po 24.8.2020 | Lukáš Foff

Hrůzný zápas. Třinec dominoval a zaslouženě vyhrál 7:1

Ne od první, ale od druhé minuty byl zápas jednoznačně v režii hostujícího celku. V čase 0:58 totiž přišlo první střídání Filipa Zadiny a v čase 1:17 také jeho první gól. Východočeši absolutně nestačili tempu Ocelářů a do odvety si nakonec odnáší pořádný sedmigólový ranec. Jediným úspěšným střelcem Lvů byl příhodně Jakub Lev. Středeční utkání tak bude hlavně o nabrání ztraceného sebevědomí.

Hradečtí trenéři do čtvrtfinálového zápasu promíchali útočné řady a poprvé v přípravě dali do jedné formace dvojčata Klímovi. Pozice prvního centra tentokrát byla svěřena Jakubu Sklenářovi a v brankovišti dostal důvěru Marek Mazanec.

Mohutný nástup Třince Hradec nezachytil

Třinečtí hokejisté vlétli do vyřazovacích bojů Generali Česká Cupu hodně zhurta a už po 77 vteřinách se radovali. U levé tyče zůstal zapomenutý Filip Zadina a pohodlně zakončil pod horní tyčku – 0:1. Oceláři nadále tlačili a ospalý Hradec kapituloval podruhé v 5. minutě, když parádní přesilovkovou kombinaci do prázdné brány zužitkoval Matěj Stránský.

V tu chvíli se ale domácí probrali a ukázali, že ofenzivně také mají co nabídnout. Radovan Pavlík cíleně vypálil do betonů a ve skrumáži před bránou byl nejdůraznější Jakub Lev, takže v čase 5:06 viděli diváci v ČPP Aréně už třetí branku – 1:2. Slezané se ale nenechali zaskočit a nadále působili velice živě a spálili několik dalších dobrých šancí.

Ve 13. minutě se naplno ukázalo, proč Filip Zadina působí v nejlepší hokejové soutěži světa. Sniper Detroitu si vzal puk ve vlastním pásmu, projel do útočného a schovanou střelou do horní poloviny branky nedal Mazancovi šanci – 1:3. Hradečtí se snažili a několik zajímavých příležitostí si vypracovali, ale Třinec přesto působil mnohem dravěji a přímočařeji. V poslední minutě první části ještě Mazanec skvěle lapil šanci Veselému, takže stav 1:3 byl pro Východočechy ještě přijatelný.

Oceláři byli všude dříve, což se projevilo ve skóre

Stejně jako v první třetině patřil začátek periody hostujícímu týmu. Ve 23. minutě jel po levé straně Aaron Chmielewski, Petr Zámorský bláhově doufal, že sudí písknou ofsajd a přestal hrát a polský forvard pak nádhernou ranou do bližšího horního rohu nedal Mazancovi šanci – 1:4. Domácí se do šancí dostávali opravdu ojediněle, takže Jakub Štěpánek neměl mnoho práce, ale když to zkusil Pilař ostrou ranou, byl brankář Slezanů připraven.

Hokej v podání Ocelářů vypadal velmi lehce a jednoduše. Nejprve jel sám na bránu Vrána, který ještě neuspěl, ale o dvě minuty později se po krásné kombinaci dostal do palebné pozice Adam Raška a propálil hradeckého gólmana popáté. Domácí byli na ručník, ale Třinec rozhodně nehodlal přestat, což dokázala i rána Ondřeje Kovařčíka z pravého kruhu.

Ve 35. minutě dostali hosté možnost přesilovky pěti proti třem a naprosto zkušeně ji využili. Martin Růžička dostal přihrávku přes celou osu a ranou z první bezpečně trefil odkrytý kout brány – 1:6. Lvi byli opaření, nebruslili a v závěru třetiny nabídli ještě jednu přesilovku Třinci. Ta ale zůstala nepotrestána, takže hrozivý stav se ve druhé části už neměnil.

Slezané přidali poslední tečku a pohodlně vyhráli

Třetí dějství přineslo nejklidnější začátek třetiny. První vážnější příležitost totiž přišla až ve 46. minutě a měl ji Lukáš Jašek. Jeho dravý průnik po pravé straně skončil střelou do betonů připraveného Mazance. Ve 48. minutě ale Třinec zaskóroval posedmé, když se trefil David Kofroň z dorážky pod horní tyčku.

Hra na ledě se poměrně přitvrdila, protože Hradečtí chtěli svého soupeře alespoň fyzicky potrápit. Hodně viditelný byl v tomto ohledu Richard Nedomlel, který měl slovní potyčku s největší hvězdou soupeře Zadinou. Žádná pěstní šarvátka z toho však nevznikla. Všechno směřovalo k poslední pětiminutovce, která ještě přinesla hokejovou krásu.

Předváděli ji však pouze Třinečtí a proti nim Mazanec, který si na konci zápasu trochu zlepšil reputaci. Výtečný zákrok předvedl proti teči Chmielewskiho a následně také proti prudké ráně Adámka. Štěpánek měl v úplném závěru taky drobnou práci, ale Šalda jej narval přímo do hrudníku. Třinec zdemoloval Hradec 7:1 a takřka stoprocentně si zajistil postup do semifinále.

Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 0