so 10.1.2009 | Michal Luňák

Nelichotivá domácí série ukončena

Třikrát Hradec v domácím prostředí podlehl svému soupeři a tak ukončit tuto sérii bylo hlavním cílem svěřenců trenéra Pavla Pazourka. Cíl byl splněn a navíc hráči připravili pro své fanoušky líbivé představení. ,,Celé utkání rozhodla první třetina. Hra v této části měla spád a podařilo se nám vstřelit branky," řekl po utkání hradecký trenér. Po této části hry vyprovázela skupina hostujících fanoušků své hráče ironickým pokřikem "hoši děkujeme". Hradec na svého soupeře skutečně vlétl a 4:0 bylo spravedlivé vyjádření vývoje hry. ,,Dneska jsem již od první minuty viděl, že k zápasu skvěle přistupujeme. Už v kabině byla ta naše chuť cítit a od starých hráčů to bylo hodně vyhecované," nechal se po utkání slyšet hradecký brankář Filip Luňák, který vychytal svou první nulu v této sezóně. Příští utkání čeká na hradecké hokejisty již v pondělí, kdy zajíždějí na led Dukly Jihlava.

Pavel Pazourek:Doufám že nám takové výkony doma vydrží

Hradečtí hokejisté ukončili nepříznivou domácí bilanci a po přesvědčivém výkonu porazili Havířov 5:0. Po utkání byl tak trenér Pazourek spokojený. ,,Celé utkání rozhodla první třetina. Hra v této části měla spád a podařilo se nám vstřelit branky. Hlavně jsme rádi za to, že jsme konečně vyhráli doma. Výsledek sice vypadá jednoduše, ale Havířov nemá vůbec špatný tým. Pokud však my chceme udělat pro výhro co je potřeba, tak jsme schopni předvádět takové výkony jako dnes stále,“ začal hradecký trenér své hodnocení.

Byla z týmu hodně cítit touha uspět konečně před domácím publikem? ,,Určitě byla. Slyšíme to pořád dokola že doma nehrajeme dobře. Třikrát jsme prohráli a na hráčích byla vidět ta chuť a takový náboj do toho. Doufám, že nám takové výkony doma vydrží. Čekají nás teď silní soupeři a proto jsou ty tři vyhrané zápasy v řadě hodně důležité. Z kvalitou soupeře jistě bude vyšší i kvalita naší hry a v soutěži není žádný tým se kterým jste předeme poraženi.“

Vývoj utkání a jeho průběh byl takřka ideální. Je vůbec co hráčům vytknout? ,,Tak něco by se našlo (směje se). Jediné co mě asi mrzí je ta špatně sehraná pětiminutová přesilovka. V ní bylo vidět takové to polevení. Moc se nemyslelo na obranu a soupeř nás třikrát během chvíle přečíslil. Na hráčích bylo vidět že šetří síly. Chápu to, jelikož ten program je těžký. Už v pondělí opět hrajeme a do toho jsme ještě hodně cestovali. Takže i z tohoto pohledu je potřeba se na to podívat.“

Trenér Pazourek do třetí třetiny nasadil čtvrtou formaci, která se představila velice sympaticky. Zvažovala trenérská dvojice hraní na čtyři formace již od začátku utkání? ,,Tak taky tam ta myšlenka byla, ale nakonec jsme hráli na tři. My prostě máme tým, který nedovede hrát na čtyři formace v nějakém odpovídajícím tempu. Hráči pak nejsou agresivní. My máme hráče hokejové, chytré a tak se nám hraje lépe na tři formace. Navíc jsou teď extrémní zimy a vyloženě bychom zmrzli,“ s úsměvem zakončil hradecký trenér Pavel Pazourek.

Filip Luňák: Všichni jsme v zápase podali skvělý výkon

V zápase předvedl 28 zákroků a poprvé v sezóně udržel čisté konto. Filip Luňák si zápas s Havířovem užil. začal své hodnocení hradecký brankář. Ten také přiznal, že tým vnímal tu situaci ohledně domácích nezdarů.

Téma diváci bylo po utkání proti Benátkám hodně ožehavým tématem. Filip Luňák se před sezónou do Hradec vrátil po několika sezónách v Třebíči. Není poněkud překvapen některými reakcemi publika? ,,Já jsem věděl, že hradecké publikum je náročné. Hrála se tady extraliga a teď v posledních sezónách špička ligy. Teď ty naše poslední výkony sice dávaly divákům za pravdu, ale skutečně se nehraje dobře když na vás vlastní fanoušci od první minuty pískají. Je lepší začít takhle dobře a lidi se pak baví hokejem. Nejde to však takto pokaždé a my v těch chvílích potřebujeme místo pískotu podporu,“ řekl na téma diváci hradecký muž v masce.

Kdy bylo Filipu Luňákovi v brance nejhůře při jasné výhře jeho týmu? ,,Tak asi ty dvě minuty před koncem (směje se). Jsem tam vyjel proti vyhozenému puku, ale on byl pomalejší než jsem si myslel a já musel hodně daleko z branky až za modrou čáru. Nakonec to asi i pobavilo diváky, takže ve finále to dopadlo dobře.“

Diváky v ČEZ Stadionu to jistě pobavilo, ale méně již brankářského kolegu Michala Valenta. Ten se dožadoval dvouminutového trestu pro hradeckého brankáře a po utkání si celou situaci vysvětlovali. ,,Já se s Míšou znám z Třebíče a on mi říkal, že jsem měl dostat dvě minuty. Já však dobře vím, že při hře můžu hrát až po červenou čáru. Jiné to je při přerušené hře. Tam když přejedu modrou, tak musím jít střídat. Takže z hlediska pravidel to bylo v pořádku, jediné co jsem ohrozil byla možnost vychytané nuly,“ vysvětloval hradecký brankář.

Pro Filipa to byla první nula v letošní sezóně. Kdy o ní začal přemýšlet? ,,No bych to postavil spíše do pozice kdy jsem o ní přestal přemýšlet. To bylo v době druhé přestávky, když trenér Pazourek říkal, že pomůžeme brankáři vychytat nulu. Já mám s tímto špatnou zkušenost, jelikož jak se někdy něco takového řekne, tak hned dostanu gól a nula končí. Myslel jsem si že branku dostanu, ale jsem samozřejmě za první nulu hodně rád.“

Filip Luňák chytal již třetí zápas v řadě. V systému střídání se s Vladislavem Koutským tedy věc v sezóně nevídaná. Změnilo se něco v nasazování brankářů? ,,Já to vůbec neřeším. Já šel po zranění do zápasu v Berouně a ten nám jako týmu vyšel perfektně. Pak jsem vyhráli v Mostě a musím přiznat, že mě překvapilo že chytám i dnes. Já s tím ale nemám problém, ať už chytám já nebo Vláďa. Hlavně aby tým hrál tak jako dnes a o to jde. Kdyby dneska chytal Vláďa a vychytal nulu, tak z toho mám stejnou radost jako mám teď,“ sympaticky zakončil hradecký brankář po utkání s Havířovem.