mezi kruhy trefil Patrik Fořt a bylo to už 3:0. Ještě do přestávky přidali Hradečtí čtvrtý gól. Jiří Kadlec vybídl ke skórování Jaroslava Roubíka. První střelu hradeckého kapitána ještě brankář Čech vykryl, ale na dorážku už byl krátký.

Vstup do druhé třetiny rovněž patřil domácímu celku. Do střely Jiřího Hendricha vložil hůl Martin Koudelka a v čase 22:17 už mohl slavit hattrick. Přivítal tak v bráně Michala Valenta, který po první třetině vystřídal Jakuba Čecha. O několik okamžiků později mohli Východočeši dokonce skórovat ve vlastním oslabení, ale Jaroslav Roubík svůj únik neproměnil. Ve 28. minutě byla k vidění zajímavá situace. Marek Síkora trefil hokejkou do obličeje Daniela Zápotočného a za svůj faul musel předčasně do kabin. Hradecký obránce si chtěl s viníkem vyřídit účty v pěstním souboji, ale havířovský útočník raději volil přímou cestu do sprch. Ve 35. minutě se dvojici Koudelka – Hendrich podařilo dopravit kotouč až za brankovou čáru. Branky ovšem bylo dosaženo vysokou holí, a proto nemohla být uznána.

Po čtyřiceti minutách hry bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Dle toho se také třetí třetina odvíjela. Hradečtí už nepotřebovali střílet další branky a Havířov už v zázračný obrat také nevěřil. O vzruch před brankami se ve většině případů nepostaraly ani přesilové hry, a tak se poslední dvacetiminutovka v poklidném tempu dohrála. Filip Luňák si pohlídal čisté konto. V samotném závěru si dokonce dovolil vyjet až na červenou čáru a sám přerušil hru vyhozením na zakázané uvolnění. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Martin Koudelka z mužstva domácích a Martin Kotásek z mužstva hostů.