ne 18.1.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Jsme rádi za náš předvedený výkon”

Hokejisté HC VCES Hradec Králové zvládli další těžké utkání a vyhráli i šesté utkání v řadě za sebou. Tentokrát si odvážejí dva body z horkého ledu Vrchlabské Elektomont Arény za vítězství 5:4 po samostatných nájezdech. ,,Bylo to hodně těžké utkání které skutečně nepostrádalo kvalitu. My jsme rádi za náš výkon a také za to, že jsme konečně vyhráli na ty penalty," nechal se po utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Hradec mohl mít možná o bod více, ale vedení 4:2 neudržel a inkasoval v konci druhé třetiny kontaktní branku na 4:3. ,,Myslím si, že jít do třetí třetiny za stavu 4:2 tak by ta hra vypadala jinak," litoval hradecký trenér. Další ostrý test jeho svěřenců přijde již ve středu. To do Hradce přijede Kometa Brno a na příchozí diváky bude připraveno jedno velké překvapení. Středeční utkání začíná tradičně v 18:00.

Po kvalitním a náročném utkání byl hradecký trenér Pavel Pazourek spokojený. ,,Bylo to hodně těžké utkání které skutečně nepostrádalo kvalitu. My jsme rádi za náš výkon a také za to, že jsme konečně vyhráli na ty penalty. Měli jsem v utkání dostatek štěstí a nakonec dal Martin Filip skutečně krásnou branku,“ začal trenér Pazourek své hodnocení.

Svěřenci trenéra Pazourka uspěli v samostatných nájezdech i díky skvělému Koutskému. ,,Vláďa položil základ tomu našemu úspěchu. Poprvé v sezóně jsme v penaltách neinkasovali a to je důležité. Ono to není jako ve fotbale. Tam má střelec velkou výhodu proti brankáři, ale v hokeji jsou na tom gólmani lépe a mají výhodu. To že to Vláďa takhle zavřel dal i výhodu našim střelcům a využili jsme to.“

Hradec vstoupil do utkání špatně a rychle inkasoval. Jaké měl v tu chvíli trenér pocity? ,,Měl jsem obavu o to jak to bude dále pokračovat. Vrchlabí do toho zápasu vlétlo hodně agresivně s nátlakovým hokejem který my prostě nemusíme. Bylo pak důležité, že jsem je nepouštěli do nějakých vyložených šancí. Pak jsem tu hru vyrovnali a výsledkem je ta remíza, která je po tom průběhu asi zasloužená.“ Vrchlabí sice Hradec vysoko přestřílelo, ale zejména ve druhé třetině byl Hradec nebezpečnějším týmem. ,,Druhá třetina byla naší nejpovedenější částí zápasu. Bohužel jsme v závěru inkasovali smolnou branku, když to vlastně Kubeš dával ze záporného úhlu a odrazil to o našeho brankáře. Myslím si, že jít do třetí třetiny za stavu 4:2 tak by ta hra vypadala jinak. My v té části zápasu zbytečně začali ztrácet puky a Vrchlabí se dostalo do tlaku. Ono se venku za stavu 4:4 hraje špatně všude a navíc Vrchlabí je hodně dobrý tým. Navíc jsme museli hrát oslabení a nebylo to lehké přežít. Stejně jako v začátku zápasu si domácí nevytvořili žádné jasné šance.“

Pro hradecké hráče byl konec utkání těžší i v tom, že trenér Pazourek nemohl využít služeb famózně hrajícího kapitána Jaroslava Roubíka, který inkasoval osobní trest. ,,Jarda je klíčový hráč a komu by nechyběl. On chodí prakticky na vše. Na oslabení, na přesilovky a má nejlepší vhazování z týmu. My to vyřešili posunutím Patrika Moskala do první řady a do třetí formace šel Kuba Luštinec. Oba hráči tam obstojně zaskočili. Bylo alespoň dobré, že se mohl Jarda vrátit na poslední minutu a ulehčil nám koncovku zápasu.“

Hradecký kapitán Jaroslav Roubík včerejším ziskem čtyř bodů zdramatizoval soutěž produktivity první ligy. Dokonce se zdálo, že dotáhl Daniela Hodka, ale ten svůj bod za druhou asistenci získal zřejmě někde v zákulisí Horáckého stadionu. Trenér Pazourek nabízí jak on vidí závody o vedení v kanadském bodování. ,,Víte co je největší zbraň Jardy Roubíka? On to totiž vůbec neřeší a prostě hraje. Má skvělou formu a využívá toho. Jarda rozhodně nepůjde jak se říká přes mrtvoly za tím vítězstvím. Určitě by ho to potěšilo, ale není to jeho priorita. On by asi mohl mít i více bodů, ale nějaké 3-4 zápasy zpátky hrál vše na Patrika Fořta, který má zase sázku s týmem (směje se). Takže i na tomto je vidět, že to Jarda nijak neřeší. My mu to všichni přejeme a věříme, že se mu to podaří vyhrát na ledě. Což není vždy tak jasné,“ s vše říkajícím úsměvem prohodil hradecký trenér na závěr svého hodnocení.