út 2.9.2008 | Lukáš Souček

Hradečtí zlomili zápas s Chrudimí ve třetí třetině

Perfektní vstup do zápasu předvedli hosté. Hned po třinácti vteřinách hry se dostali do vedení. Hradečtí v první třetině odpověděli zásluhou Daniela Volrába, ale Chrudim ještě před přestávkou strhla vedení zpět na svou stranu. Ve druhé části hry padl pouze jediný gól a to vyrovnávací. Přesilovku Hradce zužitkoval Jiří Hendrich. Divoké chvíle přišly v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se hosté opět ujali vedení. Aleš Pazdera ale naposledy vyrovnal, neboť o třicet vteřin později poslal Hradec do vedení Marcel Ulehla. V závěrečné power-play pak zvýšil Patrik Moskal na 5:3. Chrudim však ještě stačila těsně před koncem utkání snížit na konečných 5:4.

Lepším vsutpem do utkání se prezentovali hosté. Již ve třinácté vteřině vedli záluhou Tomáše Martince, který zakončil souhru Jana Šedy a Zdeňka Toužimského. V hradeckých barvách měl poté velikou příležitost Daniel Volráb. Vyloženou šanci neproměnil, ale vzápětí z horší pozice přece jen skóroval. V čase 13:31 mohla zaplněná drubá hala ČEZ stadionu vidět perfektní souhru Tomáš Martinec - Jan Šeda. Druhý jmenovaný dokázal prudkou přihrávku svého spoluhráče poslat zprvní přímo pod břevno Koutského brány.

V polovině utkání se Hradec dočkal druhého vyrovnání. Přesilovkovou kombinaci na jeden dotek zakončil Jiří Hendrich. Spoluhráči Koudelka s Kadlecem mu kotouč naservírovali přímo do předbrankového prostoru, kde hradecký bek nikým nehlídán vyrovnal na 2:2. Ve zbytku třetiny jakoby se obě mužstva šetřila na poslední dvacetiminutovku. A ta opravdu stálo za to.

Chrudim šla do vedení v čase 48:20. Zkušený Stanislav Stavenský předvedl učebnicovou střelu dvacet čísel nad ledem k protější tyči. Krásný hokejový moment na chvíli opařil všechny hradecké příznivce, naopak rozjásal hlouček fanoušků Chrudimi. Hradec však dokázal i potřetí v zápase vyrovnat. Za necelou minutu poté se do kotouče opřel na modré čáře Aleš Pazdera. Brankář Růžička před sebou mnoho neviděl a kotouč zaregistroval až ve své síti. Přesně o půl minuty později se Hradec dostal poprvé do vedení. Tentokrát se na listinu střelců zapsal Marcel Ulehla. Infarktové chvíle přinesl závěr zápasu. Nejprve se Chrudimští dožadovali, aby rozhodčí ve sporném okamžiku uznal vyrovnávací gól. K tomu nakonec nedošlo, přesto branky padaly dále. Chvíli poté ujel Patrik Moskal a gólem při power-play hostů zvýšil na 5:3. Chrudimští ještě v závěru stačili výsledek kosmeticky upravit na konečných 5:4. Poslední tečku za atraktivním zápasem udělal Tomáš Zohorna.