Zápasy
so 17.1.2009 | Jakub Gabriel, Lukáš Souček

Hradečtí vezou z Vrchlabí dva body za výhru po nájezdech

Zápasové menu

Prestižní utkání mezi Vrchlabím a Hradcem Králové už od úvodního hvizdu slibovalo zajímavou podívanou. V první třetině si obě mužstva připsala po dvou brankách. Za Hradec skórovali Jiří Kadlec a Jaroslav Roubík. Ve druhém dějství se dokonce Hradci podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Zasloužil se o to svým druhým gólem Jiří Kadlec a David Nedorost. Vrchlabští ovšem ještě do přestávky snížili a ve třetí třetině dokázali vyrovnat. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se jako jediný trefil Martin Filip a Hradec tak získal bonusový bod.

Utkání začalo velmi kuriózně. Již po 16 sekundách se poprvé rozvlnila síť hradecké branky. Rok Pajič po asistencích Rapáče a Matějíčka otevřel skóre zápasu po několika dorážkách - 1:0. Ve třetí minutě se domácí ocitli v další šanci, když Andres jen těsně minul puk po odražené střele Wagenhoffera.Hradečtí hokejisté však rychle našli odpověď, v 5. minutě bylo srovnáno. Karlíček našel mezi kruhy Roubíka, proti němuž Štůrala vyjel a ten dal zadovku na Jiřího Kadlece, který už jen trefil prázdnou branku - 1:1. Hosté si po této brance vytvořili podobnou šanci, kterou však Štůrala pokryl.

Po chvíli byli opět aktivnější domácí, kteří zamykali hosty do pásma, ovšem jen do 11. minuty. Hradečtí totiž hráli dvojnásobnou přesilovku, kterou také využili. V čase 11:39 vstřelil vedoucí branku hostů stejná trojce jako při té první, nyní byl však posledním hráčem Jaroslav Roubík, asistovali Kadlec s Karlíčkem - 1:2. V 18. minutě však přišlo vyrovnání. Štefan Rusnák při samostatné akci jel z rohu kluziště, objel dva hráče a přesně zakončil nad Koutského rameno - 2:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, kteří dohrávali přesilovku z prvního dějství. Tam si sice vytvořili dvě šance, ovšem obě střely z hole Rusnáka přestřelily branku. Při hře 5 na 5 však domácí propadli a Hradec se ujal vedení. Patrik Fořt našel mezi obránci volného Jiřího Kadlece, jenž sám proti Štůralovi uspěl – 2:3. Poté měli šanci domácí, Nikola Gajovský byl úplně sám před Koutským, kterého z blízkosti trefil. V další šanci se ocitl Jaroměřský, který po přesné nahrávce od Hubáčka jen trefil Koutksého lapačku. Do podobné šance se dostal vzápětí hostující Filip Lukáš, také neúspěšně.

O dvě minuty později, přesně v čase 34:41, byl úspěšný David Nedorost, jehož teč propadla Štůralovi pomaličku do branky - 2:4. Snížit mohl v přesilovce Kříž, který měl po odraženém kotouči za brankou úplně prázdnou branku, ale Koutský se stihl skvěle přesunout a vyrazit puk krajem betonu. V další akci si ale trochu zkazil reputaci. Vladislav Kubeš měl puk za brankou a trefil Koutského do zad, od nichž se puk odrazil přímo do branky – 3:4.

Hned v první akci třetí dvacetiminutovky si Beck nepřišel na Koutského, když jel sám nikým nechráněn. Na druhé straně to po chvíli zkoušel z kruhů Kadlec, také neúspěšně. Ve 47. minutě se vrchlabská aréna dočkala vyrovnání. Pavel Kříž našel na kruhu Ladislava Gengela, který z první trefil prázdnou branku, než se Koutský přesunul – 4:4. Hned po vhazování ujel Roubík a řítil se sám na Štůralu, když na poslední chvíli byl obrán o puk Štrachem. To asi Roubík neustál a hned poté Štracha hrubě narazil na mantinel, za což vyfasoval osobní desetiminutový trest. Moskal mohl v 54. minutě odvrátit blížící se prodloužení, Štůrala se určitě hodně zapotil, ale nebezpečnou ránu z mezikruží chytil. 3 minuty před koncem třetího dějství dostali domácí možnost přesilovky, ale ta se jim moc nevyvedla. Po základní hrací době byl tedy stav nerozhodný 4:4, a tak se prodlužovalo.

V prodloužení mohli domácí rozhodnout o dvou bodech, ale nepodařilo se. Gajovský vyjel zpoza branky a na druhé straně měl osamoceného Kříže, který by bez problému trefil prázdnou branku. Gajovský ale vystřelil na brankáře stojícího půl metru před ním, a tak neměl žádnou šanci. Žádná další větší šance v prodloužení nebyla, na řadu tedy přišly nájezdy.

V samostatných nájezdech brali bonusový bod hosté. Jediným, komu se podařilo vstřelit branku byl Martin Filip. Za Vrchlabí se neprosadili Kříž, Rusnák ani Gajovský. Hradec Králové nenašel střelce mezi Roubíkem a Kadlecem.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Burian 0 0 0 0 0
Martin Filip 1 0 1 0 0
Lukáš Filip 0 0 0 0 0
Patrik Fořt 0 2 2 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 0
Jan Hruška 0 0 0 0 0
Jiří Kadlec 2 0 2 0 0
Milan Karlíček 0 2 2 0 0
Jakub Luštinec 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
David Nedorost 1 0 1 0 0
Aleš Pazdera 0 0 0 0 0
Jaroslav Roubík 1 3 4 0 0
Pavel Suchý 0 0 0 0 0
Martin Táborský 0 1 1 0 0
Daniel Volráb 0 0 0 0 0
Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vladislav Koutský 65 52 4 48 92,31 0 0

Fotogalerie