Zápasy
so 22.10.2011 | Sanny Muharem, Tomáš Božek

Hradečtí udolali rozjetou Třebíč v prodloužení

Po dvou venkovních porážkách od Kadaně a Litoměřic dnes nastoupili hradečtí hokejisté doma proti týmu Třebíče, která vyhrála tři z posledních čtyř zápasů. V úvodní třetině měli domácí více ze hry, ale branka nepadla. Hradec šel do vedení ve 29. minutě zásluhou Jiřího Kadlece. Minutu před koncem druhé periody zvyšoval na 2:0 Vladislav Kubeš a zdálo se, že Hradec by v tomto zápase mohl bodovat naplno. Třetí třetina se však domácímu týmu nepovedla, hned na jejím začátku hosté využili přesilovku pěti proti třem a o tři minuty později David Dolníček vyrovnal. Rozhodlo se nakonec až v prodloužení, ve kterém druhý bod pro Hradec vystřelil momentálně vedoucí muž kanadského bodování celé první ligy Patrik Moskal. K dalšímu zápasu jedou Hradečtí již v pondělí 24.10. do Písku.

První třetina se nesla v režii ospalosti

Hradečtí hokejisté se museli hned v úvodu utkání bránit, jelikož byl ve druhé minutě vyloučen Ladislav Jindřich. Třebíč se takřka k ničemu nedostala, což bylo předzvěstí, co nás čeká v první dvacetiminutovce. Zanedlouho dostal také domácí kádr početní výhodu, za katr putoval David Rangl, jenž se provinil podražením. Východočeši jakoby chtěli napodobit svého soupeře a ve dvouminutové výhodě nic nevymysleli.

První větší příležitost přišla až v jedenácté minutě, kdy se ke střele z úhlu dostal Berger, puk se otřel o boční síť hostujícího muže v masce. Ve dvanácté minutě se zrodily dva světlé okamžiky Jiřího Kadlece, který vyslal na svatyni Třebíče dvě nebezpečné střely. Vedení se mohli paradoxně ujmout Třebíčští, když Martin Dočekal dotlačil kotouč za záda Vladislava Koutského, ale rozhodčí již předtím odpískal vysokou hůl. Radost hostů byla tedy zbytečná. První dějství moc diváky do varu nedostalo.

Iniciativu zápasu přebral Hradec

Stejně jako na začátku předchozí třetiny sehrávali svěřenci trenéra Kamila Pokorného přesilovou hru. Zchladit hlavu si šel hradecký Jan Berger, který měl podle sudího loket moc vysoko. Nabízenou příležitost ale hosté znovu nedokázali zužitkovat. V osmadvacáté minutě měli hráči z Vysočiny dvě drobnější šance, ale Koutský byl pozorný. Záhy na to se z protiútoku trefil v utkání nejaktivnější hradecký hokejista Jiří Kadlec. Kadlec s pomocí břevna zavěsil pod víko a nedal tak Hrubcovi sebemenší šanci – 1:0.

Vstřelená branka domácí následně nakopla a rázem jich byl plný led. Pokus Kubici a Vágnera se ale zastavil o Šimona Hrubce. Hosté však za malou chviličku mohli odpovědět. Východočeši chybovali v rozehrávce a Tomáš Kaut se řítil zcela sám na hradeckého muže v masce, přesto ho však nepřekonal. Necelou minutu před zvukem sirény dali Hradečtí svému soupeři branku do šatny. Václav Čížek nad ničím nepřemýšlel a vyslal na Hrubce tvrdou ránu, kterou tečoval mimo dosah třebíčského brankáře Vladislav Kubeš – 2:0.

Hosté dokázali vyrovnat

Hradec šel dnes již tradičně na začátku třetí třetiny do čtyř, když Brož vyhodil kotouč z obranného pásma. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale o pár sekund později ho napodobil i Patrik Moskal a domácí bránili ve třech za ten samý přestupek, což se jim ihned vymstilo. David Rangl se dostal ke kotouči a svou střelou lehce za modrou čárou snížil stav utkání – 2:1. Netrvalo dlouho a na kostce svítil nerozhodný stav. V čase 45:25 se totiž dostali Třebíčští do přečíslení, čehož nekompromisně využil David Dolníček – 2:2.

Po vyrovnávací brance se znovu výběr Jiřího Mičky nepoučil a dostal dvě minuty za zdržování hry, potřetí v dnešním střetnutí. Ve zbývajícím čase mohly oba týmy strhnout vedení na svoji stranu. Nejprve tuto možnost odmítli domácí, když po kombinaci Koudelky s Tvrdíkem mířil druhý jmenovaný do výstroje Šimona Hrubce. Na opačné straně kluziště netrefil poloodkrytou klec Martin Čech. Po šedesáti minutách byl stav 2:2 a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení rozhodla přesilovka domácích

Třebíčští se nejspíše uspokojili s bodem a jejich hra rázem opadla. V nastaveném čase byli vidět na ledě pouze hradečtí hokejisté. Ve třetí minutě oslabil svůj tým Marek Laš, jelikož se jeho hůl ocitla v obličeji Michala Tvrdíka. V přesilové hře přišel drtivý tlak v podání Východočechů, ale obrovská šance ještě brankou neskončila. Martin Koudelka se po skvostné kombinaci zjevil před prázdnou klecí, přesto ho fantasticky vychytal Šimon Hrubec. Posléze byl ale hostující brankář krátký na podobnou kombinaci, kdy Patrik Moskal vystřelil Hradci bonusový bod – 3:2pp.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 -1 2
Luděk Brož 0 1 1 1 2
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 0
Václav Čížek 0 1 1 1 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 2
Ladislav Jindřich 0 0 0 0 2
Jiří Kadlec 1 0 1 1 0
Milan Karlíček 0 0 0 1 0
Martin Koudelka 0 0 0 0 0
Vladislav Kubeš 1 0 1 1 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 -1 0
Ondřej Látal 0 0 0 0 2
Šimon Macháň 0 0 0 -1 0
Patrik Moskal 1 1 2 0 2
Ondřej Poživil 0 0 0 -1 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0
Michal Tvrdík 0 1 1 0 0
Martin Vágner 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 64 24 2 22 91,67 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Bylo to pro nás hodně těžké utkání, hokej je o psychice a na nás se podepsaly stopy z minulých zápasů, kdy jsme prohráli v Kadani a Litoměřicích. Dnes kluci bojovali, dřeli, ale z té přemíry snahy se zrodily chyby. Například vyhození puku v poslední třetině, a to dokonce třikrát za sebou, to se nesmí stávat. Vzniklo z toho oslabení pět na tři, to se pak těžko brání. Soupeř vyrovnal, ale jsem rád, že kluci dotáhli zápas v prodloužení do vítězného konce.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč):
My jsme do Hradce přijeli s cílem odvézt si nějaký bod, což se nám podařilo. V konečném výsledku jsme tedy spokojení. Myslím si, že jsme byli Hradci vyrovnaným soupeřem. Ve druhém dějství nás domácí přehrávali, paradoxně ale nedali branky z největších šancí. Prosadili se až po našich chybách. Po druhé třetině jsme chtěli hru oživit, tak jsme překopali sestavu, což nakonec neslo úspěch v podobě vyrovnání.

Fotogalerie